کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 16 فروردین 1399   Saturday 4 April 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 بهمن 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ گاهی برخی خبرها چه پیامدها و واکنش‌هایی به همراه دارد. بیخود نیست تریسی بورنارد یک روزنامه نگار با سابقه می‌گوید: " تولید خبریعنی تولید واکنش". لذا یک خبری پخش شد که فورا واکنش‌های مردم ورسانه‌ها را برانگیخت و آن این بود که شایعه شد در شیر ماده سمی به نام "آفلاتوکسین" وجود دارد که خطرناک است. همین جوی از نگرانی از در دل مردم همیشه در صحنه نگرانی و استرس ایجاد کرد. برخی به کنایه گفتند "خداحافظ شیر" برخی گفتند: "دل شیرمی خواهد شیر خوردن!" خلاصه حرف
وکنایه حتی در فضای مجازی و در میان کاربران زیاد شد. البته عده زیادی هم کامنت گذاشته بودند: ما مدتها شیر نخوردیم پس سمی به بدنمون نرسیده و در نهایت سلامت هستیم. برخی کاربران هم به طنز پاسخ دادند: اما نخوردن‌اش باعث کمبود کلسیم میشه که کمبود کلسیم خودش سمه. اما به محض این که خبر در فضای مجازی پیچید یک اتفاق جالب در دفتر روزنامه ما رخ داد. ناگهان دیدیم یک محموله از بسته‌های شیر به دفتر روزنامه ارسال شد. طبق دستور مدیر روزنامه شیر‌ها داغ شد و بایستی همه هر کدام یک لیوان از این شیرها را نوش جان می‌کردیم. رعشه به جانمان افتاده بود می‌ترسیدیم از این شیر بنوشیم. مدیر روزنامه شخصا بالای سرما ایستاد و گفت: باید بنوشید جام شوکران نیست حیاتتان را من تضمین می‌کنم.یکی از همکاران به طنز گفت: یعنی حیات من روزنامه چی جفنگ گو را با شیر به خطرنمی اندازید؟آقا، من نمی‌خورم غلط کردم جفنگ نویسی دیگه نمی‌کنم. همه خندیدند اما مدیر روزنامه گفت: نوشیدن شیر اجباری است. همه اعضای رکن چهارم دموکراسی باید شیر را بنوشند. خلاصه عطف به دستور رئیس با دستان لرزان جام یا لیوان شیر را به دهان بردیم. همه با شجاعت توام با ترس تمام جام شیر را سرکشیدیم. خوشبختانه هیچ اتفاق بدی نیافتاد جز اینکه شیر خوردیم و دل شیر یافتیم و قلم به گزاف گویی نگاشتیم!
خلاصه اینکه مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ادعای وجود سم آفلاتوکسین در لبنیات را کذب خواند که کاملا صحیح فرموده است. مدیر ما که در راستای حمایت از صنف نجیب شیر فروشان دیشب در هوای برفی و رمانتیک همه را به یک لیوان شیر داغ دعوت کرد، ما را پیشمرگ مردم کردند تا ثابت شود شیرها سالم‌اند. از دیشب تا حالا هم هیچ‌کس حتی دل درد نگرفته! فقط اشکال اساسی در شیرها سمی به نام افزایش قیمت است.این سم تکذیب شدنی نیست.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام