کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 05 آبان 1399   Monday 26 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 دی 1398

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

بسیاری از ما امیدوار بودیم که با توجه به شرایط خاص کشور امسال با
سعه صدر بیشتری با کاندیداهای اصلاح طلب
برخورد شود. معادلات ما اما از قرار معلوم اشتباه از آب درآمد و باردیگر شاهد حذف برخی نامزدهای اصلاح طلب برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم بودیم. با این اتفاق، بسیاری از معادلات جریان چپ
به هم خورده است .
اصلاح طلبان در شرایطی که هم اکنون
قرار گرفتند. به نظر می‌رسد نمی‌توانند حتی یک لیست برای مجلس یازدهم معرفی کنند مگر اینکه در تجدید نظرهای آینده و با توجه به لزوم حضور هرچه بیشتر مردم در انتخابات و تنوع نامزدها، اتفاقات مهمی‌بیفتد و تجدیدنظرهای اساسی صورت بگیرد .
اما بعد از این اصلاح طلبان باید مسیر خود را ادامه دهند و با رویکردی که دارند یعنی امید به صندوق‌های رای و حضور در همه انتخابات‌هایی که پیش‌روست خودشان را برای انتخابات 1400، شورای شهر و ... آماده می‌کنند . زمان زیادی تا آن انتخابات هم باقی نمانده است. قطعا اصلاح طلبان، صحنه سیاست را با این نوع برخوردها و مشکلات ترک نمی‌کنند . اساسا این موضوع با اصول اصلاح طلبی سازگار نیست، اصلاح طلبان همچنان با حفظ قانون اساسی خواهان حاکمیت مردم در سرنوشتشان هستند. از سویی دیگر یکی از راه‌هایی که باعث تقویت دموکراسی است ،
تقویت نهادهای مدنی است و طبیعتا در راستای تقویت نهادهای مدنی علاوه بر رسانه‌ها احزاب وجود دارند که بسیار
حائز اهمیتند . اصلاح طلبان طبیعتا فعالیت‌های
حزبی خودشان را ادامه خواهند داد و جبهه اصلاح طلبان همچنان که در شکل شورای عالی سیاستگذاری مشغول به فعالیت است راهش تداوم دارد. اما با اوصاف موجود، اصلاح طلبان باید ضعف‌های موجود خود را برطرف کنند و آماده انتخابات 1400 شوند .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام