کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 10 فروردین 1399   Sunday 29 March 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 04 مرداد 1394

صفحه خبر: سیاسی

امید مافی روزنامه‌نگار - مدت ها بود اسپند می‌چرخاندیم تا دیگر چشم نخورند.خیالمان راحت شده بود که از پا نمی‌افتند و پیش چشم شهر سالخورده می شوند.دو سالی می شد که دیگر کسی سراغشان را نمی گرفت تا باور کنیم شهر در امن و امان است!
اما بازهم کابوسی دهشتناک به خوابهای آراممان سنجاق شد، وقتی خبر رسید مجسمه صندوق پست در پلک بهم زدنی ناپدید شده و آنکس که در حال ارسال نامه ای
با خط دلتنگی بوده تا به یارش خبر دهد ملالی نیست جز دوری از زندگی، از صندوق زرد دور شد تا تهران دوباره شهری شود که هر شب دلواپسی در خیابان هایش
قدم می زند و آب خوش از گلوی
مجسمه هایش پایان نمی رود.
۱۳ مجسمه در این سالها به سرقت رفته و سرفه های خشکشان به وقت شبیخون گوش ها را پر نکرده است.مجسمه ها و سردیس هایی که بخشی از هویت پایتخت را یدک می کشند و بازمانده آخرین نسل شمایل های نجیب این دیار هستند.
مجسمه صندوق پست به ناگهان ناپدید می شود و کسی توضیح شفافی ارائه
نمی دهد و طفلک مردم در حسرت
اطلاع رسانی بی پرده به سر می برند. تا محنت‌آباد لبریز از دود و سرب و ترافیک به تراکم گس خاطراتی بدل شود که به لطف مجسمه دزدان نامحترم، آرامش نهفته در چهره اش را طلاق می دهد.لابد حالا باید فاتحه مجسمه صندوق پست را بخوانیم و زیر تگرگ نگرانی در انتظار سرقت دیگر تندیس‌ها باشیم.لابد باید با دغدغه سرقت خالق شاهنامه نفس بکشیم و به این بیندیشیم که شبی از شب‌ها حکیم توس را به یغما می‌برند و ما می‌مانیم و مرگ خاطرات نموری که دست و بال شهر را می‌بندند و کلاهی که باد برده و دیگر بر سر طهران نیست را عودت نمی دهند.
شب بخیر و موفق باشید دوستان.ما همین روزها با جهان دست دوستی دادیم اما ناگزیر بذر کینه و بدگمانی را در پیرامون اتفاقات نوستالژیک می‌افشانیم.زوال تندیس‌ها، نسخه ساده زوال شناسنامه شهری است که در جستجوی هوای تازه ی آمیخته با آرامش روز و شب را دوره می‌کند هنوز!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام