کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 شهریور 1400   Saturday 18 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 آذر 1398

صفحه خبر: سیاسی

روی خط آفتاب
1831- روز شنبه 2/9/98 در بانک کوثر در امیرآباد شمالی با وجود چند مشتری فقط یک کارمند مشغول کار بود. این کار باعث معطلی ما شده بود. (2/9)
1937- با ولایت زنده‌ایم، تا زنده‌ایم رزمنده‌ایم. ما در راه ولایت فقیه از تمام هستی خود می‌گذریم چون ولایت فقیه تداوم راه انبیاست. حمایت از ولی فقیه یا نایب امام غایب حمایت از خود امام زمان(عج) است. (2/9)
1941- از مسئولان محترم مترو خواهشمندیم اطلاع‌رسانی کافی در مورد عدم استعمال سیگار در تابلوهای نصب شده در ایستگاه‌ها را بیشتر
کنند. (2/9)
آفتاب یزد: شرکت مترو به اندازه کافی در این خصوص هشدار داده است مردم باید رعایت نمایند.
2336- از رشت تماس می‌گیرم. هیچ کنترلی روی قیمت اجناس نیست البته قیمت گوشت مقداری پایین آمده، اما قیمت میوه بالا رفته مردم نباید میوه بخورند؟ در هر صورت من امروز یک کیلو انگور و انار را 32 هزار تومان خریدم. چرا تعزیرات توجه نمی‌کند؟ فقط به کرایه تاکسی کار دارند؟ (2/9)
0031- شنیدم مغازه‌های فروش موتورسیکلت از مشتریان ابتدا تقاضای دریافت گواهینامه می‌کنند بعد اقدام به فروش می‌کنند. آیا این خبر صحت دارد؟ (3/9)
0127- در مورد طرح ایجاد مکانی برای تجمعات خواستم بگویم بروند به همان طرح چند سال قبل در این مورد رسیدگی کنند کافی است. (3/9)
0133- جناب آقای چمران با سلام. به نام یک هموطن عرض می‌کنم به اندازه قابل توجهی در امور کاری متحمل زحمات شده‌اید لذا بهتر است خودتان به خودتان مرخصی داده و استراحت کنید. (3/9)
0205- ‌ای مدیران محترم رسانه‌ها! بر فرض برخی هنرمندان عزیز مورد غضب صدا و سیما و ارشاد قرار گرفته‌اند که هیچ یادی از آنها نمی‌کنند. شما چرا هیچ یادی از این هنرمندان و زحمتکشان نمی‌کنید؟ (3/9)
1040- مدیر مسئول روزنامه آفتاب! خواستم بگویم واقعا دستتان درد نکند که خیلی خوب با مردم هماهنگ بودید خصوصا با این تیترهایی که این چند روز زدید به هر حال مردم راه خود را می‌روند و منافع شما برای خودتان از مسائل مردم پررنگ‌تر است. (3/9)
آفتاب یزد: اعتراض ما به برخی سیاست‌های دولت همانند مردم پابرجاست ولی قرار نیست عده‌ای اغتشاشگر را مردم فرض کنیم و اعتراض در فضای آرام می‌تواند موثر واقع گردد.
1106- در برخی از خبرها و آمارها خبر از کاهش نرخ مسکن می‌دادند. از 15 تا 20 یا حتی 30 درصدی اما در آخرین اخبار و آماری که از نرخ آپارتمان در تهران دیدیم هیچ کاهش قیمتی وجود ندارد و آپارتمان 40 متری بالای 400 تا 700 هزار تومان بسته به منطقه آن قیمت خورده است. (3/9)
1205- چرا خودروسازان آمار دقیقی از میزان تحویل خودروی خود در روز را نمی‌دهند؟ چرا شفاف‌سازی
نمی‌کنند؟ (3/9)
1220- تا بوده نظام اداری و سیستم بروکراسی و موانع اداری یک مانع بزرگ بر سر راه تولید و کسب و کار بوده. برای رونق کسب و کار باید برخی از این موانع اداری برچیده شود. کاری که در اروپا تا حدود زیادی انجام گرفت. (3/9)
1314- آیا خانم مهناز افشار بازیگر سینما که اخیرا در یک برنامه و مسابقه استعدادیابی خارجی عضو هیئت داوران شده از کشور مهاجرت کرده؟ (3/9)
1410- ‌ای کاش درآمد حاصل از افزایش قیمت فقط به حساب نیازمندان واریز می‌شد، نه 60 میلیون نفر. این ادامه راه اشتباه گذشته در پرداخت
یارانه‌هاست. (3/9)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
در حالی که اغلب مردم کشورمان هیچ‌گونه امکانات مالی برای گردش‌های تفریحی و سفرهای گردشگری به خارج از کشور و حتی داخلی را هم ندارند و زندگی روزمره را با این اوضاع گرانی و افزایش چند برابری قیمت‌ها و درآمد کم و ثابت به سختی می‌گذرانند، هر روز و هر ساعت، ده‌ها پیام و پیامک‌های تبلیغاتی از شرکت‌ها و موسسات و دفاتر ترتیب دهنده تورهای گرانقیمت مسافرتی و گردشگری و جهانگردی! دریافت می‌کنند که معمولاً افراد متمول بخصوصی که توانایی مالی و امکانات لازم را دارند قادر به استفاده از آنها هستند و بقیه یعنی اکثریت قریب به اتفاق مردمِ عزیزمان، جُز تماشای این پیام‌های اعصاب خردکن و ناراحت‌کننده و دعوت نامه هایی به متمولین برای تفریح و خوشگذرانی، کارِ دیگری نمی‌توانند بکنند! محمود بلیغیان
...0913
یکی از عوامل مُهمِ سَلبِ اِعتماد و اطمینان مردم به یکدیگر و از جمله به مسئولین خُلفِ وَعدِه‌هایی است که مردم و مسئولین نسبت به مردم و در حق همدیگر روا می‌دارند، اگر کسی به دیگری و مسئولی به مردم قولی داد باید به آن عمل کند و آن را تا آخر انجام دهد، در غیر این صورت دیگر هیچ‌کس به گفته‌ها و قول و قرارهای آنها اعتماد و اطمینانی نمی‌کند و بنیان دوستی‌ها بَر هم خواهد خورد و پایه و ستون اعتمادها فرو می‌ریزد، مثلاً در روزهای گذشته مسئولین برای آرام نمودن جَوِ بوجود آمده برای جبران گرانی‌ها و بنزین، آن هم در این شرایط سخت مالی، مبلغی را برای پرداخت ماهیانه به آنها تعیین کردند، ولی پس از فرو نشاندن نسبی ناآرامی‌ها، حالا شرط و شُروط‌هایی گذارده‌اند که قبلاً چنین قراری مطرح نبود!
...0913
حضرت زهرا(سلام الله علیها): به جای خودستایی و ذکر افتخارات اهل دعا و عبادت باشید.
...0912
مسئولین و دولتمردان اعلام می‌کنند که برای جبرانِ گران شدن بنزین و تبعات آن و کم کردن فشار مالی از دوش مردم به هر نفر ایرانی واجد شرایط و تمام افرادِ کم درآمد، ماهیانه مبلغ 55 هزار تومان نقداً به حساب بانکی آنها واریز می‌شود و به همین منظور با انتشار جدولی متفاوت با گفته خودشان، بعداً معلوم شد این مبلغ کمتر از مبلغ 55 هزار تومان برای هر نفر می‌باشد، مُضافاً بر اینکه بسیاری از مردم کم درآمد از این جمعیت شصت‌میلیون نفری از کل جمعیت بیش از هشتادمیلیون نفری، پس از پایان سه مرحله‌ اعلام شده، این مبلغ را دریافت نکرده‌اند و پیامکی هم برای آنها ارسال نشده است! واقعاً مسئولین چه فکری می‌کنند که اینچنین دوپهلو سخن می‌گویند و برخلاف وعده‌های خود عمل می‌کنند!؟
...0913
با سلام. رئیس راهنمایی و رانندگی ناجا فرموده‌اند مصرف بنزین طی دو روز گذشته به105 میلیون لیتر رسیده یعنی با وجود افزایش قیمت مصرف بیشتر شده بنده خدمت ایشان عرض می‌کنم اولا قضاوت در این خصوص زود است باید یک زمان بگذرد. ثانیا، چون اواخر آبان طرح اجرا شد درحالی که سهمیه آبانماه بطور کامل اختصاص یافت فعلا اکثر خودروها سهمیه را دارند وقتی تمام شد آن وقت معلوم می‌شود. ثالثا خودروهای جدید که وارد بازار می‌شوند باید در نظر گرفته شوند.
...0916
سلام. وزارت محترم تعاون! من به دلیل ورشکستگی برادرم برایش50میلیون وام گرفتم و او قسطش را ماهانه به حساب حقوقم می‌ریزد و الان تراکنش من حساب نشود. مرتضوی از سنندج متقاضی یارانه معیشتی.
...0918
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
1710- از هموطنان خواهش می‌کنم زباله‌های خود را جهت حفظ محیط‌زیست و جلوگیری از آلودگی در کیسه‌های دربسته محکم بگذارند، سپس به سطل زباله بیندازند. چرا برخی شهروندان کیسه‌های زباله را در کوچه و خیابان رها می‌کنند؟ این برای وجهه شهر و محیط‌زیست شهری هیچ خوب نیست. زباله‌ها به خاطر هجوم گربه‌ها و موش‌ها منبع آلودگی می‌شوند. (5/9)
1651- با سلام به شهردار لاهیجان. در این شهر خیابانی هست به نام سعدی. مسیر آن برای تردد خیلی سخت است. یک طرفه است. آیا امکان دارد این مسیر را دوطرفه کنند که بتوان از سمت دیگر هم سوار تاکسی شد؟ (5/9)
1702- علیرغم وعده‌ها و قول مبنی بر عدم افزایش قیمت‌ها، خود جناب وزیر صمت از افزایش کالای پرمصرف خبر دادند. واقعا اگر نمی‌توانند کنترل کنند چرا قول و وعده می‌دهند؟ (6/9)
1649- در شرایطی که هوای تهران ناسالم است کاش شهرداری به جای کاهش ساعت طرح ترافیک، آن را افزایش می‌داد. ضمن اینکه اگر اتوبوس‌های فرسوده هم از ناوگان حمل و نقل عمومی خارج شوند برای کاهش آلودگی خوب است. (6/9)
1645- خواستم سوال کنم این جریان سرک کشیدن دولت به حساب‌های مردم در مورد پرداخت یارانه حمایتی چیست؟ آیا به تمام حساب‌ها دسترسی دارند؟ (6/9)
1614- بعضی‌ها تازه یادشان افتاده که نماینده هستند باید دلشان برای مردم بسوزد. اما باید بدانند دیگر نمی‌توانند خود را در دل مردم جا کنند. متاسفانه پایداری‌ها هم شورش را درآوردند. (6/9)
1348- اینکه قطعات خودرو 10 تا 15 درصد گران شد میوه و هزینه حمل بار بیشتر شده است. آیا این همان عدم افزایش قیمت وعده داده شده است؟ چرا مسئولان چیزی نمی‌گویند که گاهی نتیجه عکس داشته باشد؟ (6/9)
1325- آیا کشورهای منطقه و حوزه خلیج فارس به پیشنهاد آقای روحانی مبنی بر همکاری منطقه‌ای پاسخی دادند یا خیر؟ (6/9)
1310- جناب وزیر صمت در مورد قیمت‌ها حرف تکراری می‌زند و می‌گوید اجازه نمی‌دهیم قیمت‌ها افزایش یابد، اما خود ایشان هم می‌دانند بازار بدون اجازه ایشان قیمت اجناس را بالا می‌کشد. (6/9)
1302- چرا عده‌ای در تجمع علیه حوادث اخیر بر علیه رئیس‌جمهور شعار دادند؟ قرار بود حوادث اخیر و اغتشاشگران را محکوم کنند نه دولت را. (6/9)
1245- مسئولان دلسوز کشور باید بدانند روز به روز مردم در تنگناهای اقتصادی بیشتری قرار می‌گیرند. مشکلات اقتصادی و گرانی مردم را تحت فشار قرار داده افزایش نرخ بنزین بر نرخ کرایه‌ها و اجناس هم تاثیر گذاشته است. بالاخره باید فکری برای خروج از تنگناها داشته باشیم. (6/9)
1222- دولت خودش هم می‌داند که با افزایش قیمت سوخت، نرخ سایر اجناس گران‌تر می‌شود و بحث نظارت و بازرسی هم چندان کارساز نیست. (6/9)
1212- ظاهرا برخی نمایندگان خیلی از دست برخی وزرا دلخور و ناراحت هستند، چون گفتند چاره‌ای جز استیضاح ندارند! منتها اگر مردم از دست نمایندگان ناراحت باشند چه باید کرد؟ (6/9)
1205- آقای روحانی هم با پرداخت یارانه حمایتی همان راه آقای احمدی‌نژاد را رفت. واقعا متاسفیم؛ کاش این پولها خرج تولید و رونق اقتصادی می‌شد که بازار هم به تعادل می‌رسید قیمت‌ها متعادل می‌شد. ما حاضریم کل یارانه‌ها را حذف کنند اما قیمت‌ها متعادل شود. (6/9)
1201- آقای جهرمی وزیر ارتباطات گفته بودند اینترنت را ما قطع نکردیم. پس چرا برخی نمایندگان برای وصل اینترنت به ایشان نامه دادند؟ (6/9)
1134- محبت کنید به آقای رئیس‌جمهور بگویید قرار نبود به حساب مردم دسترسی داشته باشید. من چون چند وقت پیش جابه‌جایی داشتم مبلغی در این چند روز به حسابم واریز نشد. از طرفی از آن برداشتم به صاحبخانه دادم حالا براساس آن یارانه معیشتی من را قطع کردند. (6/9)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام