کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 02 شهریور 1398   Saturday 24 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 آذر 1396

صفحه خبر: صفحه آخر

فاجعه مرگبار "زلزله کرمانشاه" هر چند سوزناک و دردناک بود، اما کنش‌های مردم حاوی پیام‌های متعددی برای دولت و مدیریت‌های جامعه بود.
=اول اینکه تا قبل از زلزله کرمانشاه اگر کسی می‌خواست به نقاط قوت دولت مهرورز اشاره کند، بلادرنگ مسکن مهر در ذهن او متواتر می‌شد.
اما بعد از زلزله محرز شد که دامنه برخی سوء مدیریت‌ها گسترده و دامنه دار و دامنگیر است که تا چندین نسل آینده‌ی کشور ما همچنان باید تاوان ٨ سال حکومت اصولگرایان را بدهند.
=دوم، پروژه ی مسکن مهر هم همانند بحث حقوق‌های نجومی بوده که مبنا و منشا آن در دولت به ظاهر عدالت محور اصولگرایان بود. اما دولت تدبیر و امید روحانی می‌توانست این رویه‌ی غلط را ساقط و با یک نگاه کارشناسانه‌تَر و با یک تدبیر خاص در راستای امنیت جانی و مالی مردم قدم بر دَارد که البته این مهم را انجام نداد و همان رویه ی غلط و نا بجای دولت گذشته را ادامه داد و عملکردش در این زمینه قابل دفاع
نمی‌باشد.=سوم اینکه وقتی در کمتر از ۴٨ ساعت حساب شخصی فردی به اسم صادق زیبا کلام برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی از مرز میلیارد عدول می‌کند، این مهم حاوی این پیام است که عملا مردم گاهی ترجیح می‌دهند مستقل عمل کنند.
=چهارم، هر چند بلایای طبیعی قابل مهار نیستند، ولی با مقاوم سازی و نظارت صحیح، دولت و دیگر نهاد‌های مربوطه می‌توانند از فجایع انسانی جلوگیری کنند.
بطور مثال چطور در عراق که سال‌های سال درگیر جنگ و تنش‌های داخلی و خارجی است تعداد کشته‌های این زلزله کمتر از
10 نَفَر بوده ولی در ایران به مرگ چند صد نَفَر منجر می‌شود؟اینجاست که سوءمدیریت‌ها نمایان می‌شود.
=پنجم، کنش‌های مردم نشان داد که حس ترحم و انسان دوستی بین ایرانیان همچنان پابرجاست و ‌ای کاش دولتمردان به زوایای رفتار مردم که مبتنی بر یک آشتی ملی بود، توجه می‌کردند تا کمتر دچار سیاست بازی
شوند.=ششم، باید از افراد وطن دوستی همانند صادق زیباکلام، علی دایی و... که نه از روی حس ناسیونالیستی بلکه بواسطه "انسانیت "در کمک به مردم کرمانشاه پیش‌قدم شدند، تشکر کرد و قدردان آنها
بود.
* دبیر سیاسی اتحادیه دانشجویان دانشگاه آزاد کشور


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام