کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 18 اسفند 1399   Monday 8 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 مرداد 1397

صفحه خبر: صفحه یک

سیدعلیرضا کریمی=سردبیر
گویا تنه آقای العبادی به تنه مسئولان ایرانی خورده است! به واکنش دیروز او بنگرید. نخست‌وزیر عراق حالا که دیده موضع‌گیری‌اش در مورد تحریم‌های ضدایرانی آمریکا، تهران را عصبانی کرده و برخی در داخل را آزرده‌خاطر، گفته حرف‌هایش «بد» و «اشتباه» منتقل شده است. درست مثل مسئولان ایرانی که وقتی بازتاب اظهاراتشان فاجعه است از دیوار کوتاه خبرنگار بی‌نوا رد می‌شوند و می‌گویند گفته‌هایشان یا تحریف شده و یا منقطع منتشر گردیده است. همین دیروز واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور وقتی دید اظهارات او در مورد علی لاریجانی فیدبک ناخوشایندی داشته، سریع جوابیه داد که باز هم یک خبرنگار شیطنت کرده است.
خداوکیلی عجب قشری است این قشر خبرنگار. وظیفه اصلی آن اطلاع‌رسانی و انعکاس واقعیات جامعه است اما گویا در ایران و اخیرا عراق وظیفه دیگری هم دارد. آن هم وظیفه ماستمالی کردن گاف‌های مسئولان. آقای مدیر، رئیس و مسئول حرف را می‌اندازد وسط اگر خوب درآمد، می‌شود ترشحات فکری او و اگر بد درآمد می‌شود کودنی خبرنگار! در چنین جامعه‌ای به نظر می‌رسد نباید توقعات زیادی از خبرنگار داشت. حتی بهتر است نام آنان را هم از «خبرنگار» تغییر داد و گذاشت «جورکش». می‌گویند سال‌ها پیش مامور سانسور ارشاد به استادی که کتاب او را سانسور کرده بود، می‌گوید: «استاد به دلایلی که گفته شد این قسمت‌ها حذف شده است...» استاد داستان ما،
در واکنشی تامل برانگیز می‌گوید: «اگر من استادم چرا شما در نوشته من دست می‌بری و اگر استاد نیستم چرا دروغ‌ می‌گویی
و تظاهر می‌کنی؟»
حالا حکایت خبرنگار جماعت هم همین است. اگر کار اصلی خبرنگار، شده پوشاندن اشتباهات مسئولان، دیگر لازم نیست به این نام نامیده شود. بهتر است یک نام درخور و مناسب‌تری برای این قشر انتخاب شود.
کجا آمده تظاهر و دروغگویی
خوب است؟


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام