کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 28 فروردین 1400   Saturday 17 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 آبان 1398

صفحه خبر: حوادث

رئیس پلیس پایتخت با اعلام متلاشی شدن یک باند مواد مخدر در تهران بزرگ از ورود مواد مخدر تراریخته گل به کشور خبر داد. بر این اساس تریلی حامل سنگ گرانیت که بیش از 1300 کیلوگرم مواد مخدر در آن جاساز شده بود، توقیف شد.
به گزارش مهر، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت دیروز در مرحله دوم طرح ظفر (طرح دستگیری قاچاقچیان، خرده فروشان موادمخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر) اظهار کرد: در دومین مرحله از طرح ظفر یک باند بزرگ موادمخدر که با شگردهای پیچیده و خاص بالغ بر یک تن و 300کیلوگرم مواد مخدر در قالب سنگ گرانیت از استان فارس به تهران منتقل می‌کرد، منهدم شد.
وی افزود: پس از یک ماه کار اطلاعاتی در دومین مرحله از طرح ظفر ۲۰۰ حکم را به اجرا گذاشتیم و به ۲۰۰ مخفیگاه وارد شدیم و ۲۷۰ نفر از خرده فروشان حرفه‌ای موادمخدر دستگیر شدند.
رحیمی ادامه داد: مجموعا بالغ بر ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از این ۲۷۰ نفر کشف شد و ۹۰۰معتاد جمع‌آوری شدند.
رئیس پلیس پایتخت گفت: بعد از اجرای طرح در نقاط آلوده شهر تهران خرده فروشان به خانه‌هایی در نقاط دیگر تهران روی آوردند اما ما دست از سر اینها بر نمی‌داریم.
وی گفت: ۱۱ دستگاه خودرو توقیف و ۵۰۰کیلو قرص متادون و ۱۵۵ فقره انواع و اقسام آلات و ادوات توزیع موادمخدر در دومین مرحله طرح ظفر کشف شده است.
سردار رحیمی بیان کرد: یک گلخانه که بذرهایش را از اروپا به ایران قاچاق آورده‌اند هم کشف شد، مواد گلی که در این گلخانه بود تراریخته شده بود و آثار سومصرف بدتر نسبت با مواد مخدر سابق دارد.
حسین رحیمی گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در پی دریافت اخباری از منابع اطلاعاتی در خصوص قاچاق عمده مواد مخدر از نوع تریاک رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار داده و پس از اطمینان از صحت ماجرا پس از هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر وارد عمل شدند.
وی ادامه داد: سرانجام حدود سه شب پیش ماموران یک محموله سنگ گرانیتی را که بر روی یک تریلی قرار داشت شناسایی کرده و پس از توقف آن مشاهده کردند که مقادیر قابل توجهی تریاک داخل آن جاساز شده است.
> اولتیماتوم معاون دادستان تهران
به موادفروشان
همچنین مهدی مهرانگیز معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای انقلاب گفت: بر اساس ماده 114 قانون آیین دادرسی کیفری اگر پلیس، خانه، محل و یا کارگاهی را کشف کند که مبادرت به فروش مواد مخدر می‌کند، مکان مورد نظر پلمب می‌شود.
وی در حاشیه طرح ظفر 2 در جمع خبرنگاران در مقر پلیس پایتخت اظهار داشت: طرح ظفر2 با زحمات شبانه‌روزی پلیس مبارزه با مواد مخدر و صدور 200 حکم قضایی اجرا شد.
معاون دادستان تهران تصریح کرد: قوه‌قضائیه با شدت و حدت در امر مبارزه با مواد مخدر قدم برمی‌دارد و با همکاری پلیس و قوه‌قضائیه شاهدیم که مناطق شوش، مولوی و هرندی پاکسازی شده‌اند؛ اگرچه صد درصد نیست و چند درصد جزئی هنوز کار باقی مانده اما توانسته‌ایم در این راستا گام‌های خوبی برداریم.
مهرانگیز به ماده 114 قانون دادرسی کیفری اشاره و تصریح کرد: بر اساس این ماده قانونی این اجازه را داریم که در کارهایی که سلامت و امنیت جامعه است محل و کارگاه موردنظر پلمب شود.
وی اعلام کرد: اگر در اجرای طرح، پلیس خانه‌ای را مشاهده کند که مبادرت به فروش مواد مخدر کرده است از ظرفیت ماده 114 استفاده کرده و پلاکارد بر سر در آن خانه نصب می‌کند و تا وقتی که پرونده مفتوح است اجازه باز کردن پلمب را نخواهیم داشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام