کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 06 آبان 1399   Tuesday 27 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 مرداد 1394

صفحه خبر: شبکه

ادامه از صفحه اول انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اهمیت فوق‌العاده‌‌ای دارد
باید تلاش مضاعفی انجام دهیم تا مجلسی داشته باشیم که مسائل کشور را به درستی درک کند
مجلسی می تواند در مبارزه با فساد موفق باشد که افراد داخل آن خودشان سالم و در کارهای کارشناسی نیز صاحب‌نظر باشند
نایب‌رییس‌مجلس‌ششم، گفت:با وجود همه سلیقه‌ها در جریان اصلاح‌طلبی، در نهایت همه باید با هم و به یک راه مشخص برویم؛ شرایط کشور ایجاب می‌کند مثل انتخابات سال 92 باید با هم رفت که حاصل آن، نجات کشور بود. سید محمدرضا خاتمی، در نشست ماهانه انجمن اسلامی جامعه پزشکان قم که با حضور جمعی از اصلاح‌طلبان این شهر برگزار شد، اظهار داشت: دهه آینده، دورانی سرنوشت‌ساز در تاریخ انقلاب و جمهوری اسلامی است. وی خاطرنشان کرد: وقتی به سال‌های گذشته نگاه می‌کنیم، بسیاری از حوادث می‌توانست مشکلاتی بسیار بزرگ‌تر برای کشور ایجاد کند، اما نفوذ آثار انقلاب اسلامی آنقدر زیاد بود که آن حوادث، هرچند هم که بزرگ بود، نتوانست خدشه‌ای به انقلاب وارد کند.
این فعال سیاسی با اشاره به نتایج مذاکرات هسته‌ای، گفت: تدبیری که در مسئله هسته‌ای به کار برده شد، نشان داد بزرگان ما، عمق مسائل را درک کرده‌اند، اما باید صبر کرد و دید که این درایت و تدبیر، در حل مسائل دیگر کشور از جمله شیوه حکمرانی، چگونه خواهد بود.
خاتمی با بیان این که یکی از پاشنه‌های آشیل مدیریتی کشورمان، مسئله فساد است، گفت: عمق مسئله فساد کم‌وبیش مشخص است. اینطور نبوده که مثلا فقط یک نفر فاسد باشد، بلکه روندی بوده که این مسائل را ایجاد کرده است. وقتی دیواری کج بالا رفت، دائما کج‌تر و کج‌تر خواهد شد لذا باید به صورت صحیح با فساد مبارزه کرد و تنها با برخوردهای قضایی فساد از بین نمی‌رود.
خاتمی در ادامه سخنان خود با تاکید بر این که انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اهمیت فوق‌العاده‌‌ای دارد، گفت: البته همه انتخابات‌ها در کشور ما مهم است، اما تجربه سیاسی در کشورمان نشان داده با آمدن یک مجلس، وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور زیر و رو می‌شود و از این‌رو باید تلاش مضاعفی انجام دهیم تا مجلسی داشته باشیم که مسائل کشور را به درستی درک کند.
وی تصریح کرد: گاهی دریک شهر، نفوذ سیاسی- اجتماعی یک فرد خاص از ده حزب سیاسی بیشتر است و اینها نکاتی است که در انتخابات سال 92 به آن توجه کردیم.
خاتمی ابراز امیدواری کرد که اصلاح‌طلبان بتوانند تغییری در مجلس شورای اسلامی ایجاد کنند تا آن مجلس در راه مبارزه با فساد قدم بردارد و افزود: چنین مجلسی افرادی می‌خواهد که خودشان سالم و در کارهای کارشناسی نیز صاحب‌نظر باشند؛ در عین حال همراه دولت باشند و از کلیت تفکر اصلاح‌طلبی دفاع کنند؛ چنین مجلسی که ویژگی‌های آن را ذکر کردیم، شاید مورد انتقاد برخی از ما نیز باشد.
وی با بیان اینکه برای رسیدن به یک مجلس خوب در ایران باید با عقل و تدبیر قدم برداشت، گفت: دیگر شرایط به گونه‌ای نیست که احزاب در بالا بنشیند و بگویند این چند نفر کاندیدای فلان شهر هستند بلکه خود مجموعه یک شهر و حوزه انتخابیه باید بنشینند و فرد مورد نظرشان را به مردم منطقه خود معرفی کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برای پیروزی در انتخابات مجلس باید با تلاش مضاعفی حرکت کنیم، گفت: البته نوع تایید صلاحیت‌ها، بخش عمده‌ای از کاندیداهای اصلاح‌طلب را برای ورود به انتخابات دچار مشکل خواهد کرد. روشن است که ما با برندهای اصلی اصلاح‌طلبی نمی‌توانیم در انتخابات شرکت کنیم اما باید کاری کنیم که همه آنها پشت کاندیداهای موردنظر جبهه اصلاحات قرار بگیرند.
نائب رئیس دوم مجلس ششم در ادامه با بیان اینکه جریان مقابل اصلاح‌طلبی را اصولگرا نمی‌دانم، بلکه از همان تعبیر محافظه‌کار یاجناح راست برای آنها استفاده می‌کنم، گفت: در حال حاضر وضعیت جناح راست به گونه‌ای است که اختلاف شدیدی با هم دارند و تندروترین آنها در هر لحظه می‌تواند حزبی جدید و جدا از مجموعه جریان خود راه بیندازد؛‌ تلاش ما باید این باشد که بخش عاقل جناح راست که همان اصولگرایان معتدل هستند را در درون خود قرار دهیم و این خود یک پیروزی برای ما است چراکه با این کار رادیکال‌ها شکست خواهند خورد. معنی این کارها ائتلاف با اصولگراها نیست، بلکه ما می‌خواهیم با انجام این اقدامات، جایی برای بازی رادیکال‌ها وجود نداشته باشد.
وی اضافه کرد: امروز زمزمه خطرناکی از سوی برخی از اصولگراها مطرح می‌شود که ممکن است برای ما مشکل‌ساز شود؛ آنها می‌گویند اصلاح‌طلب خوب و اصلاح‌طلب بد داریم. آنها می‌خواهند با چنین ترفندهایی و عنوان مطالبی چون اصلاح‌طلب خوب و اصلاح‌طلب بد، چهره‌های اثرگذار جریان اصلاح‌طلبی را به‌دست خودمان حذف کنند؛‌ یا کسانی می‌خواهند کاندیدا شوند به این موارد توجه کنند؛ اگر فردی برای کاندیدا شدن اصول اولیه جریان اصلاح‌طلبی را زیر پا بگذارد طبیعی است که بعد از به قدرت رسیدن بدتر از آن عمل خواهد کرد.
وی تاکید کرد: خط‌کشی و مرزبندی درون جبهه اصلاحات و به‌وسیله خود اصلاح طلبان هدفی است که رقبای ما دنبال می‌کنند. در حالی که در انتخابات آینده جای رقابت احزاب اصلاح‌طلب با هم نیست، بلکه برای پاسداری از منافع کشور و جلوگیری از تهدیدهایی که کشورمان را تهدید می‌کند، اتحاد ما ضروری است. قطعا در چنین شرایطی با اتحاد اصلاح‌طلبان پیروزی در انتخابات مجلس حتمی است و علاوه بر آن تحولی عظیم در سازمان‌دهی جریان‌های اصلاح‌طلب اتفاق خواهد افتاد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام