کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 26 فروردین 1400   Thursday 15 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 آذر 1398

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

روی خط آفتاب
0015- ما عجب مردم زودباوری هستیم. کافی است یک مقامی حرفی بزند باور کنیم. مانند فرمایش وزیر محترم بهداشت و درمان که زمانی فرمودند داروهای بیماریهای خاص را به بیماران در درب منزل تحویل می‌دهیم. به نظر نمی‌شود با این مردم شوخی کرد! (4/9)
0022- خداوند این تلفن و خط آفتاب یزد و پیام مردمی را از مردم نگیرد. کسانی که خانه ندارند و در تلاش برای خانه‌دار شدن هستند باید همانند جناب وزیر راه و شهرسازی مدت 28سال دوندگی کنند تا صاحبخانه بشوند! صاحبخانه شدن خیلی طول می‌کشد. (4/9)
0030- در مورد آن قهرمانی که باعث شد حادثه قطار پیش نیاید یعنی ریزعلی بود و باعث شد 2 قطار به هم نخورند. این کار را هم با آتش زدن لباس خود به عنوان علامت دادن برای قطارها انجام داد. اما چرا در کتب از او به عنوان دهقان فداکار نام می‌برند؟ دهقان یعنی کشاورز درحالی که وی کارمند راهداری و راه‌آهن بوده. درود بر ریزعلی و ریزعلی‌ها. (4/9)
0158- پرسیده شده چرا شهردار جدید خوش لباس نیست؟ به نظر من شهری که در آن مردم مشکلات زیادی دارند شهردار آن دل و دماغی برای لباس شیک پوشیدن ندارد. (4/9)
0927- بازنشسته آموزش و پرورش هستم از رضوانشهر. بازنشسته‌های قبل از سال 1390 بابت دریافتی ماهیانه سخت در مضیقه هستند و فاصله زیادی با بقیه دارند که در همسان‌سازی حقوق و خدمات کشوری لحاظ نشده، لذا خواهشمندیم دولت و مسئولان به ما توجه و عنایت داشته باشند. (4/9)
1053- آقای رئیس‌جمهور! چرا با شعور مردم بازی می‌کنید؟ هزینه یک خانواده 5 نفره در یک روز برابر است با اندازه یارانه حمایتی ماهانه از بابت پول بنزینی که شما می‌دهید. (4/9)
1310- آقای مظفری! ما مردم تشخیص می‌دهیم که فسادها در ادارات از کجاست، اما چرا مسئولان متوجه نمی‌شوند؟ چطور مثلا 200میلیون درهم به حساب فلان خانم ریخته می‌شود خانم هم فرار کرده. آقای مدیرعامل بانک مربوطه بگوید چطور این خانم توانسته چنین پولی بگیرد فرار کند؟ آیا او پشتیبان و حامی نداشته؟ (4/9)
1401- متاسفانه طرح‌های دولت چندان موفقیت‌آمیز نیست بنزین گران شد نه مصرف کم شده نه ترافیک فقط قطعا قیمت‌ها افزایش می‌یابد اگر لااقل ترافیک تهران یا شهرها کم می‌شد مردم کمی دلخوش می‌شدند. (4/9)
1412- به نظر من شاید وزیر جهاد کشاورزی حوصله شرکت در جلسه استیضاح در مجلس را نداشته و استعفا داده است. به نظر فکر خوبی کرده است. هرچند به نظر من باید در مورد برخی گرانی‌ها در اقلام کشاورزی پاسخگو باشد. (4/9)
1441- در خبرها شنیدیم پسر یکی از مدیران سابق هم به دلایل اتهاماتی مثل تخلفات مالی دستگیر شده است. برای ما این سوال مطرح است پسر مقامات را چه به این اتهامات؟! (4/9)
1501- باخبر شدیم آقای شریعتمداری مدیر کیهان متاسفانه پایشان دچار شکستگی شده و گچ گرفتند و با عصا راه می‌روند. برای ایشان آرزوی سلامتی داریم اما امیدواریم در برخی حرفها هم تیترهایی هم که می‌زنند دست به عصاتر باشند چون گاهی خیلی تند و فلفلی می‌شوند. (4/9)
1512- مسئولان گفتند افزایش نرخ بنزین باعث گرانی قیمت‌ها نمی‌شود. ما هم امیدواریم؛ اما اگر گرانی‌ها بیشتر شد جوابگو هستند؟ (4/9)
1541- دولت محترم در بحث قیمت بنزین در مقایسه با کشورهای دیگر باید درآمد مردم ما را هم با مردم کشورهای دیگر مقایسه و ملاحظه کند. (4/9)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
با توجه به شرایط فعلی و گرانی‌های موجود و اوضاع نامناسب مالی و اقتصادی اغلب مردم و بخصوص بازنشستگان، با وجود دهها مخارج اضافی دیگر از جمله رفت و آمد‌ها و میهمان‌داری‌ها و توقعاتِ حداقلی و خیلی ساده‌ای که فامیل و خانواده آنها و بخصوص کودکان و‌ نَوه‌ها از پدربزرگ خود انتظار دارند، مبلغی بسیار کم است و حداقلِ حقوق بازنشستگی و به اصطلاحِ عوام، حداقلِ حقوق اداره کاری که از سازمان تامین اجتماعی دریافت می‌کنند، بسیار کم و با اوضاع وخیم و نگران‌کننده آنها کفاف زندگی ساده و بی‌آلایش آنها را نمی‌دهد، لذا نیاز مبرم به اجرای سریعتر قانون و حمایت دولت از بازنشستگان و افزایش حقوقِ آنها و اجرای طرح بسیار عالی و انسانی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با یکدیگر را دارند.
...0912
با سلام. کارت هوشمند ملی ما الان غریب به یک سال است که هنوز صادر نشده و به دست اینجانب نرسیده است چه باید کرد. چگونه کارت گواهی نامه دو هفته‌ای صادر می‌شود ولی کارت ملی مردم به دستشان نمی‌رسد. آقاجان اگر نمی‌توانید، پس چرا به مردم می‌گویید برای کارت ملی ثبت‌نام کنند و حدود 40 هزار تومان هم پرداخت کردیم. لطفا گزارشی تهیه کنید.
...0905
حقیقت این است که آنهایی که در مورد گرانی‌ها چیزی نمی‌گویند و نمی‌خواهند در این مورد کسی چیزی بگوید، به این علت است که خودشان بی‌نیازند و کاری به گران شدن هیچ چیزی ندارند و احتیاجی به چانه زنی برای ارزان شدن ندارند و گرانی‌ها اثری در زندگی آنها ندارد و برایشان فرقی نمی‌کند، اینها به قول امام راحل همان مُرفهان بی‌دردند که همه چیز در اختیار آنهاست و همه چیز را که لازمه یک زندگی راحت است قبضه کرده‌اند و برای دیگران کاری نمی‌کنند و اصولاً درد مردم را نمی‌فهمند، اگرچه آن را برای خالی نبودن عریضه بطور نمایشی هم که شده بر زبان آورند!
...0913
بیش از دوازده روز اینترنتِ اغلبِ نقاط کشور قطع بود و در این مدت طولانی که بسیاری از کسب وکارها و فعالیت موسسات و شرکتها و بنگاه‌های خرید و فروش و داد و سِتدهایی که با رایانه و تبادل قراردادها و معاملات از این طریق امورشان انجام می‌شود، دچار مشکلات جدی و از دست دادن بسیاری از فرصت‌های شغلی و حرفه خود و عدم دریافت سفارش و ارائه کار و خدمات و نمونه کار‌های خود شدند وضرر و زیان‌های زیادی به مردم و ساختارهای کشور وارد شد که جبران آن شاید ماه‌ها و سالها طول بکشد! اُمید است با همکاری مردم عزیزمان و همه متخصصان و آگاهان مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و روابط بین‌المللی و بینش و دید بهتر و آینده نگریِ مسئولین شاهد تکامل، ترقی و پیشرفت کشورِ عزیزمان باشیم. محمود بلیغیان
...0913
در حالی که میوه درخت خُرما، نه تنها وارداتی نیست بلکه به مقدار زیاد صادر هم می‌شود ‌و خرما و رطب مضافتی بَم و خوزستان شُهرتِ جهانی دارد، بنابراین چرا و به چه دلیل این میوه بهشتی خوشمزه و پُر انرژی زای صد در صد داخلی و محصول نخلستانهای ایران، در ماه‌های اخیر و از یک سال گذشته تاکنون، تا این حد قیمت آن بالا رفته و تاچند برابری نرخ قبلی گران شده است، آیا برای خرما هم که کاملاً داخلی است و تنها میوه مقوی و انرژی بخش برای بسیاری از مردم، بخصوص کم درآمدها محسوب می‌شود و نقل طبیعی بسیاری از مجالس و همچنین برای خیرات و نذورات مصرف فراوان می‌شود، به اصطلاح مافیای خرما وجود دارد!؟
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
1545- دولت اعلام کرد با افزایش نرخ بنزین هیچ‌گونه افزایشی در مورد قیمت کالاها و اجناس نخواهیم داشت.
حالا ما می‌نشینیم تا ملاحظه کنیم این ادعا چه‌قدر صحت دارد؟! (2/9)
1541- در مورد پرداخت یارانه که دولت آقای روحانی از احمدی‌نژاد انتقاد می‌کرد این سوال مطرح است چرا خود این دولت راه احمدی‌نژاد را ادامه داد؟ آیا این پرداخت‌های حمایتی هم یک حرکت پوپولیستی نیست؟ (2/9)
2234- از مازندران نوشهر تماس می‌گیرم. من مدتها به آفتاب یزد پیام می‌دهم آقای مظفری مرا می‌شناسد. می‌خواهم بگویم به شهرستان رشت آمدم و ساکن شده‌ام. در ادارات این شهر خیلی سخت‌گیری می‌کنند مثلا امروز در اداره ثبت احوال برای گرفتن کارت ملی هوشمند رفته بودم اول پول گرفتند بعد گفتند شناسنامه شما مشکل دارد. لطفا مسئولان به ادارات در این شهر نظارت کنند تا به ارباب رجوع بهتر توجه
شود.(29/8)
1139- از شورای عالی امنیت ملی کشور نهایت سپاسگزاری را داریم که اینترنت را قطع کردند چون قبل از آن همه دائم سرمان به گوشی، اینترنت و تلگرام بود و اعضای خانواده هم حتی از هم غافل بودیم. اما حالا با قطع شدن اینترنت از احوالات همدیگر حتی حضوری جویا می‌شویم. اما خواهشمندیم اینترنت مسئولان هم قطع شود. (30/8)
1250- من بازنشسته با 95 سال سن بیمار هم هستم. همسرم سه سال است روی تخت بیمارستان است اما دولت محترم یارانه مرا قطع کرده است. علی‌ محمدپورکیانی هستم. تقاضای رسیدگی از دولت محترم دارم. چون حتی پول دارو و درمان همسرم را ندارم. (30/8)
1928- رئیس برنامه‌ریزی تهران چشم بسته غیب گفته! چون گفته مصرف بنزین 30 درصد پایین آمده وقتی مسافرتی انجام نمی‌گیرد مصرف بنزین کمتر می‌شود چه نخبگانی ما
داریم! (30/8)
1933- من خود به برخی مسائل انتقاد دارم. اما آیا اموال مردم را آتش‌زدن اعتراض است؟ گرانی فشار روی همه ما آورده اما تخریب اموال مردم درست نیست این کارها صحیح نیست. (30/8)
0226- در آفتاب یزد نوشته بود آیا پیشکسوت‌ها و موسفیدهای عرصه هنر قادر خواهند بود در فستیوال چند ماه آینده ثابت کنند دود از کُنده بلند می‌شود؟ باید عرض کنم این عزیزان بی‌بدیل نه تنها یک عمر به مردم نشان دادند دود از کُنده بلند می‌شود بلکه مثلا طلای 18 عیاری هستند که هر چه سال‌ها بگذرد درخشندگی و ارزش خود را حفظ می‌کنند. (1/9)
0910- مسئولان اگر صدای مردم را بشنوند به حل مشکلات مردم همت گمارند دیگر عده‌ای به اسم اعتراض دست به اغتشاشگری و غارت اموال مردم نمی‌زنند. مسئولان باید خود صدای مردم باشند باید مسائل مردم را رصد کنند و نسبت به خواسته‌های مردم پاسخگو باشند. (1/9)
0925- شنیدیم وزیر کشاورزی قرار است استیضاح شود. آیا این موضوع ربطی به گرانی گوجه هم دارد؟ (1/9)
1050- ظاهرا در جلسه شورای انقلاب فرهنگی مشاجره تندی بین آقای روحانی و آقای رحیم پورازغدی صورت می‌گیرد. من از هیچ‌کدام طرفداری نمی‌کنم اما گلایه دارم چرا آقای روحانی یکسری حرفهای غیرمعمول زده و بعد هم جلسه را به قهر ترک کرده؟ باید باشند پاسخ بدهند. شرایط امروز جای قهرکردن از چند انتقاد نیست، ضمن اینکه رئیس‌جمهور حتما آقای رحیم پورازغدی و ادبیات ایشان را می‌شناسد. (1/9)
1150- از شورای شهر و شهرداری تقاضامندیم به وضعیت کارگران پیمانکاری شهرداری‌ها رسیدگی کنند. این کارگران مطالباتی دارند که باید به آنها رسیدگی شود. (1/9)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام