کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 01 آبان 1397   Tuesday 23 October 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 آبان 1396

صفحه خبر: صفحه آخر

آه و ناله‌ای که می‌گیرد و می‌گریاند!
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جایی سخنرانی کرده، گفته:«طلایه‌داران شمایید نه فلانی‌ها!» و ما که از طایفه فلانی‌ها هستیم خیلی زود یاد این ضرب‌المثل افتادیم که:«برای همه دایه است برای ما زن بابا»! اجرکم عندالله محفوظا


روزنامه کیهان به ازای هر روز تعطیلی، دو صفحه از روزنامه منتشر شده دوشنبه پس از توقیف را به همین امر اختصاص داده به گونه‌ای که همگان را به یاد آن شخصی انداخت که نیم ساعت در بازداشت بود و تا پایان عمر از خاطرات زندان و تلخی‌های دوران حبس نقل می‌کرد.
گزارش‌های رنگارنگی از دو روز توقیف در کیهان منتشر شده و اما اصلی ترین یادداشت همانی است که به قلم حسین شریعتمداری، به رشته تحریر درآمده با عنوان:«این بار کج به منزل رسید!». در این یادداشت می‌خوانیم:«توقیف
دو روزه و بی‌دلیل کیهان که در ادامه خواهیم دید «انتقام کور از روشنگری‌های این روزنامه» ترجمه گویا و دقیق‌تری برای آن است اگرچه اقدامی ناپسند و پلشت بود ولی تاسف‌بار‌تر از آن انگیزه و توجیهی است که مسئولان ذی‌ربط برای این اقدام خویش آورده‌اند و تیتر کیهان را که در آن از شلیک موشک انصارالله به ریاض خبر داده و دوبی را هدف بعدی آنان دانسته بود «خلاف مصالح و امنیت ملی»!! تشخیص داده و حکم توقیف آن را صادر کرده‌اند!»
تا اینجای ماجرا، کیهان گلایه‌گونه به رفع اتهام از خود پرداخته و اما این یادداشت هرچه پیش‌تر می‌رود به اصطلاح بیشتر گُر می‌گیرد تا جایی که آورده شده:
«و اما، از نگاه ما که شواهد فراوانی از درستی آن حکایت می‌کنند توقیف کیهان«انتقام کور» از روشنگری‌های آن بوده است. کیهان پیشاپیش از فتنه آمریکایی اسرائیلی ۸۸ خبر داده و تمامی مراحل آن - تاکید می‌شود که تمامی مراحل آن - را پیش‌بینی کرده بود و هرگز قصد ندارد ‌گریبان فتنه‌گران را که بعضاً هنوز هم به توطئه مشغولند، رها کند. کیهان ناکارآمدی دولت در تامین منافع مردم را با ارائه اسناد غیر قابل انکار نشان داده است. هیچ و پوچ بودن برجام را علی‌رغم اغراق‌های آنچنانی دولتمردان بر ملا کرده بود و امروزه همه می‌بینند که اسب زین شده را داده و افسار پاره تحویل گرفته‌ایم. کیهان برای اولین بار به سند ننگین ۲۰۳۰ دست یافت و محتوای فاجعه‌آفرین آن را فاش کرد. کیهان در حالی که بعضی‌ها از سند ذلت بار FATF با افتخار یاد می‌کردند، از متن ذلت‌بار آن پرده برداشت. ما وقتی با کمک نیروهای حزب‌الله - که همه جا حضور دارند - از حقوق‌های نجومی برخی از مدیران دولتی با خبر شدیم برای استیفای حق پایمال شده ملت در افشای آن تردید نکردیم. بسیاری از پرونده‌های فساد کلان اقتصادی را قبل از دستگاه قضایی برملا ساختیم و... اکنون سوال این است که آیا فقط یکی از این موارد برای انتقام گرفتن از کیهان کافی نبوده است؟! و آیا توقیف بی‌علت و غیرقابل توجیه کیهان، نشانه آن نیست که علت را باید در نقطه دیگری جست‌وجو کرد؟! و بالاخره، بدیهی است که توقیف‌کنندگان کیهان را حامی رژیم قرون وسطایی و کودک‌کش آل‌سعود و حکام دست‌نشانده امارات نمی‌دانیم ولی اقدام آنها بی‌آن که خواسته باشند می‌تواند چنین مفهوم و پیامی را در پی داشته باشد و کاش کسانی که در این میان قصد مقابله با روشنگری‌های کیهان را داشته‌اند، راه دیگری برمی‌گزیدند.»
انتقام کور یا هر عنوانی دیگر طی سال‌های اخیر به تکیه کلام حسین شریعتمداری مبدل شده است، تکیه کلامی که اسناد و مدارک محکمی دارد و هرگز منتشر نمی‌شود!
در ادامه اما محمد ایمانی با طرح این سوال که:«کدام حلقه می‌خواست با کیهان برخورد شود؟» مدعی است:« در حالی که توقیف روزنامه کیهان منتفی شده بود، کدام مقامات دولتی به توقیف این روزنامه علاوه‌بر تذکر «هیئت نظارت بر مطبوعات» اصرار داشتند؟ روز سه شنبه پس از پیگیری و روشنگری مع الواسطه مدیر مسئول کیهان، وزیر محترم ارشاد (رئیس‌هیئت نظارت بر مطبوعات) پیغام می‌دهد که موضوع توقیف منتفی است. او ضمنا ابراز علاقه می‌کند که در فرصت مقتضی، گفت‌و‌گویی با حاج حسین شریعتمداری درباره مسائل اختلافی داشته باشد. اما همان روز آقای نوبخت سخنگوی دولت برخلاف ژست همیشگی دفاع از آزادی بیان و حق منتقدان، می‌گوید که خواهید دید با روزنامه کیهان برخورد می‌شود. این یعنی کسی یا حلقه‌ای در دولت تصمیم خود را گرفته‌اند و به تذکر هیئت نظارت قانع نیستند. این حلقه می‌خواست- ولو به قیمت نقض تمام دعاوی تحمل منتقدان، و دهن کجی به ملت مظلوم یمن که در معرض نسل کشی رژیم آل‌سعود قرار دارد - کیهان را تحت فشار مضاعف بگذارد. آنها منطقا باید فراتر از وزیر ذی ربط باشند که بتوانند تصمیم قانونی و دوراندیشانه وی را وتو کنند.» و حال باید منتظر ماند و واکنش نوبخت و اطرافیان حسن روحانی پیرامون این ادعای روزنامه کیهان را دید و شنید!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام