کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 26 مرداد 1398   Saturday 17 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 دی 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1347- انجمن صنفی روزنامه نگاران اطلاع رسانی‌کند؛ یکی از دوستان گفت که ظاهرا انجمن صنفی روزنامه نگاران دوباره فعال شده و عضوگیری می‌کند. لطفا رئیس انجمن درباره این موضوع اطلاع رسانی کند. (9/10)
0916- چرا زیرگذر امیرکبیر، منشعب از خیابان 17شهریور همیشه مسدود است؟ با گذشت سال‌ها‌ از این موضوع، از شهرداری تقاضای رسیدگی داریم. (9/10)
1712- صندلی بیشتر اتوبوس‌های خط میدان هفتم تیرـ بلوار نیکنام با توجه به مسافت طولانی، استاندارد نیست و کثیف هم هست. لطفاً مسئولان شرکت واحد نسبت به تعویض صندلی‌ها اقدام کنند. (9/10)
2315- در مقابل ایستگاه مترو میرداماد، خودروهای مسافربر با صدای ناهنجار از مسافران می‌خواهند برای سوار شدن به تاکسی یا سواری به آنان مراجعه کنند و این مسئله بر اعصاب ساکنان و مسافران تاثیر منفی می‌گذارد و باعث نارضایتی آنان است. مسئول رسیدگی به این گونه مسائل کیست؟ (9/10)
2210- سازمان تاکسیرانی رسیدگی کند؛ هر روز تعدادی تاکسی در پایانه شرکت واحد شهید حقانی توقف و خاک می‌خورند. چرا تاکسی‌ها‌ که باید در خدمت مسافران باشند، در این مکان جا خوش کرده‌اند؟ از سازمان تاکسیرانی تقاضای رسیدگی و پاسخگویی داریم. (9/10)
1148- قیمت گوشت قرمز در هر قصابی از زمین تا آسمان تفاوت دارد. آیا مسئولان توانایی رسیدگی به این موضوع را ندارند تا نسبت به همسان سازی قیمت‌ها‌ اقدام کنند؟(9/10)
1417- دیابت را جدی بگیریم؛ برخی از بیماران دیابتی با این که از بیماری شان اطلاع دارند، اما پرهیز نمی‌کنند و به خودشان آسیب می‌رسانند.‌ای کاش چنین افرادی با رعایت و پرهیز از خوردن شیرینی جات، بیشتر به فکر سلامتی شان باشند. (9/10)
1219- تعطیلی جایگاه عرضه سوخت؛ بیشتر شب‌ها‌ از جمله جمعه 8 دی ساعت 21 جایگاه عرضه سوخت در میدان شهدا تعطیل بود. علت تعطیلی بیشتر مواقع جایگاه مربوط چیست؟(9/10)
1722- علی رغم تبلیغاتی که برای اینترنت مخابراتی می‌شود، مسئولان شرکت مخابرات خیابان‌ها‌ی پیروزی و نبرد شمالی می‌گویند به دلیل اینکه فیبرهای نوری پُر شده است، نمی‌توانیم به برخی مشترکان اینترنت ADSL ارائه کنیم. علت چیست؟(9/10)
1614- خیابان خاوران را دریابید! متاسفانه خیابان خاوران دارای دست‌اندازهای فراوانی دارد و محل عبور خودروهای B.R.T مدتهاست در دست تعمیرات است و روشنایی خیابان هم نامطلوب است. کاسب‌ها‌ و وانت بارهای میوه فروش نباشند، خیابان در تاریکی فرومی‌رود. لطفاً این متن را چاپ کنید بلکه مورد توجه شهرداری منطقه 15 و شرکت برق
قرار گیرد. (9/10)
1312- جمعه هشتم دی، در جمع دوستانه‌ای بودیم، عده‌ای از کارگران و کارمندان درباره گرانی و مشکلات اقتصادی و پایین بودن حقوق و کاهش قدرت خرید، سخن می‌گفتند و از وضع موجود ناراحت بودند و تمام این مشکلات را به گردن دولت انداختند، آن‌ها‌یی که کمی با انصاف تر بودند، گفتند این مسئله
هیچ ارتباطی به دولت ندارد برخی‌ها‌ هم بر این عقیده بودند، چه طور یک شبه بیشتر قیمت‌ها‌ گران می‌شود و یک شبه تصمیم‌ها‌یی گرفته می‌شود و فردا صبح که از خواب بیدار می‌شویم می‌بینیم مایحتاج ضروری مردم نسبت به روزهای گذشته افزایش قیمت دارد. پس مقصر اصلی این‌گونه گرانی‌ها‌ کیست؟ در پاسخ به دوستان گفتم مسئله گرانی و مشکلات اقتصادی از دولت دکتر روحانی به وجود نیامده است، بلکه از سال‌های گذشته جریان داشت،
در دولت‌ها‌ی قبلی قیمت نفت گران‌تر به‌فروش می‌رفت، اما اکنون با قیمت پایین و کفگیر به ته دیگ رسیده است! (9/10)
سبحان‌ها‌دی خواه: سلام، خسته نباشید من سوالم اینه که روزنامه آفتاب یزد اصولگرا هست یا اصلاح‌طلب.
آفتاب یزد: روزنامه آفتاب یزد یک روزنامه اصلاح‌طلب است که پایبند به اصول است و قرار نیست چشم بسته حمایت از گروه یا جریان یا دولت اصلاح‌طلب داشته باشد. در اصل سعی داریم یک روزنامه مردمی مستقل باشیم.
سینا سلگی: با عرض تاسف باید گفت که روزنامه آفتاب یزد رسالت اصیل خود را که همانا صداقت و اعتمادسازی و حفظ حریم اخلاق هست را فراموش کرده و به روزنامه مخالف دولت تبدیل شده است. بسان روزنامه‌های کیهان، وطن امروز و غیره.
آفتاب یزد: ضمن تشکر از پیام شما، روزنامه آفتاب یزد یک روزنامه مردمی مستقل است.
چند روز است در صفحه اول روزنامه آفتاب یزد برخلاف گذشته، شاهد چاپ سرمقاله بدون اسم و بدون عکس ‏نویسنده آن هستیم. نمی‌دانم گرانی کاغذ و مشکلات تهیه آن باعث شده و مسئولان روزنامه را بر آن داشته که برای ‏صرفه جویی چنین کاری انجام دهند یا این که قصد دارد محافظه کاری کنند؟ البته بعید می‌دانم محافظه کاری باشد، ‏اگر موضوع صرفه جویی است تا مطالب مخاطبان بیشتر شانس چاپ داشته باشند، پیشنهاد می‌کنم نویسندگان ‏گرامی به جای ارسال مطالب طولانی و پر حجم، سعی کنند تا آنجایی که امکان
دارد، کوتاه بنویسند تا جا برای ‏بقیه نویسندگان هم وجود داشته باشد.‏
قطعا هدف وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، ترویج فرهنگ مطالعه است. وقتی روزنامه‌های خصوصی با ‏مشکل نقدینگی و تهیه کاغذ و کمبود آگهی که بخشی مهمی از درآمد روزنامه‌ها را تامین می‌کند، نباشد، یا از ‏سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت نشوند، قطعا دچار ورشکستگی، سرشکستگی و بی‌مهری خواهند شد. لطفا تا دیر نشده به فکر پیشگیری از فروپاشی روزنامه‌های غیردولتی هم باشید!‏
تکدی گری موضوع جدیدی نیست. در سال‌های گذشته با این معضل به طور جدی برخورد می‌شد و گدایان ‏شناسایی و افراد نیازمند ساماندهی می‌شدند، اما مشخص نیست چرا یکی، دو سال است توجهی به این معضل نمی‌‏شود. با شروع فصل سرما و زمستان و پدیده کارتن‌خوابی که باعث می‌شود مردم با عبور از مقابل آن‌ها‌، احساس ‏خوبی به این موضوع نداشته باشند، این موضوع هم هر سال به دلیل سهل انگاری برخی مسئولان، سوژه رسانه‌ها ‏می شود. عده‌ای از گدایان با ظاهری نامناسب و به نمایش گذاشتن محل جراحت خود قصد برانگیختن ترحم مردم ‏را دارند تا به آن‌ها کمک کنند. شیوه گدایی بر حسب موقعیت و مکان توسط متکدیان حرفه‌ای انجام می‌شود و به ‏نظر می‌رسد به وسیله تشکل‌های سازمان یافته حمایت می‌شوند. نوع برخورد گداها با مردم متفاوت است. حتماً ‏برای بسیاری اتفاق افتاده که افرادی شیک پوش به آنان مراجعه و می‌گویند کیف پولشان سرقت شده و برای ‏پرداخت کرایه مشکل دارند و تقاضای پول می‌کنند. اما بعد از آن که مخاطب خود را توجیه کردند و پول هم ‏گرفتند، دوباره و سه باره به سراغ افراد دیگری می‌روند! برخی کودکان هم به دنبال مردم می‌روند و با سماجت ‏گریه و اشک ریختن، حس ترحم در مردم را برای دریافت پول برانگیخته می‌کنند که اتفاقاً روش موثری هم هست! ‏بعضی از کودکان هم برای فروش فال حافظ به مسافران مترو یا در پارک‌ها‌، پافشاری می‌کنند تا بتوانند فال‌هایی ‏که روی دست‌شان مانده را به فروش برسانند! در میان گدایان افرادی هم خود را نابینا یا علیل جلوه می‌دهند تا ‏بتوانند از این راه بدون هیچ زحمتی درآمد کسب کنند. رسانه‌های دیداری و نوشتاری تا به حال درباره این معضل ‏زشت اجتماعی و ترفند گدایی به مردم اطلاع‌رسانی کرده‌اند، اما مشخص نیست چرا مردم به جای این که کمک ‏های انساندوستانه یا صدقه‌شان را به صندوق‌های صدقات بیندازند، به این گونه افراد می‌دهند و این مسئله باعث ‏تن پروری عده‌ای افراد سالم که توانایی کار هم دارند، می‌شود!
برای سال‌ها دولت و خودروسازها به خاطر تولید خودروهای بی‌کیفیت، سود میلیارد دلاری بردند که علت اصلی آلودگی هواست؛ حال باید جوابگو باشند و مجلس را موظف کنند تا کمی از آن درآمد را صرف جایگزین کردن خودروهای برقی و هیبرید ارزان نمایند اما متاسفانه طبق قراردادهای جدید، قرار است خط تولیدهای قدیمی و ماشین‌های پرمصرف و از رده خارج اروپا را بیاورند.
...0915
اول مهر امسال به اداره آموزش و پرورش رفتم. معلمی که هشت سال قبل با من بازنشسته شد را دیدم که ابلاغ تدریس داشت! بنابر امتیازاتی می‌تواند پنج سال دیگر تدریس کند تا با 35 سال بازنشسته شود و حقوق زیادتری بگیرد!
...0915
حضرت امام جواد (ع) می‌فرمایند: عزت مومن در بی‌نیازی او از مردم است.
...0938
تکرار نمایش فیلم و سریال‌های قرآنی و مذهبی از جمله "یوسف پیامبر" که در حال پخش است اولا نیاز و حق نسل‌های جدید است و ثانیا باعث افزایش آموزه‌های قرآنی مخاطبان می‌شود و چه بسا همین باعث جذب و گرایش عمیق به مکتب اسلام بشود.
...0938
به دولت‌های آمریکای جهانخوار و اسرائیل غاصب یا همان رژیم اشغالگر قدس و دیگر رهبران مداخله‌گر می‌گویم که حکام رژیم‌های عربستان سعودی و ظالمان بحرین و دیگر جنایتکاران جهان خصوصا این منطقه بشنوند که ظلم و ستم هیچ‌گاه پایدار نبوده و نیست و با این بیت شعر شاعر شیرین سخن، مطلبم را ادامه و پایان می‌دهم که: صد بار بدی کردی و دیدی ثمرش را، خوبی چه بدی داشت که یک بار نکردی. محمود بلیغیان از اصفهان
...0913
حضرت علی (ع): از نفس خودت حساب بکش و از بدیها بازش دار. ...0912
طبق اطلاع‌رسانی وزیر محترم ارتباطات فقط 5 درصد فضای مجازی شامل تولیدات دینی است. پیام خبر فوق این است که واجب است تلاش برای انتشار و ترویج معارف دینی به گونه‌ای رقم بخورد که تولیدات دینی مقدم بشود. احاطه دین بر جهان و عده‌ای قرآنی است که امید و انتظار ویژه می‌رود امثال اقدامات بسیار مهم فوق، زمینه‌ساز تحقق این امر بشود.
...0938
امیدوارم با فرهنگ‌سازی رسم غلط تیراندازی در ایران از بین برود.
...0933
از اصفهان پیامک می‌فرستم، حضور آقای محمود احمدی نژاد، این شک و شبهه را به وجود می‌آورد که خدای ناکرده مگر ایشان از بقیه اعضای مجمع تشخیص مصلحت ‌یا سایر مسئولان دیگر آتوهایی دارد که با آن‌همه حرف و حدیث‌هایی که از سران سه قوه کشورگفته و عملکردی که خود و اطرافیانش داشته است، باز هم اینطور شجاعانه و بی‌باک، آزادانه در جلسات شرکت و سخنرانی می‌کند و هیچ‌کس هم با او کاری ندارد.
...0913
سیاست‌های اقتصادی دولت عملا دارد شکاف طبقاتی بین اغنیاء و فقرا را هر روز بیشتر می‌کند و این با عدالت اجتماعی نمی‌خواند دولت و مجلس جلو گرانی‌ها و فشار روی مردم و فقر او ضعف را بگیرند و برعکس از ثروتمندان بگیرد و خرج فقرا کند.
...0912
سلام بر دست‌اندرکاران روزنامه فرزانه و وزین آفتاب یزد، خسته نباشید، از خرم آباد لرستان پیام میدم ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) و جشن کریسمس را به هموطنان مسیحی تبریک می‌گویم.
...0916
ما یک گوشی موبایل از کسی خریدیم. حالا برای من پیام آمده در طرح رجستری گوشی شما قاچاق می‌باشد و از ماه دیگر قادر به استفاده نیست. اولا من از کجا بدانم گوشی قاچاق بوده جعبه داشت. دوما نتونستید یقه قاچاقچی رو بگیرید افتادید به جان مردم.
...0938
آفتاب یزد: از مدتها قبل در این خصوص اطلاع‌رسانی صورت گرفته بود و فرصت داده شده بود.
همه ایران ویبره شده وحتی زلزله، مسئولان تهران نشین راهم تکان داد. حالا کمترین انتظار مردم و رسانه‌ها آن است که آقایان چشم‌ها را باز کنند و لاقل یک تبصره بودجه را به بزرگ‌ترین مشکل کشور اختصاص دهندکه بانک‌ها را موظف کند تسهیلات ساخت مسکن را با نرخ زیر تورم در همه کشور ارائه نمایند تا هم خانه‌ها مقاوم سازی شود هم اشتغال فراگیر صورت گیرد. ...0915


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام