کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 04 فروردین 1398   Sunday 24 March 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 بهمن 1396

صفحه خبر: تاریخ

این روزها خانم‌های زیادی پیدا شده‌اند که با ظاهری مردانه در استادیوم‌های فوتبال حاضر شده و از تماشای یک فوتبال نه‌چندان ناب یک دل سیر لذت می‌برند. این افراد برای خیلی‌ها در حکم «قهرمانان ملی» هستند و به همین دلیل تن به انواع و اقسام مصاحبه‌ها می‌دهند که توسط رسانه‌های گوناگون کاغذی و مجازی صورت می‌گیرند.
نگارنده جدا و از صمیم قلب معتقد است که خانم‌هایی که با ظاهر، نه مکر، زنانه راهی استادیوم شده و در پشت درب‌های بسته استادیوم، با چشمانی حسرت‌بار، بار سنگین تبعیض جنسیتی را به دوش کشیده و به تماشا می‌گذارند ارزشی به مراتب بیش از خانم‌هایی دارند که فقط برای اینکه فوتبال ببینند حاضر می‌شوند که از زنانگی خویش، ولو موقتا و به‌صورت ظاهری، دست بردارند.
این روزها (زمان نوشته‌شدن این یادداشت) بنیامین کنسرت کرمان خود را به‌دلیل عدم‌صدور مجوز روی صحنه رفتن نوازندگان زن لغو کرده است و این در حالی است که شاید او می‌توانست با در اختیار قرار دادن نقاب، امکان حضور ایشان در برابر تماشاگران عزیز را فراهم کند.
«ویرجینیا ولف» در «اتاقی برای خود» می‌گوید: «قرن‌هاست که زنان به مثابه آینه درشت‌نمای، این امکان را برای مردان فراهم آورده‌اند که خود را دوبرابر بزرگ‌تر از آنچه هستند ببینند.»
شاید «ویرجینیا» درست می‌گوید، شما چطور فکر می‌کنید؟!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام