کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 16 تیر 1399   Monday 6 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 اردیبهشت 1398

صفحه خبر: حرف مردم

از توصیه و هشدارهای رئیس محترم قوه قضائیه درباره اصلاح نظام اقتصادی با تعیین قیمت‌های عادلانه و ثبات آنها تشکر و قدردانی می‌کنیم. اخلال‌گران اقتصادی بدانند دستگاه‌های قضایی و نظارتی ما مقتدر و هوشیار هستند و به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد شما خودسرانه برای رسیدن به اهداف طمعکارانه خود به قانون و عدالت و انصاف اعراض کنید.
...0938
درحالی که با اعلام رسمی ‌مقامات و مسئولین محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ‌ایران و کار شناسان سازمان برنامه و بودجه و اغلب اقتصاددانان و دست اندر کاران آشنا به مسائل اقتصادی و امور اجتماعی و مالی کشور، خط قرمز فقر را مبلغ سه و نیم میلیون تومان تعیین کرده‌اند، شایسته
است متولیان امور تعیین حداقل دستمزد و حقوق کارگران زحمتکش و بازنشستگان و مُستمَری‌بگیران سازمان بیمه‌های تامین اجتماعی در کشور، برای آنها که سال‌های پُررنج و زحمت و پُر دردسری را طی کرده‌اند و حالا با مخارج سنگین و کمرشکن و سرسام‌آور زندگی امروز و آنها که با سالمندی و آبروداری گذران زندگی می‌کنند، با تجدید نظر در حقوق‌ها و درآمد بازنشستگان، این موارد مهم و حیاتی را حتماً در نظر بگیرند .
...0913
رسول مکرم اسلام(ص)می‌فرمایند: رمضان ماهی است که ابتدایش رحمت، میانه اش مغفرت و پایانش رهایی از آتش جهنم است.
...0938
سلام. چه کسی از صدا و سیما باید بخواهد تا ربنای استاد شجریان را در این ماه پر مهر پخش کند تا مردم خوشحال شوند! آیا بالاتر از خواست مردم، خواست دیگری وجود دارد؟
...0911
ضمن عرض سلام و تشکر فراوان از سردبیر محترم و مسئولین گرامی ‌و دست اندر‌کاران پُرتلاش روزنامه خوب و مردمی ‌آفتاب یزد به خاطر راه‌اندازی مجدد اینترنت روزنامه، از این عزیزان می‌خواهیم که امکان دانلود و دیدن صفحات داخلی شماره‌های گذشته روزنامه، (از تاریخ هفتم تا پانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری) روزنامه وزین آفتاب یزد را که در این مدت چند روزه به دلیل مشکلات فنی صفحات داخلی آن، فقط در این چند روز در سیستم باز نمی‌شد را لطفاً فراهم نمایند.
...0913
1504- یکی می‌گفت معلوم نیست هرگاه سبزیجات می‌خریم آن را در روزنامه ... می‌پیچد و تحویل می‌دهد. یکی گفت چون فروش ندارد هفته به هفته روزنامه‌های فروش نرفته را کیلویی تحویل سبزی‌فروش‌ها می‌دهند تا بلکه با فروش آن قدری از هزینه سرسام‌آور این روزنامه کمتر بشود! (21/2)
آفتاب یزد: حضرتعالی بد متوجه شده‌اید برخی‌ها برای کمک به اقتصاد خانواده روزنامه‌های خوانده شده را به سبزی‌فروشی‌ می‌دهند و به جای آن سبزی برای خانواده می‌خرند.
1512- خواهشی دارم. نماینده‌های در مجلس که این روزها شلوغ کردند برخی وزرا را استیضاح کنند اسم آنها را اعلام کنید تا مردم به آنها رای ندهند. مردان حسابی! مردم دغدغه گرانی دارند بچه‌هایمان بیکار شدند دنبال چه هستید؟ عرضه دارید طرحی برای پویا شدن اقتصاد بدهید. فکر چه هستید؟ حالا استیضاح کردید فلان وزیر رفت، آن یکی آمد چه می‌شود؟ (21/2)
1543- خبر خوشی برای گیلانی. یک نفر که نخواسته نام وی فاش شود گفته به زودی در محل استانداری گیلان باحضور آقای فلاحی استاندار گیلان قرار است لایه‌برداری و لایروبی در کانالها و سدگیلان صورت گیرد تا خدایی نکرده گیلان به سرنوشت مازندران گرفتار شود. اگر این کار صورت گیرد یک کارنامه خوب برای استاندار گیلان محسوب می‌شود. (21/2)
1601- خوب است برخی مسئولان مثل آقای عراقچی چیزی نگویند که بعدا مجبور به اصلاح یا تکذیب آن شوند! شرایط جهانی را باید درک کرد. (21/2)
1612- بی‌سابقه است در جهان با چنین سیاستمدار دیوانه‌ای مثل ترامپ روبرو باشیم کل جهان درگیر رفتارهای این مردک دیوانه است. اما او غیرقابل پیش‌بینی است. از طرفی باید سعی کنیم در مقابل او روابط خود با اروپا را هرچند با وجود کم‌کاری‌های آنها در تعهدات به برجام محکم‌تر کنیم. این یک راه مقابله با آمریکاست. (21/2)
1620- اگر روسیه و چین آنطور که در اخبار آمده در مقابل آمریکا بایستند امکان تقابل بیشتر اروپا در مقابل آمریکا می‌رود و این می‌تواند برخی معادلات جهانی را بر هم بزند. حضور ایران در برجام به تقابل جهان با آمریکا کمک می‌کند. تا حد امکان باید برای حفظ برجام ایستاد. (21/2)
1630- واقعا آدم گاهی از برخی نمایندگان موجه مجلس هم تعجب می‌کند. توقع نداشتیم نماینده مردمی مثل آقای محمود صادقی قصد احضار آقای ظریف به مجلس را داشته باشد آن هم به سبب ماندن ایران در برجام. هر چند آقای ظریف برای این سوال جواب‌های آماده دارد. (21/2)
1637- مردم گرفتار مشکلات زندگی و معیشتی خود هستند. برخی حرف‌هایی می‌زنند که هم تنش‌زاست هم باعث دلخوری مردم می‌شود. (21/2)
2110- وزیر امور خارجه آقای دکتر ظریف است یا برخی افراد دیگر که به جای دستگاه دیپلماسی حرف می زنند. (21/2)
2009- عده‌ای به خاطر منافع شخصی دست از هرج و مرج و تخریب دولت برنمی‌دارند. امیدوارم به حق این ماه رمضان دست از کارهای خود بردارند. هم دل با مردم و دولت باشند تا اقتصاد و معیشت مردم حمایت شود. برای یکبار هم شده در این ماه مبارک فکر منافع شخصی نباشند. (21/2)
1650- به نظر من بهترین پاسخ قاطع به دشمنان، ایجاد یک اقتصاد باثبات در کشور است، چون دشمنان هرج و مرج می‌خواهند. مفسدین هم دنبال هرج و مرج‌اند. عده‌ای هم با رفتارهای تند دنبال هرج و مرج‌اند. با وجود حتی تحریم‌ها اقتصاد باثبات ممکن است منتهی دشمنان و عده‌ای مفسد شاید برخی افراد بانفوذ نمی‌خواهند ثبات در اقتصاد حاکم شود. (22/2)
1613- اخیرا دیدم وانت‌بارهایی پر
از بار روزنامه باطله به میادین میوه و تره‌بار می‌روند و روزنامه باطله خود را به غرفه‌داران می‌فروشند! معلوم است روزنامه باطله زیاد است و مردم کمتر روزنامه می‌خرند. (22/2)
آفتاب یزد: روزنامه اخبار روزانه را منتشر می‌کند و مانند کتاب نیست که نگهداری شود مگر به ندرت، و خوشبختانه روزنامه توسط خوانندگان جمع آوری سپس به فروش می‌رسد. در این اوضاع کمبود کاغذ بعید است روزنامه‌ای آنقدر چاپ بشود که برگشتی داشته باشد.
1542- آقای حداد عادل خطاب به آقای روحانی گفته‌اند: «مسئله اصلی مردم گرانی و بیکاری است نه شنیدن فلان آواز خواننده». اما ایشان اشاره نکرده منظورشان به کدام آواز و کدام خواننده بود؟(22/2)
1512- اگر مردم متوجه بشوند چرا ماکارونی، شکر و تن ماهی یک مرتبه آنقدر گران شد خوب بود؟ چه دست‌هایی در کار است؟ اصلا کسی کاری به ماکارونی و شکر و تن ماهی نداشت مردم مگر چقدر از این محصولات خرید می‌کردند که آنقدر گران شد؟ آیا برخی‌ها نمی‌خواهند جو جامعه را ملتهب کنند؟(22/2)
1440- خواستم سوال کنم به چه دلیلی باید فروشگاه‌هایی چون کوروش میوه و صیفی‌جات آن هم به صورت فله‌ای بفروشند؟ یا پیامک بدهند سیب زمینی یا پیاز با تخفیف ویژه. آیا این فروشگاه‌ها باید میوه و صیفی‌جات
بفروشند؟ (22/2)
1423- آقای مطهری، نماینده عزیز و محترم مجلس! حق با شماست. دولت در افزایش نرخ بنزین تعلل کرد. امروز هم که صلاح به افزایش آن نیست حتی چند سال پیش هم شرایط اقتصادی مردم به گونه‌ای نبود که بتوان نرخ بنزین را از هزار تومان حتی به 1500 تومان چه رسد به 2500 تومان افزایش داد. هر وقت جامعه به رفاه اقتصادی رسید قیمت بنزین را افزایش دهند. (22/2)
1410- نباید اجازه دهیم اقتصاد ما و سیستم اقتصادی ما آنقدر آشفته بازار شود و دچار مشکلاتی بشود که خودروی دسته دوم وارد کنیم. آقایان با آبروی اقتصاد بازی
نکنید! (22/2)
1408- در مورد آهنگی که در مدارس پخش شده خواستم بگویم چرا آنقدر این موضوع را بزرگ می‌کنند؟ آن کسی که فیلمبرداری کرده پخش کرده چه نیتی داشته؟ حالا مسئولان این فیلم را دیدند می‌توانستند به آن مدرسه تذکر بدهند تکرار نشود نه اینکه در بوق و کرنا کردند. اینگونه که بدتر است. باید برخورد مناسب‌تری صورت می‌گرفت تا دیگر چنین کاری را تکرار نکنند. (22/2)
1323- در شهرستان رشت نسبت به شهرهای دیگر پرشدن کانال‌ها و سدهای این استان می‌تواند خیلی خطرات بیشتری نسبت به سیل‌های دیگر شهرها داشته باشد. مردم و مسئولان باید در این مورد آگاه شوند و مسئولان پیشگیری‌های لازم را انجام دهند. (22/2)
1719-عرفان از تهران: گرانی افسارگسیخته مانند اسب سرکش از این سو به آن سو می‌رود. کارمندان و کارگران باید مردان آهنین باشند و سپر بلا در برابر گرانی‌ اما یک به یک در حال ضربه‌فنی شدند. زیرا مسئولان که تا در شعار رکورد شکسته‌اند، نتوانسته‌اند گرانی را شکست دهند!24/2
1652-یکی از دبیران هنرستان ... منطقه دوازده تهران دانش‌آموزان را تنبیه بدنی می‌کند. او با بدرفتاری به بیشتر دانش‌آموزان پودمانی، نمره امتحانی و درسی نمی‌دهد و موجب نارضایتی دانش‌آموزان شده است. با بررسی‌های به عمل آمده این شخص معاون هنرستان بود و به دلیل تنبیه بدنی دانش‌آموزان از معاونت کنار گذاشته شد. اما روش خود را ادامه می‌دهد. دانش‌آموزان برای رسیدگی، با وزارتخانه تماس گرفتند ولی هر یک از مسئولان فقط آنان را به دیگری پاسکاری کردند و در آخر نتیجه‌ای عاید دانش‌آموزان نشد و آنان به روزنامه متوسل شده‌اند. تقاضایشان از وزیر آموزش و پرورش، رسیدگی است.24/2
1317- وحید شیخی از تهران: قلیان خوب یا بد، مسئولان نتوانسته‌اند آن را از قهوه‌خانه‌ها حذف کنند چون طرفداران جوان و پروپا قرص دارد و همین سبب شده که قیمتش نامشخص و عشقی باشد. بهتر نیست اتحادیه قهوه‌خانه‌داران، نرخ‌ مصوب را تعیین و اعلام کند تا شاید نرخ‌های دلبخواهی و عشقی رخت
بر بندد؟24/2
0915-فرخی‌پور از تهران: مردم در مراجعه به مراکز دولتی و روابط عمومی‌ انتظار دارند در اسرع وقت به مشکلات‌شان رسیدگی کنند. خوشبختانه خانم مهری، یکی از کارشناسان پرتلاش روابط عمومی شهرداری منطقه چهارده تهران به محض این که در جریان مشکلات ما قرار گرفت، قول داد با حضور در محل به امور رسیدگی کند و همین کار را در دو رزو پیش انجام داد. ای کاش بقیه مسئولان هم در هر پُست و مقامی که هستند مردم‌دار باشند و با صداقت مشکلات مردم را رفع کنند. بی‌گمان خانم مهری که روزنامه‌نگار هم هستند به زودی با لیاقت و شایستگی به پُست‌های بالاتر خواهند رسید و این‌گونه پاداش خدمات شایسته خود را خواهد
گرفت. 24/2
1037-زمین بایر محوطه دوم میخچه‌گران شهرستان گرگان، محل تجمع معتادان شده است که در خلوت خودروهای پارک شده، بازار مکاره خود را دارند. متاسفانه مالک، زمین را به حال خود رها کرده و مشکلات آن را ساکنان همجوار تحمل می‌کنند. از شهردار گرگان تقاضا داریم یا صاحب زمین را ملزم به فنس‌کشی کند یا این که شهرداری برای رفع مشکلات ایجاد شده چاره‌ای
بیندیشد.24/2


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام