کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 28 فروردین 1400   Saturday 17 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 01 مهر 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
1946- بیشتر اتوبوس‌های خط بلوار نیکنام‌ـ‌ میدان هفتم‌تیر قدیمی، فرسوده و از رده خارج و به درد گورستان اتوبوس‌ها می‌خورند. چرا شهرداری به کمک دولت بودجه‌ای برای تعویض و جایگزینی در نظر نمی‌گیرد؟ یا شاید شهردارد تهران فکر می‌کند مردم ما لایق اتوبوس‌های لکنته هستند و باید سوار اتوبوسی شوند که پدرِ پدر بزرگ‌شان سوار می‌شد؟ اگر یک موزه ساخته شود و اتوبوس‌های لکنته تهران را به نمایش بگذارند، فوج فوج توریست اروپایی به تهران خواهند و برای دیدن شان سر و دست خواهند شکست. (29/6)
1925- حداد از تهران: ساکنان و رهگذرانی که به خیابان پیروزی، چهارراه کوکاکولا، خیابان دهقان مراجعه می‌کنند، پیاده روها و مقابل برخی مغازه‌ها توسط دستفروشان و مغازه داران بساط می‌کنند و رفت و آمد عابران مختل می‌شود. از ماموران سدمعبر شهرداری منطقه سیزده تقاضای رسیدگی داریم. (30/6)
1311- چرا روغن جامد در فروشگاه‌های رنجیره‌ای نایاب است؟ آیا روغن جامد هم جزو کالای لوکس و از تحریم شدگان است؟!(30/6)
1416- موسسه‌ها و بنگاه‌های باربری در خیابان شوش تهران موجب آلودگی هوا و ترافیک سنگین در این خیابان شده‌اند. از شهردار تهران تقاضا داریم برای روان سازی ترافیک محل نسبت به انتقال آن‌ها به مکان دیگری اقدام‌ کنند. (30/6)
سالها قبل که آقای نعمت‌زاده برای اولین بار به عنوان وزیر صنایع، شروع به‌کار کرد در مصاحبه‌ای اظهار داشت که ژاپنی‌ها و چینی‌ها در ابتدا تولیدات و محصولات خوبی نداشتند و مثلاً مدادهای ساخت ژاپن زود شکسته می‌شد و جنس خوبی نداشت ولی بعدها به تدریج ساختن درست آن را یاد گرفتند و امروزه محصولات ساخت ژاپن تمام دنیا را گرفته و ما هم باید همین روش آنها را داشته باشیم و از این قبیل حرف‌های دلسوزانه و وطن پرستانه، و همه به صداقت و پاکی ایشان ایمان آورده بودیم، غافل از آنکه همان موقع فرزند دختر ایشان که در آن محیط رشد و نمو می‌کرد بعدها با پشتیبانی نفوذ پدر متمول خود یکی از بزرگترین اختلاس‌کنندگان ارز کشور و وارد‌کنندگان و محتکران مال اندوز و بی‌رحم به نیازمندان دارو درخواهد آمد!!.
...0913
تنور انتخابات مجلس را با سهام عدالت معلولان بهزیستی گرم نکنید، زیرا آنها اکنون به حقشان نیازمندند!
...0905
در آستانه بازگشائی مدارس، بار دیگر شور و‌ شوق و نشاط در جامعه طنین انداز شده است و اولیا6 دانش‌آموزان این روز‌ها سخت در تکاپوی آماده‌سازی مقدمات این رویداد بزرگ و تکراری فرهنگی هرساله هستند و عده زیادی از دانش‌آموزان هم اولین روزهای درس و مدرسه را در دبستان‌ها تجربه می‌کنند و اولین سنگ بنای آینده خود و کشور را بنا می‌گذارند، نوباوه گانی که معصوم و بی‌گناه همچون نونهالی تازه باید به کمک معلمین دلسوز و مهربان خود رُشد و نمو کنند و ایرانی آباد، آزاد و مستقل را بسازند، بنابراین مسئولین هم باید با تمام امکانات به کمک آنها و والدین‌شان شتافته و با ایجاد فضای آرام و مناسب، و از جمله کنترل قیمتها و پائین آوردن نرخ تورم و گرانی‌ها، زمینه ساز پرورش آنها شوند.
...0913
با سلام و خسته نباشید. مانتوهای جلو باز، حریر، مدل پاره، آستین کوتاه زنان و دختران جامعه را به فساد می‌کشاند اگر این تولید است باید کلمه غربی را هم به آن اضافه کرد.
...0936
رژیم جنگ‌طلب و متخاصم آمریکا و رژیم متجاوز صهیونیستی و حکام عربستان سعودی بدانند و آگاه باشند که جنگ افروزان جنایت پیشه در این منطقه حساس از خاورمیانه و خلیج‌فارس و دریای عمان، از هر کشور و هر گروه و با هَر مَرام و هر مسلکی که باشند حق ندارند با برپا‌کردن جنگ تحمیلی دیگری به هر بهانه‌ای که باشد با سرنوشت کشور ایران و دیگر کشورها و مردم ما بازی کنند. ...0913
1551- اول مهر سالگرد تولد استاد آواز ایران محمدرضا شجریان خسروی آواز ایران را تبریک می‌گوییم. برای ایشان آرزوی تندرستی می‌کنیم. ایشان همیشه در قلب مردم ایران می‌ماند. (31/6)
1215- یک خبرنگار اجتماعی: به کلینیک‌های کاشت مو مراجعه می‌کنیم، عده‌ای با سرهای طاس برای درمان آمده‌اند. برای تهیه گزارش به متخصصان اعصاب و روان یا روان‌پزشکان مراجعه می‌کنم، تمام صندلی‌ها پُر از بیمار است. برای مصاحبه به مطب‌های چشم‌پزشکی مراجعه می‌کنم بیمارانی را مشاهده می‌کنم که متخصص چشم به آن‌ها گفته باید چشمشان به علت آب مروارید عمل شود. جریان چیست چرا زمان‌های قدیم مردم به این‌گونه بیماری‌ها مبتلا نمی‌شدند. شاید استرس زندگی و فشارهای اقتصادی، تغذیه نامناسب و پایین بودن کیفیت مواد غذایی و حتی برخی میوه‌ها به علت‌های گوناگون موجب افزایش بیماری در میان مردم کشور ما شده است. بگذریم از این که هزینه درمان بیماری، خود بیماری‌زا است و بحثی جداگانه! (28/6)
0814- علی از تهران: سال‌های گذشته درمانگاه شماره نوزده وابسته به سازمان تامین اجتماعی متخصص داخلی هم داشت، اما مدتی است در این درمانگاه متخصص داخلی وجود ندارد. مشکل دیگر این که تلفنی از پزشکان عمومی نوبت می‌گیریم و در وقت تعیین شده هم مراجعه می‌کنیم ولی پزشک به دلایل شخصی در آن روز حضور ندارد و بیماران مجبورند به بقیه پزشکان مراجعه کنند. متاسفانه برخی پزشک‌ها برای بیماران هیچ ارزشی قائل نیستند و چون پزشک‌اند منکر می‌کنند حق دارند به‌راحتی زمان ویزیت را کنسِل کنند! (28/6)
1015- مشکلات مالی باعث شده امسال برخی روزنامه‌ها در روز خبرنگار از دادن یک شاخه گل خشک ناقابل هم دریغ کنند. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که باید برای روز خبرنگار سنگ تمام می‌گذاشت، حتی یک پاره سنگ
هم به خبرنگاران و روزنامه نگاران
نداده است. (28/6)
1016- بیکاری غم بزرگی برای خانواده‌هایی است که جوانان تحصیلکرده و بیکار دارند. متاسفانه این در حالی است که بسیاری از مراکز همچنان از بازنشستگان دعوت به‌کار استفاده می‌کنند. جالب این که در موسسه محل کار ما نیز، بازنشسته‌ای که دوسال رفته بود به خانه، دوباره دستش را گرفتند و آوردند سرکار. در حالی که سرکار رفتن برای جوانان ما یک رویا شده است. (28/6)
1818- علی از تهران: حذف صفر از پول ملی قطعاً دردسرهای فراوانی به همراه دارد. همان‌طور که مسئولان با تصمیم عجولانه قبض‌های کاغذی برق را حذف و باعث مشکلات فراوان برای سالمندان و بیسوادان شده‌اند و اعتراض مردم را به همراه داشته است. متاسفانه مسئولان برخی اوقات کارهایی انجام می‌دهند که موجب نارضایتی هموطنان است. (29/6)
1125- فرخی‌پور: بسیاری از مردم به دلیل گرانی‌‌ و مشکلات معیشتی و اقتصادی امیدشان را از دست داده‌اند. شب می‌خوابند و صبح با بیداری می‌بینند قیمت بسیاری از مایحتاج ضروری گران‎تر و گران‌تر شده‌اند؛ هیچ‌کس هم به فکر کاهش قیمت‌ها و بالا بردن قدرت خرید مردم نیست! یکی گفت وای از این گرونی. دیگری گفت گرونی نه گرانی. طرف گفت اگر بگویم گرانی، مشکل حل‌می‌شود؟ (29/6)
آفتاب یزد: خوشبختانه اکثر اجناس در چند ماهه روند کاهش قیمت داشته‌اند.
1329- چرا مدتی است مانند سابق و از نیمه شب صفحه‌ اول روزنامه‌تان
در سایت قرار نمی‌گیرد؟ (29/6)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام