کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 21 آذر 1397   Wednesday 12 December 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 دی 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1552- سه دهه است از دانشگاه تهران بازنشسته شده‌ام اما حقوق من در همان حد مانده است فقط شندرغازی زیاد شده که قیمت چند دانه تخم مرغ است آیا این عدالت است؟ حقوق من به اندازه یک پیشخدمت است. جناب نوبخت توجه فرمایید. (11/10)
2111- خواهشی دارم. لطف کنید به بیمارستان‌های دولتی مخصوصا بیمارستان شهید مدنی در کرج یک خبرنگار بفرستید ملاحظه کنید چه رفتاری با مردم دارند. لطفا رسیدگی کنید. (11/10)
2150- جناب دکتر روحانی اگر می‌خواهید این بحث‌ها جمع شود راهش این است یک روز را تعیین کنید مردم در یک محل خاص جمع شوند کسی هم کاری به آنها نداشته باشد. مردم نظرات خود ا بدهند مسئولین هم توجه کنند بعد از چند روز مسئولین به نظرات و خواسته‌های مردم پاسخ بدهند. (11/10)
0553- از آقایان رئیس‌جمهور و وزیر کشور به خاطر محکومیت شدید اغتشاشگران در روز قبل و بعد یوم‌ا... 9 دی تشکر می‌کنیم. این پاسخ دندان‌شکن باعث امیدواری امت ولایتمدار شد. (12/10)
0556- از شهردار محترم تهران و کلیه اعضای محترم خواهشمندیم در تغییر نام خیابان‌هایی که در آن شهید داده شده اقدام کنند. مثل خیابان مهران در منطقه 19 انتظار داریم به نام شهید حسن اکبری تغییر کند. (12/10)
0610- از شهردار محترم آقای نجفی خواهشمندیم لطفا اگر می‌خواهند فکری به حال آلودگی هوا کنند فکر درستی کنند. این طرح حذف آرم طرح ترافیک و اجازه ورود به محدوده به همه رانندگان با پرداخت مبالغی متغیر هیچ کمکی به رفع آلودگی هوا و ترافیک تهران نمی‌کند بلکه بدتر هم میشود. لطفا فکر دیگری کنند
نه اینکه به اسم یک طرح جدید بخواهند از مردم پول اضافه بگیرند. (؟؟)
0141- رئیس‌جمهور می‌گوید از 360هزار میلیارد بودجه کشور 200هزار میلیارد تومان آن دست من نیست.
سوال: آن 56 درصد بودجه کجا هزینه می‌شود؟ (12/10)
آفتاب یزد: سخنگوی دولت در این خصوص توضیح داده‌اند. به روزنامه مورخ 13/10/96 مراجعه شود.
0907- شاهدان می‌گویند برخی افراد خاص به عمد دست به تخریب اموال عمومی از جمله بانک‌ها در برخی از شهرها می‌زنند. (12/10)
آفتاب یزد: امیدواریم اعتشاشگران که به جای نقد و انتقاد دست به تخریب اموال عمومی می‌زنند شناسایی و محاکمه شوند.
0917- فساد سبب شده است امید مردم به بهبود وضع اقتصادی کمرنگ تر گردد. (12/10)
1002- شرکت تعاونی مخابرات هنوز بعد از چند سال به درخواست بازنشستگان و سپرده‌گذاران این تعاونی مبنی بر چرایی عدم دریافت خانه‌ها‌یشان بعد از سال‌ها سپرده‌گذاری هیچ پاسخی نمی‌دهد؟ بهتر است این تعاونی هر چه سریعتر پاسخ بازنشستگان را بدهد.(12/10)
1111- سلام و درود من به سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت چون گفتند سرویس ادارات را راه‌اندازی می‌کنند این حرف درستی است چون برای جلوگیری از آلودگی هوا تعطیلی مدارس کافی نیست. سال‌ها قبل هم ادارات سرویس داشتند اما کدام مسئول بی‌فکری سرویس‌ها را برداشت نمی‌دانیم. سردار عزیر لطفا این موضوع را پیگیری نمایند. (12/10)
1120- دولت محترم. من به‌عنوان یک کارمند بازنشسته وزارت کشور برای حل اعتراضات اجتماعی پیشنهادی دارم. و آن این است که به همه فرمانداران دستور دهند با مردم در یک محل مشخص با حضور نیروی انتظامی تجمع کنند و هرگونه مشکل اعتراضی دارند اعلام کنند و مسئولان هم پاسخ آنها را بدهند و دنبال رفع مشکلات باشند در غیراین صورت چیزی حل نمی‌شود (12/10)
مسئولان کشور یک فکری برای آلودگی هوای شهرهای بزرگ و تهران کنند و بحث جابه‌جایی پایتخت را پیگیری کنند. تهران دارد منفجر می‌شود. ازدحام جمعیت و آلودگی هوا همه را نابود می‌کند.
...۰۹۱۲
وقتی خودروهای بی‌کیفیت فاقد معاینه فنی، قدیمی و فرسوده همراه با فرآورده‌های نفتی آلوده مسبب آلایندگی جوی و هوا می‌شوند، بدیهی است با هردفعه استفاده و تردد برمیزان آلودگی‌ها افزوده می‌شود. پس عقل و منطق حکم می‌کند ریشه‌کنی مشکلات فوق، اساسی‌ترین راهکار برای مبارزه با آلودگی هواست که می‌تواند به کار گرفته شود.
...۰۹۳۸
اگر فیلم و سریال‌های دفاع مقدس باعث تقویت روحیه ایثار و جهاد و شهادت می‌شود، به خاطر ارزشی بودن سوژه است. از آنجایی که امروزه استقامت در برابر آسیب‌های تهاجم فرهنگی بزرگ‌ترین جنگ نرم به شمار می‌رود. پس بنابراین اگرسوژه‌های آنان هم از این حیث باشد، قطعا صبغه ارزشی و هدایت خواهد داشت.
...۰۹۳۸
برگزاری برنامه‌هایی مانند همایش تجلیل از خیرین نان، اقدامی در جهت ترویج فرهنگ انفاق و احسان برای ریشه‌کنی فقر بود. انشاءا... به برکت همین حرکت‌ها و انعکاس توسط رسانه‌های مکتوب، دیداری و شنیداری شاهد نهادینه‌شدن این دستور مقدس دینی و این نماد شرف و انسانیت در جامعه اسلامی باشیم.
...۰۹۳۸
سلام. جناب روحانی شما نرخ بنزین رو با دیگر کشورها مقایسه می‌کنید تا بنزین رو گران کنید، خوب حقوق دریافتی مردم رو چرا نسبت به دیگر کشورها مقایسه نمی‌کنید، اون اصلاح‌طلبانی که می‌گن اگر به روحانی رای نمی‌دادید به کی رای می‌دادید خوب به آقای رئیسی رای می‌دادیم.
...۰۹۱۹
آقای وزیرامور خارجه فرانسه می‌گویدکه صنایع موشکی ایران و افزایش توان دفاعی ما تعادل منطقه را به هم می‌زند از ایشان باید سوال کرد که آیا خرید صدها میلیارد دلار انواع سلاح پیشرفته تعادل منطقه را به هم نمی‌زند. وجود چند کشور با داشتن سلاح هسته‌ای چه تناسبی با تعادل منطقه دارد، ایشان که برای مذاکره به تهران می‌آیند این سوال را هم پاسخ دهند. ...۰۹۱۲
با سلام گر چه هجمه‌های اخیر علیه دولت یک دسیسه است، اما شما را به خدا به آقای روحانی بگید یا آقایان نوبخت و واعظی را بر دارند شدیدا تذکر دهند که حرف‌هاى اختلاف‌انگیز و ناامیدکننده نزنند از جمله: کسانی که می‌گویند پشیمانیم که رای داده‌ایم (نوبخت) و یا روحانی بدون حمایت اصلاح‌طلبان هم رای می‌آورد (واعظی) واقعیت این است که دولت عموما و این آقایان خصوصا از واقعیت‌های جامعه و زندگی مردم بی‌خبرند نمونه‌اش همین بودجه‌ای که آقای نوبخت نوشته است اگه به من عوام می‌گفتند بودجه بنویس، بودجه‌ای می‌نوشتم که چاره‌ساز مشکلات کنونى باشد نه اینکه بر مشکلات کنونی بیفزایم از زنجان.
...۰۹۱۹
هنگامی می‌توانیم از موانع و سیم خاردار دشمن بگذریم که از سیم خاردار و موانع نفس و خودخواهی‌های خودمان رد شده باشیم و خودسازی کرده باشیم-(سردار شهید علی چیت سازیان)
...۰۹۱۲
با عرض سلام بی‌پایان.یوم ا...۹ دی حماسه تاریخی و ماندگاری است که در آن از طرف امت ولایتمدار، شهیدپرور و همیشه در صحنه وفاداری و پایبندی به آرمان‌های مقدس و متعالی انقلاب اسلامی، امام و رهبری و شهدای عالی مقام اعلام شد. این روز عزیز که در آن نصرت الهی مشهود بود بر همگان
مبارک باد. ...۰۹۳۸

آفتاب، ازشما ممنون.. شاید این حرکات رسانه‌ها (تیتر شب یلدا) کمی دولت وعده را شرمنده بکند (که نمی‌کند!!!) هرسال کریسمس و سال نوی میلادی می‌رسد تمام روزنامه‌ها صداوسیما تبریک می‌گویند و کلی مطلب می‌نویسند ما کلیمیان سال نوی عبری و اعیادمان را جشن می‌گیریم. روبرت شیرازیان ازتهران
آفتاب یزد: بله. اصول اخلاق و همزیستی مسالمت‌آمیز هم حکم می‌کند که باید نسبت به تمام ادیان الهی و اقوام احترام گذاشته شود. لذا باید به جشن‌های آنان خصوصا آغاز سال نو به دیده احترام نگریست و خود را در جشن‌های آن شریک دانست. با آرزوی صلح و سربلندی برای تمام ملل و اقوام.
با سلام. خوب، خدا خیرتون بده مشکل اساسی اینجاست که دستگاه‌ها زیر بار نمیرند و میگن که چون بار مالی داره ما نمیتونیم بازنشستگی پیش از موعد رو اجرایی کنیم اگه دولت یه اعتبار جداگانه برای اجرایی شدن بازنشستگی پیش از موعد رو در نظر بگیره همه چی حل میشه وگرنه با حرف زدن خالی هیچی درست نمیشه. مجلس و شورای نگهبان تصویب کردن ولی اعتبار براش در نظر نگرفتند تمام کاراشون اینجوریه فقط حرف میزنن هیچی رو اجرایی نمی‌کنن ولی تو رو بخدا شما صدای ما رو به گردش مسوولین برسونید هرچه زودتر بازنشستگی پیش از موعد رو اجرا کنن.
آفتاب یزد: بازنشستگی پیش از موعد و همچنین مشاغل سخت و زیان‌آور با توجه به بالا رفتن سن امید به زندگی در کشور هزینه‌های زیادی را برای صندوق‌های بازنشستگی دربر خواهد داشت.
علی: چرا بودجه‌ای را بررسی می‌کنید که 200هزارمیلیارد آن دراختیار دولت نیست.وبعد هم اعلام می‌کنید بودجه را طوری تصویب می‌کنیم که به نفع اقشار ضعیف جامعه باشد.اگر راست می‌گویید 200هزار میلیارد را در اختیار دولت قراردهید.او وکابینه‌اش مدیریت می‌کنند.
آفتاب یزد: دوست عزیز از اظهارات آقای روحانی در این خصوص سوء برداشت شده است.منظور رئیس‌جمهور این نبود که این بخش از بودجه تحت اختیار دولت نیست بلکه مقصود آن بود که به دلیل برخی نارسایی‌ها، مسئولان بودجه ریزی مجبورند این مبلغ را مستقیما خرج امور جاری و حقوق‌ها نمایند.فی المثل به دلیل کسری که صندوق‌های بازنشستگی دچار آن هستند هرسال دولت ناچار است به این صندوق‌ها کمک کند و بودجه‌ای که می‌توانست در مصارف عمرانی خرج شود بایستی به چنین صندوق‌هایی تزریق گردد.به نظر می‌رسد شبکه‌های اجتماعی و مجازی باعث شده اخبار به شکل صحیح و دقیق در اختیار مخاطبان قرار نگیرد و آنان را در تحلیل و نتیجه گیری دچار اشتباه کند.
مرتضی: در مورد گزارش «ایول داری آقای بیژنی» خواستم بگم خدا این مر د عاقبت اندیش را خیر دهد. من آرزو دارم تمام دولت مردان از سه قوه و نیروی انتظامی حداقل ماهی یکبار به‌عنوان ارباب رجوع به واحد تحت امرشان بصورت ناشناس مراجعه کنند.تا این سنت حسنه حضرت علی(ع) مشکلات را سریع‌تر بر طرف نمایند.
مصطفی: از نمایندگان مجلس سوال بفرمایید قیمت گوشت نان و مرغ چقدر هست؟؟خبر دارن از همه چیز؟
نه اصلح طلب می‌خوایم نه اصولگرا فقط ملت فقط ولایت.هرچه بدبختی داریم از این دوجناح بخصوص اصلاح‌طلب‌هاست.همین الان هم جبهه‌گیری و بغض وکینه‌شان با جناح مقابل به‌خوبی مشهود است.
باید همه پشت سر دولت و نظام باشند و ریشه‌ی فساد از هر دو جناح خشکانده شود.
اگر متن مصاحبه محصولی را کامل منعکس کنید جواب سوال شما را داده ولی شما از طرف دیگران اعلام برائت می‌کنید و اصل گفته ایشان را منتشر نمی‌کنید. وگرنه می‌دانید که محصولی اوایل دولت دهم از او جدا شده بود.

الهه: مهران مدیری همیشه معلوم بوده کجا بوده...ایشون همیشه در مقابل دولت و طرف مردم بوده چه زمان احمدی‌نژاد چه‌ زمان روحانی....شما خودتون زمان احمدی‌نژاد کجا بودین؟ اصلا کی به شما اجازه داده از دیگران توضیح بخواین که چه زمانی کجا بودن؟ ما پشت مدیری هستیم...
آفتاب یزد: در زمان احمدی‌نژاد ما بودیم و در حد توان اعتراض قانونی می‌کردیم ولی وزارت ارشاد اسلامی اجازه اینکه بیشتر درد مردم را بگوییم نمی‌داد.

رضا: شما مشکلات را منعکس می‌کنید این مسئولین‌اند که باید برای رفع آنها بکوشند.

در ادارات و شرکت‌های دولتی هم بسیار کارکنان کار می‌کنند که مدرک تحصیلی آنان با کار محوله هم‌خوانی ندارد وقتی در قسمت بازرگانی می‌خواستند تطبق مدرک با کار باشد در جمع 20 نفر فقط 2 احرار شغل بودند به ناچار به ترکیب کارکنان دست نزدند.
کاری در خور توجه بود شاید در آینده وضع اگر بدتر نشد عبرت بگیرند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام