کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 09 فروردین 1399   Saturday 28 March 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 مرداد 1398

صفحه خبر: اجتماعی

«محیط زیست و حیات وحش به‌صورت کلی توسط انسان‌ها از بین رفت» جمله‌ای که در آینده‌ای نه چندان دور از ساکنان زمین شنیده می‌شود.
حفظ محیط زیست به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان هر جامعه است که در هر اجتماعی به‌صورت دقیق به آن می‌پردازند، حراست از حیات وحش و طبیعت موضوعی نیست که طی یک آموزش ساده انجام بگیرد، بلکه مسئله‌ای است که باید با برنامه‌ریزی و طی سالیان و مراحل مختلف آموخته شود. اما در ایران مسئله آموزش برای نگهداری از محیط زیست و طبیعت دوستی به عنوان آخرین اولویت است و با قاطعیت می‌توان گفت در نظام آموزشی و آکادمیک ما جایگاهی ندارد.
دکتر حسین آخانی، گیاه شناس، بوم‌شناس و کارشناس محیط زیست، در رابطه با اینکه آیا آموزش‌هایی در خصوص حفظ محیط زیست و طبیعت‌دوستی در سیستم آموزشی ما وجود دارد یا خیر به برنا گفت: در کتب درسی و به طور کلی سیستم آموزشی حاکم بر جامعه متاسفانه موضوع حیات وحش و طبیعت دوستی هیچ جایگاهی ندارد و هیچ‌آموزشی نیز در این خصوص وجود ندارد، چون هیچ‌برنامه‌ای برای این موضوع از گذشته تا به حال در این زمینه نداشته‌ایم و به دنبال تدوین برنامه و جای‌دادن این دست از مباحث در درون کتب درسی نبوده‌ایم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام