کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 28 فروردین 1400   Saturday 17 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 آبان 1398

صفحه خبر: سیاسی

روی خط آفتاب
1717- مرتضی احمدلو، دبیر شورایاری محله زاهد گیلانی تهران: کسبه و اهالی محترم خیابان صفای شرقی واقع در منطقه سیزده کلانشهر تهران سالیان متمادی از امکانات تنها بانک منطقه (بانک ملی) بهره مند می‌شدند که آن هم متاسفانه تعطیل شده است. از مدیر محترم روابط عمومی بانک مرکزی خواهشمندیم توضیح قابل قبولی برای این کار ارائه دهند. (29/7)
1312- علی از تهران: واردات سیگار چرا؟ یکشنبه بیست و هشتم مهرماه ساعت یازده صبح مجری شبکه سه تلویزیون درباره مضرات سیگار و واردات بی رویه آن صحبت کرد و این که چرا مسئولان جلو واردات سیگار را نمی‌گیرند اعتراض داشت. به راستی چطور با اینکه این همه درباره مضرات سیگار از سوی پزشکان هم تاکید شده و حتی روی بسته‌های سیگار هم نوشته اند، سرمایه هنگفت کشور را صرف واردات آن می‌کنند؟(29/7)
2215- حاشیه خیابان امام خمینی(ره)، حدفاصل سه راه امین حضورـ اکباتان بیشتر روزها به ویژه روزهای تعطیل به پارک خودروها برای تعویض شیشه و روکش صندلی تبدیل می‌شود.
از این رو عبور خودروها به علت توقف آن‌ها به سختی و همراه با ترافیک انجام می‌شود. از راهور منطقه تقاضای رسیدگی دارم. (29/7)
1742- اکبر از تهران: کارفرما، صاحب کار و مدیران و روسای ادارات و هر موسسه‌ای در قبال کارکنان شان تعهداتی دارند و یکی از آن‌ها پرداخت به موقع حقوق آنان است. بعضی‌ها به بهانه‌های گوناگون
از جمله تحریم یا نبود بودجه لازم حقوق‌ها را با تاخیر یا در چند مرحله می‌پردازند. خانواده‌ها شاید با این مشکل از روی ناچاری کنار بیایند اما جواب صاحبخانه‌ها، بانک‌ها و طلبکاران را چه کسی باید بدهد؟ مستاجران حقوق بگیر! وقتی درباره این گونه مسائل انتقاد می‌شود، برخی به جای رفع مشکل و رسیدگی به این موضوع و کمک به کارکنان، راه کینه توزی را انتخاب می‌کنند. رسم است وقتی روسا و کارفرمایان شایسته جایگاهی که در اختیار دارند نیستند و توانایی اداره امور را ندارند اعلام ورشکستگی کنند یا پُست‌های کلیدی و مدیریتی را به افراد توانمند و متبحر تحویل دهند. ولی این کار را هم انجام نمی‌دهند و می‌گذارند دود بی مسئولیتی آن‌ها به چشمان کارکنان مجموعه برود. کارکنان هم مجبورند بسوزند و بسازند و حق اعتراض هم ندارند. اگر اعتراض کنند، مانند تبهکاران و مجرمان با آنان رفتار می‌شود. کارکنان هر مجموعه‌ای وقتی شرایط پرداخت حقوق‌ها را بی نظم ببینند روزی صبرشان لبریز می‌شود.(29/7)
2249- چرا شهردار منطقه چهارده، ناحیه یک نمی‌تواند مشکل مخزن زباله محله خیابان شکوفه، انتهای کوچه رازی غربی را حل کند؟ شب‌ها مخزن زباله توسط پیمانکار شهرداری برای تخلیه به خیابان سیرجان می‌رود و ساکنان زباله‌ها را در مکان بی مخزن و در شرایط بسیار نامطلوب دپو می‌کنند. چه طور موقعی که مهدی قنادزاده مسئول ناحیه یک بود، از این مشکلات نداشتیم با انتقال ایشان به جای دیگر، این مشکل ایجاد شد و همچنان ادامه دارد! (29/7)
1611- دوشنبه ساعت هفت صبح بیست ونهم مهر که برای خرید روزنامه مورد علاقه ام به ابتدای خیابان شکوفه (منطقه چهارده) رفتم، در میان راه کبوترانی را مشاهده کردم که در حاشیه جوی آب در حال گندم خوردن بودند. (تصویری که مشاهده می‌کنید)، نمونه‌ای از مهربانی و محبت به پرندگان است.‌ای کاش همیشه با حیوانات مهربان باشیم. (30/7)
با عرض سلام بی‌پایان. از بانک مرکزی درخواست می‌شود دو طرف اسکناس و تراول‌های آینده را طوری طرح نمایند که آرمان و جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی در آنها جلوه‌ گر و مترتب بشود و در کل نماد ارزشی و معنوی داشته باشد به یقین دو طرح فعلی حرم مطهر رضوی(ع) در تراول پنجاه هزار تومانی و حدیث گهربار حضرت پیامبر اعظم(ص) در اسکناس‌های پنج هزار تومانی آثار فراوانش را به جای گذاشته است.
...0938
مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) می فرمایند: هرکه تکبر ورزد، مردم دشمن او گردند.
...0938
رسیدن به اقتصادی که قوانین و مقرراتش مانند نوع تولید و الگوبرداری، نوع فروش و معاملات، نوع شراکت و... با احکام و دستورات اسلامی مطابقت داشته باشد مطلوب همه ایرانیان است که امید و انتظار ویژه می‌رود مسئولین محترم به عنوان حاکمان و مجریان کشور به این موضوع اهتمام ورزندکه قطعاً مطلوب آنها نیز همین هدف متعالی است.
...0938
حضرت امام موسی کاظم (ع) می‌فرمایند: خداوند در زمین بندگانی دارد که برای نیازهای مردم می‌کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.
...0938
با کیفیت ساخته شدن خودروهای جدید در آینده پس از توقف تولید خودروهایی که خود کارشناسان متخصص داخلی ما آنها را مورد تایید قرار نداده‌‌اند، انتظار بحقی است که همه مردم چه مصرف‌کننده و چه غیرمصرف‌کننده از کارخانجات خودروسازی دارند. زیرا ضرر خودروهای بی‌کیفیت از نظر آلودگی هوا و صوتی شامل همه می‌شود.
...0938
شما که هیچ چیز و هیچ کس آنچنان برایتان (البته با بعضی هستم) مهم نیست، پس چرا اینقدر روی فیلم خانه پدری حساسید؟!
...0935
متانت و فروتنی و خویشتنداری و صبرو بردباری و خوش بیانی و خوش‌خُلقی و همراهی و همگامی با مردم و دلسوزی و همدردی با هموطنان لازمه خصوصیات اخلاقی یک مسئول و مدیر و مدبر برای اداره کردن یک مجموعه بزرگ و کشور ‌می‌باشد، نحوه صحبت و اظهارنظرها و رفتار مسئولین و دولتمردان و به کار بردن اَلفاظ و کلمات
صحیح، زیبا، بلیغ و رَسا و یا خدای ناکرده زشت و توهین آمیز و نحوه برخورد با مردم و خبرنگاران و سوال‌کنندگان از آنها، خود به تنهایی هُنری است که همه از آن برخوردار نیستند، به هر حال حق آن است که این هُنرِ ذاتی و درونی و خدادادی را اگر مسئولی در خود نمی‌بیند و یا با هر تَلنگری از کوره به در می‌رود و تحمل هیچ انتقادی را ندارد به احترام خودش و مردم از آن پُست و مقام کنار برود. محمود بلیغیان
...0913
طبق پژوهش و نظریه‌های قطعی پزشکی، کمبود ویتامین دی دارای عوارض خطرناکی است که بزرگترین آن ابتلا به بیماری قلبی- عروقی است. خوشبختانه مدتی است برخی از تولیدکنندگان محترم محصولات لبنی و روغن‌های مایع خوراکی این ویتامین را به مواد خود اضافه می‌کنندکه بسیار مهم و تاثیرگذار است. اگر وزارت بهداشت از ایده اضافه کردن انواع ویتامین‌ها به تولیدات غذایی استقبال و حمایت کند، سلامت و نشاط در جسم و روح مردم نفوذ خواهدکرد.
...0938
پیشنهاد می‌کنیم روز نوجوان به نام فرزندان حضرت امام حسن مجتبی(ع) یعنی حضرت قاسم و حضرت عبدا... (علیهم السلام) نامگذاری شود تا هم ‌ردیف روز جوان که متبرک به نام نامی حضرت علی اکبر (ع) است، بشود. یقیناً این بزرگواران الگوی بسیار عالی برای نوجوانان که دلهایشان آماده پذیرایی هر نوع بذر قابل کشتی می‌باشند، هستند.
...0938
حضرت امام جعفر صادق (ع) می‌فرمایند: مومن در سرشتش دروغ و خیانت نیست و دو صفت است که در منافق جمع نگردد: سیرت نیکو و دین شناسی.
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
از عزیزان وزارت نیرو تقاضامندیم برای حفظ حق و حقوق مشترکین آب و برق در مجتمع‌های مسکونی و آپارتمانی اقدام به تفکیک کنتورهای مشترک بخصوص برای آب بکنند. بدیهی است با محاسبات تعداد نفرات هیچ موقع عدالت و برابری به وجود نمی‌آید. رفت و آمد مهمانان، شستشوی وسایل سنگین و دهها موارد دیگر مصرف آب را افزایش و باعث تضییع حقوق همسایه‌ها می‌ شود.
...0938
چند روزی است که خبر کشته‌شدن یا خودکشی انتحاری ابوبکر بغدادی رهبر گروه تروریست‌های داعش که تنها هُنرشان کشتن افراد بی‌گناه و دست و پا بسته بود، آن هم با بی‌رحمی زیاد، صفحات روی جلد اغلب روزنامه‌های سراسری کشور را به این خبر مسرت بخش پُر کرده است، اینکه بالاخره و سرانجام بغدادِ ابوبکر البغدادی هم خراب شد و شرایط به نفع کشورمان رقم خورد را به فال نیک می‌گیریم و از خداوند بزرگ می‌خواهیم با نابودی همه تروریست‌ها و گروهک‌های ضد بشری مانند داعش، طالبان، القاعده و دیگران، صلح و ثبات و امنیت را به منطقه و این سرزمینِ الهی و همه مردم جهان بازگرداند.
...0913
مردم حق دارند از آن تعداد از مسئولینی که توانایی انجام وظایف خود را ندارند و یا لیاقت و شایستگی آن مقام و پُست مدیریتی را در خود نمی‌بینند بخواهند خودشان داوطلبانه و آبرومندانه کنار بروند و پست و مقام خود را به شخص کاردان، لایق و شایسته دیگری که از عهده وظایف محوله خود برآید بدهند و یا واگذار نمایند تا بیش از این موجب ضرر و زیان مردم عزیز و صبور و بزرگوار ایران اسلامی نشوند و خدای ناکرده با بی‌آبرویی، اجباراً و قانوناً معزول و کنار گذاشته نشوند. محمود بلیغیان - اصفهان
...0913
به آن دسته از مسئولین که نام مسئول را درک نکرده‌اند و یا مسئولیت‌پذیر نیستند و به خواسته‌های بحق مردم و نیازهای واقعی آنها و کشور اصولاً توجهی ندارند و یا بی‌اعتنا هستند ‌و خودشان در رفاه کامل و بی‌نیازی به سَر می‌برند، محترمانه باید گفت و این ضرب المثل معروف و اصطلاح شعرگونه و عامیانه را یادآور شد که: گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست،..... آنچه البته به جایی نرسد فریاد است!
...0913
حضرت امام هادی (ع) می‌فرمایند: نعمت‌ها را با برخورد درست باقی نگه دارید و با شکر نعمت اسباب فزونی آن را فراهم آورید.
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام