کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 15 تیر 1399   Sunday 5 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 08 بهمن 1398

صفحه خبر: سیاسی

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی گفت: افراطی‌گری رنگ و مذهب و نژاد نمی‌شناسد، امروز در غرب با گسترش ناسیونالسیم افراطی و نژادپرستانه شاهد نقش آفرینی روزافزون عوام فریبانی هستیم که بر خلاف قواعد حقوقی و اخلاقی تمدن بشری را به سخره گرفته و به ارزش‌های دینی و باورهای مذهبی میلیاردها انسان بی‌احترامی کرده و کتاب مذهبی آنها را می‌سوزانند و در جنگ افروزی از هیچ گفتار و رفتاری فروگذار نمی‌کنند. ظریف گفت: وقیح‌ترین اقدامات، اظهارات رئیس جمهور آمریکاست که مردم و فرهنگ ایرانی را تهدید کرده است و ضمن نقض قواعد و اصول بنیادین حقوق بین‌الملل از جمله اصل منع تهدید یا توسل به زور، یاوه گویانه تهدید کرده است که ۵۲ نقطه در ایران را که برخی از اهمیت بالایی برای ایران و فرهنگ ایرانی برخوردار هستند، هدف قرار می‌دهیم.
وی خاطرنشان کرد: برای شناخت عقبه این طرز تفکر کافی است اندک نگاهی به تاریخ معاصر خود بیندازیم و اقداماتی که برخی گروه‌های جنگ طلب و تروریستی در تخریب میراث فرهنگی از خود به جای گذاشتند، بررسی کنیم. به گزارش فارس، وی گفت: تهدید رئیس جمهور آمریکا برای نابودی مراکز فرهنگی و تمدنی ایران، مصداق بارز تروریسم فرهنگی بین‌المللی است و ادامه قانون شکنی رژیم آمریکا برای شکستن مقاومت مردم بزرگ ایران است که از یک سو با تروریسم اقتصادی با صراحت منابع تامین غذا و داروی مردم دلاور ایران را نشانه گرفته و وزیر نادان خارجه‌اش در یک اقدام مجرمانه که مصداق توطئه برای نسل کشی و جنایت علیه بشریت است، اعلام می‌کند اگر ایران می‌خواهد مردمش غذا داشته باشند باید از ما تبعیت کند و از سوی دیگر در قالب تروریسم دولتی دست به ترور یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ایران و منطقه می‌زند و در کمال وقاحت به ترور سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی افتخار می‌کند. بزرگمردی که منطقه و جهان وامدار مبارزه صادقانه آن با جریان‌ها و گروهای تروریستی و افراطی است.وی گفت: تهدیدات ترامپ تبلور تنفر ناشی از حقارت است. نه فقط تنفر از ایران و فرهنگ غنی ایرانی، بلکه تنفر از فرهنگ، تمدن و هر چیزی که بیانگر صلح و ثبات است. رژیم ترامپ با اقدامات نامتعارف و غیرعقلانی سعی در پر رنگ کردن نقشی ناخوشایند و منفی در تاریخ دارد. حتی اگر به بهای نابودی بخش‌های زیبایی از تاریخ و هویت بشریت تمام شود.این رژیم قبلا نشان داده به قوانین و تعهدات دولت خود پایبند نیست. خروج از یونسکو، معاهده آب و هوایی پاریس، منع موشک‌های هسته‌ای میان برد و کوتاه برد، در کنار خروج یکجانبه از برجام، انکار حقوق بین‌الملل و به واقع قانون ستیزی رژیم ترامپ است. وی افزود: کشورهایی که برای مصون ماندن از تعرض ترامپ، به یکجانبه گرایی و قانون شکنی آن تن داده‌اند در نهایت زمینه را برای تعرض وی به خودشان فراهم می‌کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام