کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 10 آبان 1399   Saturday 31 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 مرداد 1394

صفحه خبر: ورزشی

امید مافی روزنامه‌نگار-در انبوه رویاهای مچاله و کبود ژورنالیسم، غوطه ور شده بودیم که روز خبرنگار ناگهان رسید. وما در هروله یک روز مردادی که کمی بوی غربت می داد، سر از روی شانه های کاغذ کاهی برنداشتیم و بازهم نوشتیم تا از چهره زادروز آرزوهایمان، چیز زیادی در ذهنمان نماند،جز اینکه باز هم ملالی نیست جز گم شدن خیالی دور و خالی شدن و پر شدن جوهر خودکار برای مهیا کردن صفحات مطهری که هر روز در قاب چشم شما می نشینند تا باور کنیم دوستان خوبی داریم،حتی اگر آنها را ندیده باشیم.
هفده مرداد با همه دلتنگی هایش بوی بهار را در هرم گرمای تابستان به مشام
قلم به دستان خسته جان تحریریه رساند تا قلم ها
در مسیر بادهای کویری شکوفه دهند و کمی به این بیندیشیم که زخمهای ناسور
چه صبورند در این واحه ها و این لحظه ها .و البته اقرار کنیم که همین واژه های عزیز اگر نباشند،اندیشه هایمان در چشمخانه هایتان نمی نشیند و تگرگ خزانی،سطرهایمان را ویران می کند.
روز خبرنگار تمام شد .اینکه فراموش شدیم یا از غار نسیان فرار کردیم مهم نیست.اینکه یاس ها و یاسمن ها ،مه آلودترین تحریریه دنیا را معطر کردند هم شاید چندان مهم نباشد.مهم شمایید که هر صبح ساعت خود را به وقت این تیترها و این لیدها و این
یادداشت ها کوک می کنید تا در ازدحام حرف های ناگفته باور کنیم زنده ایم.تا قلم ،این محرم اسرار جماعت خبرنگار، همچنان آتشفشانی از کلمات باشد و برای رسیدن به چکاد حقیقت،دامنه های غفلت را درنوردد.بی هیچ تعارفی لابد!
از نو برایتان می نویسیم: روز خبرنگار آمد و رفت وما سر بر بالش حروف سربی، کلمات رسیده را به کاغذ سپردیم تا نفس به شماره بیفتد و شور در شریان هایمان رسوب کند .تا به احترام مخاطب کلاه از سر برداریم و در نهایت صداقت با زبان بی زبانی بگوئیم: حال همه ما خوب است اما...تو باور مکن!
شب های هجر را گذراندیم و زنده ایم
ما را به سخت جانی خود این گمان نبود


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام