کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 28 دی 1397   Friday 18 January 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 بهمن 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

آقای آشنا گفته است که دولت را مجبور کردند از جیب ملت بدهی‌ها‌ را بپردازد به این ترتیب باید خودمان را آماده کنیم که تخلفات امثال خاوری را بازنشستگان و کپرنشینان برعهده بگیرند که جدیدترینش صد میلیارد کارشناس وزارت نفت است یعنی ایشان و بقیه دغدغه خاطری نداشته باشند و در سواحل کانادا استراحت نمایند.
...0912
سلام. میگن با اینها باید کنار بیام؛ با زلزله چون کشور ما زلزله خیزه، با ریزگردها کاری نمیشه کرد، با کم آبی چون کشور ما روی کمربند خشک واقع شده، با آلودگی هوا، گرانی، بیکاری هم هست، در سخنرانی دوشنبه شب رئیس جمهور از آقای روحانی هیچ سوالی در مورد مسائل خارجی و برجام پرسیده نشد؟
...0919
بالاترین نیاز کشور برای مقابله با ریزگردها درختکاری است و کارشناسان اداره کشاورزی شهر محروم و زلزله زده طبس در خراسان جنوبی هم طرحهای درختکاری ما روستاییان را تایید کرده اند اما در سایت کارا درختکاری از اولویت تسهیلات خارج شده چرا مسئولان به فکر ما باغداران کارآفرین نیستند؟
...0915
مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: از خشم بپرهیزید که آغازش دیوانگی و پایانش پشیمانی است.
...0938
ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد.
با سلام.
احتراما اینجانبان جمعی از پرسنل بیمارستان افشار می‌باشیم که نسبت به تبعیض در پرداخت کارانه شاکی می‌باشیم. مگر نه اینکه طرح قاصدک اجرا شد که پرسنلی که همکاری با بخش خود دارند تشویق شوند و اضافه کاری آنها مدنظر باشد پس چرا مترون بیمارستان که یک ساعت هم اضافه کاری ندارد در ماه بهمن که به قول خود مسئولان بیمارستان درآمد پایین بوده باید نزدیک چهارمیلیون تومان کارانه بگیرد بدون داشتن حتی یک ساعت اضافه کاری، در حالی که بعضی از پرستاران که حتی از لحاظ سابقه کاری از مترون بالاتر می‌باشند با داشتن صد یا حتی 150 ساعت اضافه کاری کل مبلغ دریافتی آنها باید کمتر از دو میلیون تومان باشد که نزدیک یک میلیون از پول دریافتی آنها تنها پول اضافه کاری آنها می‌باشد. آیا این عدالت است؟ چرا در این مورد مسئولان دانشگاه هیچ اقدامی نمی‌کند، این چندمین بار است که ما نسبت به بی‌عدالتی در پرداخت کارانه شاکی می‌باشیم. چرا سوپروایزرهای بیمارستان افشار که هیچ تبحری در کار خود ندارند و اکثرا براساس روابط انتخاب شده‌اند آنها نیز نزدیک دو میلیون تومان غیر از اضافه کاریشان که زیاد نمی‌باشد باید کارانه دریافت کنند؟ شما را قسم می‌دهیم به آن خدایی که می‌پرستید به این بی‌عدالتی پایان دهید و به این مورد رسیدگی نمایید.
با تشکر.
جمعی از پرستاران بیمارستان افشار
این هم داستان سی سال کار کردن پر پیچ و خم ما آدم‌هایی که به جز خدا کسی را حامی ندارند.
اداره، نامه‌ای به دستم داد تا به بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنم و سابقه آن را تحویل بگیرم. اشکال نامه اینکه مرا منطقه فرستادند بعد معلوم می‌شود که نامه نه نام بانک را دارد و نه شعبه‌ای که پول را بیمه تامین اجتماعی واریز کند. خب برگشتم تا آن را اصلاح کنم. در اینجا می‌گویند شعبه نمی‌خواهد و بانکش هم صادرات است. اشکال دوم، چرا از اول نام بانک نیامده است؟ اشکال سوم، بیمه می‌گوید یک ماه برای شما فرستاده شده است! اشکال چهارم، از پنج ماه ونیم چرا فقط یک ماه اداره آموزش و پرورش، بیمه برای تامین اجتماعی فرستاده است؟ چرا از زمان شروع به کار بیمه فرستاده نشده است!؟اشکال پنجم، حال باید بقیه آن را که چهار ماه و نیم می‌شود به نرخ روز پول به جیب صندوق بازنشستگی بریزم! فکر می‌کنم بین ادارات و کارگاه‌های دولتی و غیر دولتی ساخت و پاختی باشد وگرنه هیچ کس نباید چنین مشکلی پیدا کند. و اصولا چرا همیشه سابقه کمتر از حق ذی نفع در نظر گرفته شده است؟ این حقوق مردم را چه کسی پاسخگو است؟
1447- مسئولان باید پاسخگو باشند؛ وقتی مطلبی در مطبوعات چاپ می شود، ضرورت دارد مسئولان روابط عمومی به دقت آن را مطالعه و نسبت به رفع مشکل ایجاد شده اقدام و پاسخگو باشند، روزهای گذشته یک پیام کوتاه اما قابل تامل در ستون روی خط آفتاب از سوی یکی از هموطنان چاپ شد مبنی بر این که روزنامه پیگیری کند چرا مسئولان به مطالبی که در ستون مربوط چاپ می شود، پاسخگو نیستند. در پاسخ به پیام دهنده گرامی عرض کنم وظیفه روابط عمومی‌ها و مسئولان است به مطالبی که چاپ می شود پاسخ دهند. خوشبختانه در روزنامه آفتاب یزد ستون هایی راه‌اندازی شده که مردم به راحتی می توانند مشکلات شان را با مسئولان در میان بگذارند، اما ضعف های روابط عمومی ها موجب بدبینی مردم به ویژه پیام دهندگان شده است که امیدواریم روسای روابط عمومی ها کمی هم منطقی باشند و برای درددل های مردم ارزش قائل شوند و وقت بگذارند. (10/11)
1928- چرا زیرگذر خیابان امیرکبیر، منشعب از خیابان17 شهریور به روی خودروها گشوده نمی شود؟ از شهردار تهران تقاضای رسیدگی به این موضوع را داریم. (10/11)
1113- سلام و عرض ادب و احترام دارم. چرا دوشنبه و سه شنبه 9 و 10 بهمن ساعت 12 بامداد صفحه اول روزنامه آفتاب یزد روی سایت قرار نگرفت؟ (10/11)
آفتاب یزد: از این بابت عذرخواهی گردید.
2223- از اصفهان تماس می‌گیرم. گزارش شادمانی سازمان ملل همه کشورهای جهان را مثل شاخص توسعه پایداری کشورهای مختلف مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در این ارزیابی 6 متغیر را در نظر می‌گیرند. سطح درآمد، پشتیبانی اجتماعی، قرارداد بیمه عمر و تندرستی، اعتماد به دولت و شغل و ... نتیجه اینکه متغیرها بین عدد یک و 10 مرتب می‌شوند و بین 150 کشور مورد سنجش قرار گرفت که در ارزیابی امسال کشورمان سه پله نسبت به سال قبل افت داشته است. در واقع این عدد هر چه بالاتر باشد شادی هم در آن کشور کمتر است! (8/11)
1923- گفتید برای رونق روزنامه و پیشرفت آن پیشنهاد بدهید. پیشنهاد می‌دهم هر روز هفته را در مورد یک موضوع قرار دهید مثلا شنبه را مخصوص اخبار گذشته همه نشریات و روزنامه‌ها، یکشنبه صفحه‌ای برای داستان‌نویسی، شعر، طنز، روزهای دیگر هم به مسائل دیگر. که بتوانید بهتر در صحنه بدرخشید. با تلاش و خوش‌فکری این کار را می‌توانید انجام دهید. (8/11)
2057- تصویب کمیسیون تلفیق مجلس و بخش بهداشت و درمان و کوبیدن صندوق تامین اجتماعی، همان چیزی که وزیر بهداشت چندسالی است دنبال آن است. درحالی که سازمان تامین اجتماعی که طبق قانون و اساسنامه خود، غیردولتی بوده و مخصوص بیمه‌شدگان شاغل و بازنشسته است، 27/9 درصد درمان را به بهداشت می‌خواهند بدهند که برخلاف عرف و خواست بازنشستگان است. از طرفی دولت 147 میلیارد تومان به صندوق تامین اجتماعی بدهکار است. امید است نمایندگان مجلس پیرامون بررسی بودجه به فکر کارگران و بیمه‌شدگان تامین اجتماعی باشند. (8/11)
1922- ای آفتابیان! چرا آن قدر انتقاد از آقای احمدی‌نژاد می‌کنید؟ چرا از حرفهای درست و به حق وی حمایت نمی‌کنید؟ مثل درخواست مجوز تجمع و اعتراض اصلاح‌طلبان باید از وی دفاع کنند او هم حرف بزند. نباید در سیستم مدیریتی‌ها یک عده افراد چاپلوس جمع شوند. باید انتقادات هم گفته شود. (8/11)
آفتاب یزد: آقای احمدی نژاد چه کار دیگری خواسته انجام بده که نداده است؟
1735-فقر و بیکاری مانند اقیانوس پرتلاطمی است اگر برای آن چاره‌جویی نشود موج‌های آن یقینا بازخواهد
گشت! (8/11)
1431- برخی بزرگان از فضای مجازی انتقاد کردند و آن را مخرب دانستند. کاملا هم درست می‌گویند اما مشکل از جای دیگری هم هست. تا زمانی که برخی مدیران درست عمل نکنند زیر دستان آنها هم درست عمل نمی‌کنند. مشکل فقط فضای مجازی نیست. (8/11)
1915- صاحب خانه ها، هوای مستاجران را داشته باشند؛ مستاجران از صاحب خانه ها انتظار دارند برای لحظه ای هم شده خود را به جای آنان بگذارند وصادقانه قضاوت کنند که آیا با شرایط اقتصادی و
با درآمدی که مستاجران دارند، واقعاً
می شود هم ودیعه و هم اجاره خانه هایشان
را پی درپی افزایش دهند؟ متاسفانه برخی از صاحب خانه ها فقط به مادیات می اندیشند، در حالی که باید معنویات و مسائل اخروی را هم در نظر بگیرند و مستاجران کم درآمد را دریابند و هوای آنان را داشته باشند! (7/11)
1248- گرانی میوه در آستانه بارش باران! قیمت موز و برخی میوه ها با بارش باران افزایش یافت! این که باران هم در افزایش قیمت ها تاثیرگذار است جای تاسف و تعجب است. روزهای گذشته از خیابان شکوفه عبور می کردم، قیمت هرکیلو موز 5200 تومان بود، شنبه هفتم بهمن قیمت موز را کیلویی 6500 تومان نوشتند! ناگفته نماند باز صد رحمت به میوه فروش های محله ما، برای عیادت بیماری به بیمارستان شریعتی رفتم، در خیابان امیرآباد، موز کیلویی 8000 تومان بود! معمولاً اطراف
بیمارستان ها میوه فروش ها قیمت میوه ها
را گران تر می فروشند، چه دلیل و حکمتی وجود دارد، مشخص نیست. به این سوال باید مسئولان تعزیرات حکومتی پاسخ دهند! (7/11)
2511- پنجشنبه 5 بهمن ساعت 6 صبح با دومین اتوبوس بلوار نیکنام ـ میدان هفتم تیر قصد عزیمت به محل کارم داشتم، راننده متعهد شرکت واحد، در طول مسیر چند توقف خارج از ایستگاه داشت، هنگام پیاده شدن از اتوبوس به راننده گفتم چرا خارج از ایستگاه مسافر پیاده یا سوار می کنید؟ گفت این موضوع به شما ربطی ندارد. من تشخیص می دهم که مسافران را کجا پیاده یا سوار کنم. به ایشان عرض کردم آقای محترم ایستگاه ها
را برای شما و مسافران نصب کرده اند
وشما موظف به توقف در ایستگاه‌ها
هستید. وی با حالت پرخاشگرانه گفت که من 12 سال سابقه کار دارم و باید در هر ایستگاه 90 ثانیه توقف کنم، به دلیل این
که کمتر از مدت تعیین شده توقف
می کنم، هر جا هم دلم خواست مسافر پیاده
یا سوار می کنم! متوجه نشدیم رانندگان شرکت واحد برای مسافران تعیین تکلیف می کنند، یا قانون؟ امیدوارم این موضوع از سوی مسئولان شرکت واحد اتوبوسرانی یا شهردار تهران رسیدگی شود. (7/11)
1322- تایپیست‌ها پس از گذشت چند سال کار مدام، به بیماری‌هایی مانند آرتروز دست و گردن مبتلا می‌شوند و همچنین از ضعف بینایی چشم شکایت می‌کنند و عینکی می شوند. با این که سال‌های
گذشته خبرنگاران، گرافیست ها و مصحح ها
شغل شان زیان آور شناخته شد، چرا تایپیست ها هم زیان آور به حساب نیامدند؟(7/11)
1917- بازگشت به وطن؛ برخی از هنرپیشگان که به شبکه‌های بیگانه پیوستند، پس از مدتی که در آن سوی دیار بودند، به این نتیجه رسیدند که هیچ کجا ایران و وطن نمی شود. با ابراز پشیمانی و با رافت، عطوفت و مهربانی دولت و خدمتگزاران واقعی مردم به کشور بازگشتند و این موضوع را باید به فال نیک گرفت از اینکه درهای رحمت و معرفت همچنان به سوی افرادی که پی به واقعیت برده اند باز است، ای کاش آن هایی که چنین تصمیمی دارند، حالا
که درهای رحمت و مهربانی به سوی شان
باز است، برای خروج از کشورهای بیگانه عجله کنند و به ایران مهد تمدن
و بخشش و مهربانی مراجعه کنند.
علی اکبر فرقانی (10/11)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام