کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 09 بهمن 1398   Wednesday 29 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 بهمن 1396

صفحه خبر: ورزشی

هفته بیست‌وسوم رقابت لیگ برتر فوتبال طی روزهای پنجشنبه و جمعه با برگزاری شش‌ دیدار در شهرهای مختلف به پایان رسید. در بازی‌های برگزارشده، تیم‌های استقلال، سایپا، پارس‌جنوبی جم و پیکان برابر حریفان به پیروزی رسیدند. این درحالی بود که دیدار تیم‌های استقلال خوزستان با فولاد خوزستان و سپاهان برابر نفت تهران با تساوی به پایان رسید.

استقلال سه - سپیدرود صفر
در ورزشگاه آزادی، استقلال میزبان سپیدرود رشت بود. بازیکنان استقلال پس از باخت هفته گذشته برابر ذوب‌آهن آمده بودند در این دیدار خانگی با پیروزی بر حریف همچنان در جمع تیم‌های بالانشین باقی بمانند. بازی با حملات پی‌درپی استقلال آغاز شد. در حالی که صادقی دروازه‌بان سپیدرود ایستادگی خوبی برابر حملات استقلال داشت این فرشید اسماعیلی بود که در دقیقه۱۴ با شوتی دیدنی او را تسلیم کرد و گل اول تیمش را به ثمر رساند. در ادامه باز هم استقلال حملات زیادی را روی دروازه حریف ایجاد کرد و می‌توانست بر تعداد گل‌هایش بیفزاید، اما مهاجمان این تیم در زدن ضربه آخر دقت لازم را نداشتند. سپیدرود هم در چند مرحله دروازه استقلال را تهدید کرد که در یکی از این موقعیت‌ها حسینی شوت محکم مهاجم حریف را به کرنر فرستاد تا آبی‌پوشان پایتخت با پیروزی به رختکن بروند. در نیمه‌دوم سپیدرود تلاش کرد تا گل خورده را جبران کند، اما روی یک ضربه ایستگاهی امیدهایش کمرنگ شد و امید ابراهیمی با ضربه‌ای دقیق در دقیقه ۶۴ گل دوم را وارد دروازه شاگردان علی کریمی کرد. در حالی که سپیدرود در نیمه‌ دوم موقعیت خطرناکی نداشت باز هم این تیم میزبان بود که به گل رسید. در دقیقه ۷۸ جابر انصاری با فرار از تله آفساید مدافعان سپیدرود با ضربه چیپ، توپ را به زیبایی وارد دروازه صادقی کرد تا خیال آبی‌ها از یک پیروزی خانگی راحت شود. علی کریمی که طی روزهای گذشته از خیلی‌ها به‌خاطر مسائل پشت پرده و ناداوری‌ها انتقاد کرده بود حالا باید دید برای این شکست چه دلایلی را عنوان می‌کند و چه کسی را مقصر این باخت می‌داند. استقلال با این پیروزی، ۳۵ امتیازی شد. سپیدرود رشت هم در امتیاز بیست باقی ماند.

سایپا چهار- ذوب‌آهن دو
در تهران تیم‌های سایپا و ذوب‌آهن به مصاف هم رفتند. این بازی برای دو تیم از حساسیت بالایی برخوردار بود. خودروسازان برای قرارگرفتن در جایگاه سوم احتیاج به پیروزی در این دیدار داشتند. بازی با حملات دو تیم آغاز شد. اما برخلاف انتظار، این تیم میهمان بود که به گل رسید. دردقیقه۱۰، ذوب‌آهنی‌ها در اولین حمله خود از سمت چپ، صاحب موقعیتی شدند که کی‌روش استنلی، سانتر محمد ستاری را با ضربه‌ فنی تبدیل به گل کرد. بعد از این گل بازیکنان سایپا به فکر جبران گل خورده افتادند. در دقیقه۱۵، بازیکنان سایپا از کناره‌های زمین ارسالی را انجام دادند که توپ به‌دست نژاد مهدی، مدافع ذوب‌آهن برخورد کرد و داور ضربه پنالتی اعلام کرد و این ضربه توسط مهدی ترابی درون دروازه ذوب‌آهن قرار گرفت. در دقیقه ۳۹، سایپا از سمت چپ زمین، صاحب ضربه ایستگاهی شد که محمد دانشگر، سانتر ارسالی علی قلی‌زاده را به گل دوم تیمش تبدیل کرد. در ادامه اتقاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد تا نیمه اول با پیروزی خودروسازان همراه باشد. با شروع نیمه دوم باز هم این تیم سایپا بود که نبض بازی را در اختیار گرفت. در دقیقه ۷۳، مهدی ترابی طی یک ضدحمله، به قلب دفاع ذوب‌آهن نفوذ کرد و علی قلی‌زاده را صاحب موقعیتی کرد و این بازیکن با ضربه‌ای فنی، دروازه رشید مظاهری را باز کرد. در دقیقه ۸۴، رضا جعفری که به‌تازگی وارد زمین شده بود، با ضربه سر فنی، دروازه مظاهری را برای بار چهارم باز کرد. در دقیقه 92، تیم ذوب‌آهن از پشت محوطه جریمه، صاحب ضربه ایستگاهی شد که قاسم حدادی‌فر با شوتی زمینی دروازه را باز کرد تا شاگردان علی دایی با یک پیروزی پُرگل به سه امتیاز بازی برسند.

پدیده مشهد یک- پارس‌جنوبی جم دو
در ورزشگاه ثامن مشهد پدیده به دیدار پارس‌جنوبی جم رفت. در نیمه اول تلاش بازیکنان دو تیم برای رسیدن به گل بی‌نتیجه بود و دو تیم با تساوی به رختکن رفتند. اما نیمه دوم این مسابقه، دو تیم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. در دقیقه 58، حمله سریع مشهدی‌ها توپ را به محوطه جریمه پارس‌جنوبی رساند، اما تکل مدافع این تیم یک پنالتی برای تیم میزبان داشت و محمد قاضی توانست اولین گل این بازی را برخلاف جهت فروزان وارد دروازه حریف کند. پس از این گل بازیکنان پارس‌جنوبی جم برای جبران گل خورده ‌رو به ارائه یک بازی هجومی آوردند. در دقیقه 65، تنها چند دقیقه پس از اعلام پنالتی به سود پدیده، این بار داور در صحنه‌ای مشکوک سوت خود را به نشانه اعلام پنالتی به سود پارسی‌ها ‌به صدا درآورد و روح‌الله سیف‌اللهی توانست این توپ را به گل تبدیل کند. ضربه‌ای که با واکنش خوب گردان همراه بود. در دقیقه 83، حمله تیم میهمان باعث شد تا ابراهیم صالحی میان مدافعان پدیده صاحب توپ شود و پس از چرخشی زیبا با ضربه‌ای دقیق دروازه حریف را باز کند. پارس‌جنوبی جم که به‌عنوان یکی از پدیده‌های نیم‌فصل اول در هفته‌های آغازین نیم‌فصل دوم موفق ظاهر نشد، اما پس از هفت هفته توانست به اولین پیروزی در دور برگشت رقابت‌های لیگ دست پیدا کند.

استقلال خوزستان صفر- فولاد خوزستان صفر
در اهواز استقلال و فولاد برگزارکننده دربی خوزستان بودند. شاگردان ویسی و پورموسوی با وجود نیاز مبرم به سه امتیاز به تساوی مقابل هم رضایت دادند. استقلال خوزستان که در سه هفته اخیر دو تساوی و یک شکست داشت، در این دیدار به‌دنبال پایان ناکامی‌هایش برابر فولادی بود که 16 هفته باخت را تجربه نکرده بود، اما در سمت مقابل سرخ‌پوشان خوزستانی هم علاوه بر حفظ روند شکست‌ناپذیری در تلاش برای کسب بُرد و رسیدن به رده دوم جدول بودند، ولی با وجود حملات متعدد و تلاش تا لحظات پایانی برای تصاحب پیروزی، در نهایت این مسابقه با تساوی بدون گل خاتمه یافت تا هر دو تیم از کسب یک امتیاز خیلی راضی نباشند.

پیکان دو –مشکی‌پوشان یک
در تهران خودروسازان میزبان مشکی‌پوشان بودند. شاگردان مجید جلالی که 10 هفته بود، نتوانسته بودند برنده برابر حریفان از زمین خارج شوند در این دیدار از همان ابتدا به فکر پیروزی و سه‌امتیاز این دیدار بودند. این در حالی بود که شاگردان رضا عنایتی برای سروسامان‌دادن به وضعیت خود در قعر جدول و امیدواری به دیدارهای باقی‌مانده برای بقا و ماندن در لیگ به‌دنبال سه امتیاز این دیدار خارج از خانه بودند. در دقیقه38، ضربه پنالتی که برای تیم پیکان به‌دست آمد را بارانی تبدیل به گل اول خودروسازان کرد تا خودروسازان، برنده نیمه اول را به رختکن بروند. در نیمه دوم باز هم این تیم میزبان بود که بازی برتری را به نمایش گذاشت. در دقیقه51، حرکت شاهین ثاقبی با پاس خوب او به کنت ادامه یافت و مهاجم نیجریه‌ای پیکانی‌ها نیز با ضربه‌ای دقیق موفق شد دروازه حریف را برای دومین بار باز کند. در دقیقه74، حرکت یونس شاکری درون محوطه جریمه پیکانی‌ها با خطای مدافع این تیم روبه‌رو شد و داور به نشانه اعلام پنالتی در سوت خود دمید تا علی‌عسگری این ضربه را وارد دروازه حریف کند. با این پیروزی پیکان به رده هفتم جدول صعود کرد و مشکی‌پوشان نیز همچنان در قعرجدول باقی ماندند.

سپاهان صفر- نفت تهران صفر
در ورزشگاه نقش جهان، سپاهان رودرروی نفت تهران قرارگرفت. منصور ابراهیم‌زاده و شاگردانش در این دیدار برای کسب پیروزی به میدان آمده بودند و در تمام دقایق بازی نیز برتری محسوسی نسبت به میهمان خود داشتند که برای کسب تساوی به نقش‌جهان آمده بود، با این وجود و در حالی که هواداران سپاهان نیز استقبال خوبی از بازی به‌عمل آورده بودند، موفق نشدند از میزبانی خود استفاده کنند و در زدن ضربات آخر همچنان با مشکلی اساسی روبه‌رو بودند. البته سپاهانی‌ها در این دیدار بدشانس هم بودند به‌خصوص در ثانیه‌های پایانی اگر ضربه سیاوش یزدانی به گل تبدیل می‌شد، آنها می‌توانستند بالاتر از نفت تهران و در کنار پدیده قرار بگیرند، ولی با این نتیجه آنها 21 امتیازی شدند و هومن افاضلی که در ششمین دیدار خود هم همراه با نفت تهران نباخت، با 23 امتیاز یک پله بالاتر از سپاهان قرارگرفت تا رقابت در رتبه‌های پایینی جدول همچنان داغ و پرحرارت
دنبال شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام