کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 آذر 1399   Thursday 26 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 آبان 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
1219- مصطفی. ف: با عرض سلام، پیر شدن و تجربه آموختن مثبت است. یکی از حسن‌های پیری تا آخرین روزهای زندگی درس آموزی است. هر روز و هر لحظه چیزی جدید را یاد می‌گیری، این مثبت است و باید قانع بود و سربلند. بدون حسادت و چشم و هم چشمی و برای دیگران زندگی کردن. (30/7)
1912- پیاده رو یا جولانگاه موش‌ها‌؟ سراسر پیاده روهای خیابان پیروزی، خیابان شکوفه به جولانگاه موش‌ها تبدیل شده است. چرا شهرداری منطقه چهارده، ناحیه یک از طعمه‌گذاری موش‌ها خودداری می‌کند. صبح‌ها دانش‌آموزان به ویژه ابتدایی و راهنمایی با ترس و وحشت از پیاده روهای این خیابان عبور می‌کنند!(2/8)
1311- علی از تهران؛ محاسبه و پرداخت حقوق بازنشستگی کارگران بر مبنای میانگین دو سال آخر کارشان است. ولی پرداخت حقوق بازنشستگی بهتر است با در نظر گرفتن گرانی و تورم و مشکلات فراوان اقتصادی محاسبه و پرداخت شود. (2/8)
1615- فاطمه فرخی پور از تهران، بی‌توجهی به گرانی: سه شنبه سی‌ام مهر من و همسرم برای خرید به میوه فروشی محله رفتیم. قیمت‌ها متفاوت و بالا بود. چون آخر ماه بود و پول ته کشیده بود نتوانستیم خرید کنیم.
1722- تفکیک مسافران خط شبانه؛ چرا رانندگان اتوبوس‌های بی.آر.تی، خط شبانه میدان آزادی ـ پایانه خاوران و بالعکس آقایان را از درِ جلو اتوبوس که مخصوص بانوان است سوار می‌کنند و آن‌ها هم در قسمت خانم‌ها می‌مانند. از مسئولان شرکت واحد تقاضای رسیدگی و تذکر به رانندگان را داریم. (2/8)
1329- ستون پیام‌های مردمی بهترین مکان برای درددل صادقانه هموطنان است. امید که مسئولان چاپ انتقاد، شکوائیه و درخواست‌های مردم را به فال نیک بگیرند و نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنند. متاسفانه برخی روابط عمومی‌ها در قبال چاپ این گونه پیام‌ها سکوت می‌کنند و خاموش اند! (2/8)
1810- به مشکلات کارگران توجه شود تا رسانه‌های خارجی از آن سوءاستفاده نکنند. متاسفانه رسانه‌های خارجی یک کلاغ چهل کلاغ می‌کنند.(1/8)
1812- لطفا پیام‌ها را خیلی تیکه‌تیکه نکنید. آیا بانک صادرات در ازای پرداخت وام 100 میلیونی هم از وام‌گیرنده و ضامن 600 میلیون ودیعه می‌گیرد جایز است؟ (1/8)
1814- اگر مرحوم مهندس مفرح بنیانگذار بانک صادرات و صنایع می‌دید امروز، برخی بانک‌ها به جای مشتری‌مداری به مشتریان سخت می‌گیرند از تاسیس آن صرفنظر می‌کرد! لطفا پیام مرا چاپ کنید. (1/8)
1816- جناب استاندار و فرماندار محترم گیلان در مورد پرشدن کانال‌ها و سدهای گیلان تذکر داده شده اما توجهی نشده است. مراقب باشید در بارندگی‌های شدید اتفاقات ناگوار پیش نیاید. (1/8)
2012- آیا هنوز ایده‌ای از سوی فرانسه به عنوان یک ابتکار برای حل برخی مسائل از جمله تامین خط اعتباری وجود دارد یا تمام طرح‌های آنان با شکست مواجه شد؟ (1/8)
1939- از اصفهان تماس می‌گیرم. خالصانه و متواضعانه به مسئولان و دولتمردان محترم عرض می‌کنم طرح حذف زبان انگلیسی در مدارس که بهترین سازمان برای فراگیری و آموختن است با توجه به کاربرد این زبان بین‌المللی که پایه و اساس فراگیری بسیاری از علوم و فنون جدید است لطمات زیادی به سرنوشت و آینده جوانان و تحصیلات آنها در داخل و خارج کشور وارد می‌کند که جبران آن سال‌ها طول می‌کشد، لذا توجه و بازنگری به این تصمیم یعنی تدریس زبان انگلیسی در مدارس درایت و آینده‌نگری از سوی مسئولان را طلب می‌کند. (1/8)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
به گزارش شورای عالی نظام پزشکی ایران، هفتاد درصد مردم کشورمان از پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی کاملاً ناتوانند و از انواع ناراحتی‌های دهان و دندان (دروازه سلامتی) رنج می‌برند و قادر به معالجات مربوطه و برخورداری از سلامتی به دلیل گرانی مخارج سنگین و سرسام‌آور دندانپزشکی نیستند و بیمه‌های درمانی هم فقط قسمت‌های محدودی از خدمات دندانپزشکی مانند کشیدن و یا پُرکردن دندان و یا جرم‌گیری دندانها را در مراکز درمانی دولتی و درمانگاه‌های بیمه تامین اجتماعی آن هم با کادری بسیار محدود و پرسنل بسیار کم نسبت به تعداد مراجعین رایگان انجام می‌دهند که به هیچ وجه کافی نیست و جوابگوی تعداد زیاد مراجعه‌کننده که به درمانهای ریشه و عصب دندان و غیره نیاز دارند را‌ نمی‌دهد! محمود بلیغیان
...0913
با سلام. می‌خواستم بدینوسیله از آقای مظفری به خاطر سرمقاله "پس از محاکمه دختر وزیر..." تشکر کنم. توجه به اینگونه مسائل موجب بسط و گسترش اخلاق در جامعه می‌شود. انتظار می‌رود سایر رسانه هم به این مهم توجه ویژه داشته باشند.
...0916
1611- چرا روکش آسفالت ایستگاه اتوبوس‌های B.R.T از سوی شهرداران مناطق شخم زده می‌شود و خرابه بر جای می‌ماند؟‌ این کار باعث ایجاد دست‌انداز و آزار مسافران خواهد شد. (1/8)
0915- عرفان: لوازم یدکی موتورسیکلت و خودرو با این که ایرانی است اما گران است. تحریم‌های اقتصادی بهانه‌ای برای سرکیسه کردن جیب‌های خالی مردم به برخی افراد سودجو داده است. نبود نظارت از سوی مسئولان اجحاف آشکار به مشتریان است. تا کی این وضع ـ خالی کردن جیب مردم ـ باید ادامه داشته باشد؟(1/8)
0814- اکبر از تهران: بزرگان به ما آموخته‌اند در برابر برخی سختی‌ها صبور باشیم و بیشتر تلاش کنیم، پس از مدتی حاصل تلاش‌های مان را به دست می‌آوریم و از داشته‌هایمان لذت می‌بریم. اما گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی و پایین‌بودن حقوق‌ها باعث شده طعم خوش زندگی را فراموش کنیم! (1/8)
1511- علی: شب‌های گذشته با خانمم در حال عبور یکی از خیابان‌های تهران بودیم، تعدادی از زباله جمع‌کن‌ها در گوشه‌ای نشسته و با هم در حال گفت‌وگو بودند. خانمم پرسید آیا اینها یک وعده غذای خوب می‌خورند؟ لباس‌های شان که کثیف است و سر و صورت شان سیاه و کثیف تر. به نظر می‌رسد سال هاست رنگ آب را به خود ندیده. این مسئله ـ رعایت نکردن بهداشت ـ قطعاً موجب بیماری‌های پوستی و انتقال آن به دیگران می‌شود. مسئول نظافت، بهداشت و غذا و محل استراحت کارگران روزمزد کیست؟(1/8)
1148- لطفاً روزی یکی، دو تا هم شده از پیام‌های مردمی ارسالی‌ام را چاپ کنید تا زیاد متضرر نشوم. به دلیل این که هر روز ساعت هفت صبح طبق عادت روزنامه تان را با طی مسافت طولانی می‌خرم و تورق می‌کنم، اما چیزی به جز پیام‌هایی با پیش شماره تلفن‌های 0913 و 0935 نیست! (1/8)
2312- خودرو یا انباری؟ یک دستگاه پیکان استیشن عهد بوقی که روی نیمی از آن را چادر کشیده‌اند از آن به عنوان انباری استفاده می‌کنند. تصور کنید هرکس گوشه‌ای از خیابان را انباری مشاع خود حساب کند و یک اتاقک در آن قرار دهد و رویش یک روکش بیندازد، دیگر چه شود. خودروهای اسقاطی در حاشیه خیابان‌ها و کوچه‌ها باعث بدجلوه‌گی محله می‌شود. در صورتی که مسئولان ناحیه یک شهرداری منطقه چهارده فرصت داشتند به خیابان شکوفه، حد فاصل میدان شکوفه ـ کوچه غضائری مراجعه و نسبت به انتقال خودرو اسقاطی به گورستان خودروها اقدام کنند. (1/8)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
0236- اعتراضات مردم کشورهای خارجی را در روزنامه چاپ کردید. خیلی خوب اخبار خارجی را پوشش
می‌دهید! (2/8)
0307- چه عجب که برخی از خانم‌ها که در امور سیاست و نمایندگی مجلس حضور دارند در مورد حقوق مردم در روزنامه‌ها صحبت می‌کنند. لابد چون بوی انتخابات به مشام آنها رسیده
است. (2/8)
1540- خدمت همایون شجریان فرزند خلف استاد شجریان عرض می‌کنم از صحبت‌ها و برخی شایعات منتقدین خود دلگیر نشوید. عمریست که پدر بزرگوار شما هم با ناملایمات ساخته است شما هم باید صبور باشید. هنرتان مستدام باشد. (3/8)
1545- با توجه به مشکلاتی که برای برخی افراد در زمینه پرداخت مهریه ایجاد می‌شود و توان مالی کافی برای پرداخت آن ندارند از مجلس خواهشمندیم طرحی تنظیم کند و پرداخت مهریه را تنها براساس توان مالی فرد تعیین کند. اشخاصی که درآمد کافی ندارند قادر به تامین مهریه نیستند. در این مورد یک بازنگری صورت گیرد. (3/8)
1601- من به عنوان یک شهروند از شهروندان عزیز خواهشمندم در شرایطی که بارش‌های فراوانی در شهرهایی مثل تهران وجود دارد خیابان‌ها لغزنده است دید کافی برای رانندگان وجود ندارد نهایت احتیاط در رانندگی را رعایت کنند تا مشکلی پیش نیاید. سعی کنیم به قوانین احترام بگذاریم، این برای سلامت و ایمنی رانندگان و مردم هم مفید است. (3/8)
1630- اگر رشد صادرات غیرنفتی ما که بنا به برخی گزارشات از صادرات نفتی ما پیشی بگیرد می‌توان به خلاصی از اتکا به نفت امیدوار بود. یکی از راههای
دور زدن تحریم‌ها، همین صادرات غیرنفتی است که می‌تواند دولت را در تامین بودجه خود جدا از بودجه نفت یاری دهد. (3/8)
1640- با توجه به شدت بارش‌های اخیر از شهرداری و پیمانکاران آن خواهشمندیم به منظور جلوگیری از آبگرفتگی خیابان‌ها تا حد امکان نسبت به پاکسازی نهرها و جوی‌های شهر اقدام کنند تا در صورت افزایش باران‌ها سطح آب در خیابان‌ها ایجاد مشکل
نکند. (3/8)
1708- ظاهرا برخی‌ها مزه ارز دولتی خیلی زیر زبانشان مزه کرده و با ارز دولتی واردات می‌کنند و اجناس را با قیمت آزاد می‌فروشند. برخی از اینها هم آدم‌های بانفوذی هستند. (3/8)
1250- دیروز و پریروز آفتاب یزد مقاله‌‌هایی در مورد کارخانه‌های خودروسازی چاپ کرده بود. من خاطرم هست 60 سال پیش اولین پیکان‌هایی که درآمد من خریدم. 60 سال است ما به صنعت اتومبیل وارد شدیم هنوز می‌گویند باید منتظر پژو یا شرکت‌های دیگر بشویم. چرا باید وابسته باشیم؟ چرا پراید باید به این قیمت بالا برسد درحالی که ما در صنعت نانو خیلی پیشرفت کردیم. مشکل کجای کار است چه طور نتوانستیم حتی تمام قطعات پراید را تولید کنیم؟ (3/8)
0049- آقای عبدالکریم حسین زاده نایب رئیس کمیسیون امید در مجلس فرمودند در مدت 10 دوره حضور در مجلس سیصد تحقیق و تفحص داشته‌ایم که فقط دو مورد آن به نتیجه رسیده است. واقعا باید دستمریزاد
گفت. (3/8)
1519- از مسئولان محترم مترو خواهشمندیم در مواقع خرابی پله‌برقی و ایستگاه‌هایی که فاقد پله برقی
هستند آسانسورها را در اختیار افراد سالمند قرار دهند چون عبور از پله‌ها برای افراد سالمند و سالخورده بسیار طاقت‌فرساست. (3/8)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام