کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 31 خرداد 1398   Friday 21 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 آبان 1396

صفحه خبر: صفحه آخر

آیا می دانید همین دو روز توقیف کیهان هم یک زلزله عظیم بود که دل مردم را همچو زلزله غرب کشور به درد آورد؟ تا جایی که صدای مطبوعات و رسانه های بیگانگان فضایی را هم درآورد؟ آیا جواب روشنگری‌های کیهان انتقام کور از سوی دولت بود؟ نمی‌شد حداقل انتقام بینا می گرفتند نه انتقام کور؟
جواب دل شکسته و قلم شکسته نگارگران ( نویسندگان) آن جریده وزین را که می دهد؟ دو روز توقیف برای کیهان دوستان یک عمر گذشت. کارکنانش دو روز طعم بیکاری را درک کردند. در حالی که فضای رسانه مدیون روشنگری های کیهان است همان کیهانی که در دوره احمدی نژاد با اشاره به مشکلات مردمی در تیتری جنجالی و چالشی با شجاعت تمام دولت مهرورز را به چالش کشید و تیتر زد: دولت محترم به فکر گرانی و مشکلات مردم باشد" همه فکر کردیم کیهان تعطیل شود اما اداره ارشاد آن زمان صبوری کرد انتقام نگرفت. آیا اگر روشنگری های کیهان نبود این همه اختلاس افشا می شد؟ تا جایی که روزی نوشت:" بابک زنجانی هنوز راننده مدیر بانک مرکزی نشده بود نوشتیم مراقب وی باشید" هیچ مفسدی از دست کیهان آب خوش از گلویش پایین نرفت. آیا همین کیهان نبود که وقتی دکل های گمشده نفتی مطرح شد تیتر زد :" شتر با بارش گم می‌شود"! هر چند این تیتر اجازه چاپ نیافت. همین کیهانی که
با روشنگری‌هایش ویزای مسافرتی توریست ها را ویزای جاسوسی قلمداد کرد و پرده از هجوم جاسوسان به اسم توریست و جهانگردی برداشت و نوشت: «جهانگردی یا جاسوس گردی؟» آیا پاسخ این همه روشنگری این بود؟ توقیف؟ خدا را شکر توقیف توقیف دو روزه بود هر چند آقای عزت خان ضرغامی حاکم‌ سابق جام جم ( مدیر سابق رسانه ملی) در متنی به
طنز گفتند: "این تعطیلی دو روزه تخم دو زرده بود" اما باید گفت دو روز تعطیلی یک رسانه یک فاجعه است اگر دو روز جام جم یا رسانه ملی شما را می بستند چه حالی می شدید ؟
باور کنید در آن دو روز دمکراسی یا رکن چهام ( مطبوعات) بدون کیهان لنگ می‌زد. اگر با این دو روز تعطیلی کیهان تیتر زد " با ما آن کردند که با فرخی یزدی " حتی کاریکاتوری از مدیر کیهان را چاپ کرد ناراحت نشوید! شکر که رفع توقیف شد و مردم منتظر اخبار کیهان از نحوه امداد رسانی دولتی ها به زلزله زدگان هستند!
نکته :
فراموش نکنید این ستون طنز است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام