کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 آذر 1398

صفحه خبر: سیاسی

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در نهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه در جمع طلاب اصفهان، اظهار کرد: آن چیز که امروز از امام و رهبر بابصیرتمان سراغ داریم، قدرت نهراسیدن از هیچ قدرتی به جز پروردگار است.
وی تاکید کرد: با تمام سختی که امروز دشمن برای ما ایجاد کرده و بایکوت خبری، حق جای خودش را باز خواهد کرد.
رئیسی با بیان اینکه می‌خواهند به عنوان مختلف حیله‌ها، ما را از عرصه طرد کنند، اظهار کرد: از مبارزان آموختیم که با مقاومت نباید صحنه را ترک کرد و تمام اقدامات انجام می‌شود تا شناخت، تبلیغ و عمل به دین انجام شود.
وی ادامه داد: تمام تلاش امام از روز نخست، برافراشتن پرچم دین بود، بنابراین باید به دین و آموزه‌های دینی در تمام عرصه‌های نظام عمل شود.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه نظام قدسی ما، حرکات را برنمی تابد، تصریح کرد: عمل به دین بحث مهمی است و محوری ترین نکته‌ای که در بیانیه رهبر انقلاب آمده، اجرای عدالت است و این از خواسته‌های مردم است. وی افزود: سخن در عدالت ثبوتی نیست در عدالت اجرایی است؛ شاید بعد از توحید هیچ مفهومی به گستردگی مفهوم عدالت نباشد.
رئیسی ادامه داد: سخن در این است که چه کنیم که عدالت برقرار شود، کارهای بسیاری در این ۴۰ سال شده، اما باید کار بسیاری شود و خواسته مردم اجرای عدالت است. وی تاکید کرد: باید به آنچه تاکنون انجام شده، نگاه کنیم و ببینیم چه باید می‌کردیم که تاکنون انجام نشده است.
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: به عنوان طلبه‌ای که امروز در دستگاه قضایی مسئولیت دارم، این وظیفه مطرح است تا با فساد مقابله و جنگ کنم. این موضوع یک حساسیت ویژه‌ای پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه نظام ما در درون خود مبارزه و مقابله با فساد را دارد، افزود: این نکته که‌هاضمه نظام فساد نمی‌پذیرد، یک حقیقت است. رئیسی افزود: مبارزه در نظام هم شدنی و هم قابل اجرا است، چون هر عرصه‌ای که نظام اسلامی به آن وارد می‌شود، یک عرصه موفق و شدنی است. وی اضافه کرد: نهراسیدن از زخم زبان‌ها، نهراسیدن از ملامت ملامتگران یکی از حرکت‌های اصلی و ضرورت اجتناب‌ناپذیر امروز است و باید در راه مبارزه با فساد به آن توجه کرد.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز دشمن در مسائل سیاسی و اقتصادی به دنبال آن است که تنها راه نجات، کوتاه آمدن از مواضع تحت عنوان مذاکره است، گفت: اما رهبری با راهبرد مقاومت این را در عمل اثبات کردند که تنها راه برون‌رفت از مشکلات اتکا به خود و مردم کشور است.
وی تصریح کرد: راهبرد مقاومت جواب داده است و امروز حتی کسانی که نگاهشان نگاه مذاکره بود امروز ایمان آورده‌اند که هیچ راهی جز مقاومت وجود ندارد.
رئیسی در ادامه با بیان اینکه تمام پرونده‌هایی که در اذهان مردم به هر دلیلی فرا گرفته و دغدغه آنها شده، باید عادلانه و منصفانه مورد رسیدگی قرار گیرد و اطلاع‌رسانی شود تا ذهن مردم آرام گیرد، تاکید کرد: امروز کار نظام مبارزه با مفاسد است و این مسئله نه قدرت میشناسد، نه ثروت و نه چیز دیگری.
وی با بیان اینکه دومین کار صیانت از مدیران، مسئولان و دست اندرکاران است، افزود: بعد از انتصاب دیدم، قانون سامانه اموال مسئولان ابهام دارد و اجرا نمی‌شود.
به گزارش ایسنا، رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه خط قرمز شما بی استناد رای دادن، سخن گفتن و مطلبی را نسبت دادن است، گفت: بگذاریم مردم احساس‌شان این باشد که به دنبال کارهایی که در گذشته انجام شده، قرار است با کسانی که فساد کرده‌اند یک برخورد جدی انجام شود.وی با بیان اینکه فضای اول که به برکت رهبری انجام شد، فضای مقاومت بود، افزود: فضای دوم مبارزه با فساد است و دشمن در اندیشه آن است که این فضا شکل نگیرد.
رئیسی با اشاره به اینکه باید روز به روز فضای مقابله با فساد شکل بگیرد و مردم شاهد رشد این فضا باشند، اظهار کرد: چند سال وظیفه کنترل قیمت بنزین همراه با افزایش حقوق انجام نشد، اما اگر دولت سر جای خود این کار را انجام داده بود، مشکلی به وجود نمی‌آمد.
اعزام به زندان تا زمان تامین وثیقه و کفالت ممنوع شد
رئیس قوه قضاییه در حکمی هرگونه اعزام به زندان تا زمان تامین وثیقه و کفالت را ممنوع کرد.به گزارش ایسنا، آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه در جمع قضات در اصفهان گفت: از سراسر کشور آماری در مورد کسانی که از یک ساعت تا دو روز در زندان بوده‌اند گرفتم؛ پرسیدم چرا یک‌ساعت زندان؟ عنوان شد: قرار صادر کردم تا برود و وثیقه بیاورد. چرا باید برای یک ساعت فرد به زندان برود؟ همان جایی که قرار را صادر می‌کنید فرد را نگه دارید تا سند یا کفالتش را بیاورد.وی گفت: نباید آسان باشد به زندان انداختن. من آمار سراسری دارم که نشان می‌دهد از یک ساعت تا یک یا دو روز فرد را نگه داشته‌اند در زندان تا برود وثیقه بیاورد. کسی که به زندان رفت، آثار منفی خود را به همراه دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام