کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 26 آبان 1397   Saturday 17 November 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 آبان 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1946- وقتی ستون روی خط آفتاب رو مطالعه می‌کنم، پی می‌برم خانواده‌ها چقدر از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند و از اینکه آقایان نوبخت معاون رئیس جمهوری و فتاح رئیس کمیته امداد درباره یارانه‌ها اظهارنظر کرده‌اند، مردم آنها را مورد انتقاد قرار دادند. دولت هر ماه، نفری ۴۵ هزار تومان به حساب سرپرستان خانواده‌ها واریز می‌کند، عده‌ای که از حقوق‌ها‌ی بالایی برخوردارند به جای اینکه پیشنهاد افزایش یارانه‌ها را دهند و یارانه بگیران را خوشحال کنند، برعکس با سخنان و پیشنهادهایشان موجب نارضایتی مردم می‌شوند.(14/8)
1712- یکی از دوستان صمیمی‌ام با اینکه مستاجر و بیکار است، سالهاست یارانه شان قطع شده و روزهای گذشته حتی پول درمان بیماری فرزندش را نداشت، قبلا درباره مشکلات مردم مطلبی در مطبوعات چاپ می‌شد، مسئولان یا خیران موضوع را پیگیری می‌کردند، اما مشخص نیست چرا مانند سابق توجهی به مشکلات مردم نمی‌شود. (14/8)
1315- مسافران شرکت واحد تا کی قرار است اتوبوس‌ها‌ی زندان نما را تحمل کنند؟ (14/8)
0914- پنجشنبه‌ها بیشتر مسافران خط یک مترو به بهشت زهرا(س) می‌روند، تعداد قطارها و زمان حرکت آنها باید تنظیم شود تا مسافران در ایستگاه‌های بعدی از سر و کول هم بالا نروند! (14/8)
2329- قیمت هر شانه تخم مرغ 1000تومان گران شد. این مبلغ شاید زیاد به چشم نیاید، اما بسیاری از خانواده‌های کم درآمد که قدرت خرید گوشت و مرغ ندارند، مجبورند تخم مرغ را به عنوان یک وعده غذایی مصرف کنند. همین 1000تومان هم برایشان زیاد است. (14/8)
0814- برخی ادارات دولتی یا موسسه‌ها و محیط‌ها‌ی کارگری با کارکنانشان قرارداد 6ماهه یا یکساله می‌بندند. کارکنانی که بیش از 5 سال سابقه کار دارند، درست نیست با آنان این گونه رفتار شود چون این کار کارفرماها باعث می‌شود آنان امنیت شغلی نداشته باشند. لطفا وزارت رفاه و تامین اجتماعی شرایطی فراهم کند تا قراردادها با مدت بیشتر تمدید شود. (14/8)
0714- توقف اتوبوس‌های شرکت واحد شب‌ها در بزرگراه امام علی(ع)، حدفاصل خیابان عزیزی تا پارک امام علی(ع)، با این که شرکت واحد پارکینگ دارد، این وضع مناسب نیست. لطفاً مسئولان شرکت واحد و راهنمایی و رانندگی منطقه14 به این موضوع رسیدگی کند. (14/8)
2317- هموطنان گرامی از اقصی نقاط کشور برای رسیدگی به مشکلاتشان با ستون روی خط آفتاب تماس می‌گیرند یا از طریق تلگرام و ایمیل مسئولان روزنامه را در جریان می‌گذارند و با لطفی که مدیرمسئول و سردبیری به مخاطبان دارند، پیام‌ها‌ را بدون هیچ دخل و تصرفی چاپ می‌کنند که جای قدردانی دارد. همان طور که مسئولان روزنامه وقت گرانبهایشان را برای درددل مردم می‌‌گذارند، ضرورت دارد روابط عمومی‌ها‌ هم برای پیام‌ها‌ی مردم ارزش قائل شوند و پاسخگو باشند. (14/8)
1114- یکی از پیام دهندگان از این که در مورد موتورسواران متخلف سختگیری نمی‌شود و جریمه نمی‌شوند، اعتراض کرد. باید به ایشان عرض کنم پسرم موتورسیکلت دارد، به محض هرگونه تخلف جریمه می‌شود. با دوربین‌ها‌یی که در بیشتر نقاط نصب شده، جای هیچ گونه فرار و اعتراض نیست، زیرا به محض مراجعه به پلیس 10+ وقتی درخواست خلافی می‌کند، قبض‌ها‌ی جریمه سرازیر می‌شود. قابل توجه پیام دهنده
گرامی! (14/8)
1019- یارانه عده‌ای از کم درآمدها به ناحق قطع شده و این که مسئولان ستاد هدفمندی یارانه‌ها به هیچ یک از درخواست‌ها و انتقادها پاسخ نمی‌دهند، جای سوال است. چه دلیلی باعث شده این ستاد پاسخگو نباشد؟(14/8)
حجاب و عفاف، نماد شرف، بزرگی، کرامت و انسانیت است و نشانه احترام و ارج نهادن به مکتب مقدس اسلام و قرآن کریم نیز است.
...0938
باسلام. قابل توجه وزیر بهداشت و درمان جناب آقای قاضی زاده‌ها‌شمی وضعیت نوبت دهی و درمان و برخورد و ترشخویی و تکریم از بیماران توسط برخی از پزشکان عمومی و متخصص در بیمارستان تامین اجتماعی و عشایر خرم آباد لرستان در شان و منزلت بیماران و مراجعه‌کنندگان نیست، لطفا پیگیری کنید باسپاس اکبر بزرگمهر از خبرگزاری برنا لرستان
...0916
باسلام. اینجانب پیشنهادی داشتم خدمت آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی از آنجایی که کمپوتهای تولید داخل از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند ایشان می‌توانند در قبال صدور 10درصد سیب صادراتی به جای آن کمپوت وارد کنند با تشکر.
...0919
از مدیر و دست اندرکاران مومن و محترم شبکه قرآن و معارف سیما درخواست می‌کنیم که غالب برنامه‌ها‌ی خود را باز پخش کنند. مگر ارزش برنامه‌ها‌ی هدایت بخش قرآنی و معارفی کمتر از فیلم و سریال‌ها‌ست که تکرار آنها برای مخاطبانی که به علت مختلف اعم از حضور در سر کار موفق به بهره‌مندی نمی‌شوند، پخش نمی‌شود؟!
...0938
مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: بپرهیز از زیاده گویی، کسی که سخن او بسیار شود گناه او نیز بسیار شود.
...0938
سلام. این صدا و سیمای اصولگرا نه تنها آقای نجفی شهردار تهران رو ممنوع‌التصویر کرده، بلکه تمام اصلاح‌طلبان رو هم ممنوع‌التصویر کرده، شما کدام شخص اصلاح طلب رو به غیر از اونهایی که تو دولت هستن می‌بینید نشان بدهید؟
...0919
از روزنامه آفتاب خواهشمندیم به خاطر مظلومیت مردم محروم کرمانشاه هم که شده در مورد واگذاری پالایشگاه کرمانشاه یک روشنگری بنماید تا که شاید خفته! را بیدار کنیم. به خدا که ظلم و ستم اینگونه رانت‌ها‌ فقط به چشم مردم می‌رود.
...0918
خدا رو شکر یک نماینده از حراج و تاراج پالایشگاه کرمانشاه سخن گفت و شما هم آن را چاپ کردید. واقعا در این کشور بازرسی وجود ندارد که زمین متری هفت میلیون تومان را متری دویست هزار تومان می‌فروشند؟!
...0918
باسلام. دیشب در برنامه شهر فرنگ که از شبکه خبر سیما پخش گردید آقای نعیمی فر کارگردان سینما با پخش فیلمهای خارجی در سینما مخالفت داشت چرا که ادعا داشت مردم دوست ندارند فیلم سانسور شده ببینند پس این همه فیلم سانسور شده که از تلویزیون پخش میشه چه کسانی می‌بینند آیا غیر از مردم هستند در ثانی مردم حق انتخاب دارند ایشان نمی‌توانند از طرف تمام مردم نظر بدهند آمارها حکایت از آن دارد حداقل 50درصد از مردم دوست دارند فیلم سانسور شده را در پرده عریض سینما ببینند سینما را که نمی‌شود انحصاری کرد در سینماهای کشورهای اروپایی علاوه بر فیلم‌های داخلی فیلم خارجی هم نمایش می‌دهند در ثانی سینماها می‌توانند فیلم‌هایی را نمایش دهند که کمتر نیاز به سانسور داشته باشند یا می‌توانند فیلم‌ها را درجه بندی کنند مثل فیلم‌های کلاسیک، بنده پیشنهاد می‌کنم به صورت آزمایشی چند تا فیلم خارجی به اکران دربیاید اگر مردم استقبال نکردند آن وقت قضیه پخش اینگونه فیلم‌ها خود به خود منتفی می‌شود از 300سالن سینما در تهران حداقل 20تا سالن را باید به این امر اختصاص دهند با تشکر.
...0919
باسلام. برخی مسئولان ونمایندگان مجلس گویا همیشه دوست دارند به ملت ایران آدرس غلط بدهند . پیشنهاداتی چون حذف طلاق از شناسنامه درست نیست . مردم ایران با کلمه و واژه طلاق مشکل ندارند بلکه با اساس طلاق که والدین را از فرزندان جدا و بنیاد خانواده را سست و ضعیف می کند مشکل دارند چون دیگران ارتباط صمیمی و دوستانه عاطفی میانشان نیست و صدمه و آسیب به روح وروان طفل‌های خود می زنند و گاهی نسل ناسالمی در جامعه خواهیم داشت.
در مورد مطلب «نسل جوان از رسانه‌ها مایوس شده‌اند» خواستم بگویم نسل گذشته هم از رسانه‌ها دلزده شده‌اند. برخی از مردم متاسفانه از اخبار رسانه‌های بیگانه استفاده می‌کنند‌. اخیرا رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفته‌اند ما در نفت عقب افتاده هستیم، از ایشان بپرسید سلسله مراتب مشاغل نفتی خود را در نفت اعلام کند.
آمدن به نمایشگاه مطبوعات مختص طبقه خاصی نیست.
در گذشته اکثر مردم روزنامه به‌دست در خیابان‌ها و پارک‌ها نیم‌بند مطالعه می‌کردند، اما حالا کسی نیست که به مطبوعات وقعی بگذارد. متاسفانه مردم به رادیو و تلویزیون‌های بیگانه با ولع خاص برای کسب خبر سراپا گوش‌اند. در غرب، مطبوعات روسای‌جمهور و نخست‌وزیران ممالک خود را به چالش می‌کشند. کدام برگردان روزنامه لوموند و تایمز و... در مطبوعات منتشر شده است؟ اگر دو گروه من درآوردی اصولگرا و اصلاح‌طلب نبود بیشتر صفحات روزنامه، سفید بود. البته برادران مطبوعاتی بسیاری هستند مردم‌پسند و با افکاری اصلاح‌طلب یا اصولگرا از تازه‌ترین خبر و تحلیل‌ها رویگردان نیستند.
محمد طاها: سلام. در مورد مطلب «سیستان و بلوچستان پیشتاز انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی» خواستم بگویم ما جناب مهندس هاشمی، استاندار اعتدالگر، باتجربه، دلسوز، مهربان و مردمدار، که با همه بزرگان و ریش‌سفیدان و معتمدان و نخبگان هم‌قدم بوده و به همه احترام گذاشته‌ و از هر قشری و از نیروهای باعدالت سردمدار استفاده کرده و کارنامه عالی در استان دارند را دوست داریم. خداوند سربلند و پیروزش کند. استان رو به توسعه و پیشرفت هست و استان ما بهترین امنیت را دارد.
باتشکر
علی: سلام.‌ مثل‌ اینکه ‌نمایندگان ‌محترم ‌از حال‌ و روز‌ ملت‌ خبر ‌ندارند. به‌جای وقت‌ تلف‌‌کردن با این استیضاح‌ها به درد ‌بیکاران ‌دانشگاهی‌ برسید ‌واجب‌تره.
آفتاب‌یزد: گاهی ریشه برخی از این بیکاری‌ها همان مسئولانی هستند که باید استیضاح شوند.
عدم نظارت بر کار موسسه... باعث شده کارمندان آن موسسه به‌شکل سازمان‌یافته موقع برگرداندن سپرده‌های مشتریان با تحکم، مدارکی رو به امضای مشتری رسانده حتی هنگام برداشت وجه از کل سپرده، مبلغ هنگفتی را کسر می‌کنند و اصرار دارند روی برگه سپرده نوشته شود اصل آن را با سود دریافت داشتید، در حالی‌که مبلغ زیادی از آن کسر شده و جایی ثبت نشده است. جوری عمل می‌کنند انگار آن مبلغ را شما برداشت کردید... کسی نیست که نظارت کند. ضمنا برای پس گرفتن پولم مجبور بودم امضا کنم، گرفتار بودم وقت زیادی نداشتم مراحل شکایت‌کردن رو طی کنم... این شکایت مربوط به شعبه فردیس البرز هست.
آقای سریع‌القلم عزیز، برادر جان! حضرت علی (ع) فرمودند در تاریخ بسیار تفکر و تحقیق کنید چراغ راه آینده‌تان خواهد بود.
حمید: در مورد مطلب «خبر خوش دولت به سرخابی‌ها» خواستم بگویم آقاجان ما که راضی نیستیم دولت چنین کاری می‌کند. این دو باشگاه با باشگاه‌های دیگر هیچ فرقی ندارند. خودشان باید خود را نگه دارند. آقاجان پول بیت‌الماله.
1219- عده‌ای برای اینکه بتوانند صاحب مقام، قدرت و موقعیتی شوند عجله دارند و پرورش این خصلت را برای خود افتخار می‌دانند. هوشمندی، اندازه شناسی، بافرهنگ و ادب بودن، ارزشمند و قابل قبول است، اما بعضی‌ها فقط ژست خوب بودن و تواضع و ادب دارند و روی دیگرشان از زمین تا آسمان تفاوت دارد. برخی‌ها هم با اینکه سال‌هاست سکاندار و در مراکزی تام الاختیارند، چنان به میز و صندلی ریاست دل خوش کرده‌اند که حاضر نیستند چندروزی رهایش کنند و در هوای آزاد خستگی در کنند. آنان با وسیله دستور و توبیخ و امر و نهی و با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارند، به نفع نورچشمی‌های خود سود می‌برند. هر مدیر و مسئولی ضعف‌هایی دارد ولی کیست که به خود زحمت بدهد(خیلی کم‌اند) و به ایرادهایش پی ببرد شاید که در رفتارش با دیگران یک گام پیشرفت کند و انسان باشد. آیا آنهایی که سال‌ها رئیس بوده‌اند و زمان بازنشستگی‌شان هم فرا رسیده است، نباید میز و صندلی ریاست و پست‌هایی را که دارند به مدیران جوان بسپارند و نفسی تازه کنند تا دیگران نیز نفس بکشند. (13/8)
1712- کارگران زیر خط نگرانی! کارگران امنیت شغلی ندارند و حقوق درست و حسابی نمی گیرند. آنان برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند بقیه مسافران کرایه مصوب پرداخت می‌کنند. کارگران افراد کم درآمدی هستند که «زیر» زیرخط فقر زندگی می‌کنند و زیر خط نگرانی نیز. (13/8)
1946- گدایی با اکوسیستم! این روزها به دلیل اینکه تعداد گدایان فزونی یافته، برخی از آنان باکلاس شده‌اند و با اکو و سیستم صوتی قوی، شب‌ها به گدایی می‌روند تا در آرامش بیشتری بتوانند از مردم به ویژه بیماران و سالمندان سلب آسایش کنند! (13/8)
1523- اتوبوس‌های شرکت واحد نسبت به ماه‌های گذشته از لحاظ شکل و قیافه تفاوت قابل توجهی پیدا کرده‌اند با این تفاوت که داخل آنها شبیه زندان و زشت و بد منظر شده و این موضوع باعث اعتراض مسافران و رسانه‌ای شد، اما مسئولان شرکت واحد مانند همیشه سکوت کرده‌اند و همچنان شاهد اتوبوس‌های زندان‌نما هستیم! (16/8)
1146- تعمیرات شیرآلات نرخ مشخصی ندارد، از اینرو برخی تاسیساتی‌ها و لوله‌کش‌ها به دلخواه از مشتریان دستمزد می‌گیرند. (16/8)
1719- ضعف در پخش برنامه‌های تلویزیونی باعث شده خانواده‌ها جذب سریال‌های خارجی، حتی بعضی‌ها زنگ تلفن‌شان، آهنگ سریال اوناست! آیا مسئولان سیما قصد ندارند در شبکه‌های تلویزیونی دگرگونی ایجاد کنند؟ (16/8)
2241- مردم هوشیار و از روند کاری اصولگراها آگاه هستند. (16/8)
2011- آقای مظفری! تاکی من شهروند باید تقاص ندانم‌کاری رسانه‌های تندرو را پس بدهم؟ ما مردم از نظام حمایت می‌کنیم اما گفته‌های برخی رسانه‌های تندرو باعث نفاق می‌شود. دوستداران نظام جلوی آنها را بگیرند. (16/8)
2005- خواستم به برخی کسانی که ادعای دلسوزی برای کشور و نظام دارند عرض کنم آیا به تیترهای آقای شریعتمداری در روزنامه کیهان توجه کردید؟ آیا حق دارد بنویسد بعد از عربستان نوبت دوبی است؟ آیا این کارها درست است؟ آیا ایشان متوجه تبعات این حرفها هست؟ (16/8)
1942- گفته می‌شود سالانه در کلانشهری مثل تهران صدها نفر بر اثر آلودگی جان خود را از دست می‌دهند. از مسئولان مربوطه تقاضا داریم جلوی این مرگ و میرها را بگیرند. از کجا معلوم روزی روزگاری از این قربانیان ما و ایشان نباشیم؟(16/8)
1647- برخی‌ها با قلم خود در رسانه‌های خود حرفهای نامناسبی می‌زنند که خوشایند ملت نیست. (16/8)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام