کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 26 آبان 1397   Saturday 17 November 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 آبان 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

0832- می‌توان پرسید دستاورد سیاست‌های خارجی فعلی برای ملت چه بوده است؟(13/8)
0704- درحالی که رئیس‌جمهور روسیه با تشریفات بسیار پرهزینه مانند یک تزار زندگی می‌کند و 20 اتومبیل اسکورت دارد مردم روسیه به علت ناامیدی از آینده و کمبود مراقبت پزشکی عمر متوسط 62سال دارند که بسیار کمتر از میزان عمر متوسط در کشورهای پیشرفته می‌باشد. (13/8)
2154- طبق گزارش شفقنا آقای بشارتی فعال اصولگرا گفتند اصولگرایان به خدا و امام حسین (ع) نزدیکترند. به نظر حرف آقای بشارتی درست نیست وگرنه خودشان می‌دانند این تقسیم بندی در جامعه کار درستی نیست. در جامعه ما همه گروهها و سلایق خداشناس و عاشق امام حسین (ع) هستند. ظاهرا ایشان دچار خودشیفتگی شده‌اند. ایشان با یک مشاور مشورت کند! (13/8)
2106- اینجانب از پارکینگ شهرری یک وانت در تاریخ 21/9/94 خریدم. ماشین را خواباندم به محضر رفتم. محضر بدون اینکه با من هماهنگ کند وکالت کاری داده من هم متوجه نشدم آمدم پلاک عوض کردم حالا می‌خواهم ماشین رو بفروشم می‌گویند باید سند بخورد درحالی که هم دفترخانه عوض شده و آن محضر را پیدا نمی‌کنم. حقوقدانان مثل آقای مظفری لطفا توضیح دهند من چه باید بکنم. (13/8)
آفتاب یزد: دفترخانه‌ها اگر تغییر مکان بدهند آدرس جدیدشان را می‌توانید از کانون سردفتران بگیرید، چنانچه آن دفترخانه بنا به دلایلی منحل شده باشد تمامی پرونده‌ها به یک دفترخانه دیگر واگذار می‌شود شما به راحتی می‌توانید به اسناد خود دست پیدا کنید چنانچه نام دفترخانه یا شماره آن را به ما اطلاع دهید آدرس جدید آن را با استعلام از کانون تقدیم می‌کنیم.
1904- برگزاری یوم‌الله 13 آبان امسال مشت محکمی به دهان آمریکای حقه‌باز وارد کرد. تظاهرات امسال به ترامپ فهماند که ملت مسلمان ایران از او تنفر دارند. امسال شعار مرگ بر آمریکا را بیشتر سر دادند و از هیچ تهدیدی هم واهمه نخواهند داشت. (13/8)
1712- دکتر علی اکبر ولایتی 16 سال وزیر امور خارجه بودند به قول خودشان در این 16 سال حقوقی از وزارت نگرفتند فقط از ویزیت بیماران امرار معاش می‌کردند. اما حال چند مسئولیت هم دارند مثل رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد، رئیس استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت، اخیرا هم در صدا و سیما پژوهشگر تاریخی هستند. باز گفتند از این سمت‌ها، حقوقی دریافت نمی‌کنند. حال که ایشان نیازی به این حقوق‌ها ندارند لااقل یکی از این حقوق‌ها را به یک جوان نیازمند بدهند. (13/8)
1348- لطفا پیام ما کارمندان مخابرات که پس از 15 سال هنوز خانه‌های خود را از تعاونی مسکن مخابرات دریافت نکردیم را چاپ کنید. خیلی سپاسگزار هستیم. جمعی از بازنشستگان مخابرات. (14/8)
1322- الان از شهرری می‌آیم. به جهاد کشاورزی برای یک زمینی که آنجا داریم اجازه گلخانه بگیریم تا شاید بتوانیم چیزی تولید کنیم تا چند تن از بچه‌های خانواده و فامیل را مشغول به‌کار کنیم.
در آن اداره ما را به جاهای مختلفی ارجاع دادند تا به مسئول مربوطه رسیدیم. اما چقدر شرط و شروط برای ما گذاشتند. مثلا می‌گویند زمین باید نزدیک رودخانه باشد مگر چقدر زمین داریم که نزدیک رودخانه است؟ یا باید دوروبر آن زمین باشد بیابان باشد ساختمان نباشد. خلاصه شرط و شروط بسیاری گذاشتند. درحالی که ما خواستیم یک کشاورزی صنعتی و قطره‌ای راه بیندازیم این همه مانع ایجاد می‌کنند. (14/8)
1240- از سخنان آقای احمد شیرزاد در مورد استاندار بومی یا غیربومی تشکر می‌کنم. آقای حسینی اصفهانی بودند استاندار بسیار خوبی بودند. در حال حاضر استانداری به نام مهندس‌ها‌شمی داریم. (14/8)
1412- نوشیدنی قوطی‌ای انرژی‌زای خارجی در بسیاری از فروشگاه‌ها به مبلغ 5000 تومان به فروش می‌رسد. آیا نوشیدنی‌های فوق مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و عوارضی ندارد؟ (11/8)
1917- مسئولان با مطبوعات آشتی کنند! روزانه بیش از 20 پیام در ستون روی خط آفتاب چاپ می‌شود اما دریغ از پاسخ مسئولان! پیشنهاد می‌شود روابط عمومی‌های خاموش با مطبوعات آشتی کنند و پاسخگو باشند. (11/8)
1446- پارسال که مدیریت شهری با آقای قالیباف بود، شهربازی پارک بسیج منطقه 14 تخریب و به اعتراض مردم رسیدگی نشد و مسئولان برای تنویر افکار عمومی، سکوت کردند و جواب ندادند. از آقای نجفی شهردار تهران تقاضا داریم به این موضوع رسیدگی و پاسخ دهند. (11/8)
1111- گرانی نوشت افزار؛ برای خرید نوشت افزار به یکی از فروشگاه‌های خیابان پیروزی رفتیم، بیش از 20 نوع خودکار و روان‌نویس با بیش از 5000 تومان قیمت گذاری شده بود. نسل جدید با قدیم چقدر تفاوت دارند. بیشتر نوشت افزارها شیک و فانتزی و گران است. راه اندازی محل عرضه نوشت افزار با قیمت مناسب در طول سال تحصیلی کمک موثری در کاهش قیمت‌ها خواهد بود. امیدواریم این موضوع مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد. (11/8)
1914- زخم زبان از زخم خنجر هم دردناک‌تر است، به خصوص که از طرف فردی تحصیلکرده باشد که خود زمانی الگوی دانش آموزانش بوده است! (11/8)
1512- می‌گویند نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود. پس چرا کارگران و کارمندان هرچه تلاش می‌کنند همان حقوق بخور و نمیر را می‌گیرند و به اصطلاح همیشه هفت‌شان گرو هشت‌شان است! (11/8)
روی خط 1 مورخ 13/8
1519- ممنوعیت دعوت به کار بازنشستگان بالاخره مورد تایید و امضای رئیس جمهوری قرار گرفت، اما گویا بعضی از مسئولان و مدیران خود را به خواب غفلت زده اند به جای این که به فکر خروج بازنشستگان و جوانگرایی باشند، همچنان به کار غیرقانونی و تخلف‌شان ادامه می‌دهند و با نامه نگاری برای مُجاب کردن و طفره رفتن از اجرای قوانین وضع شده، وقت کُشی می‌کنند. (12/8)
1416- متاسفانه لحن گفتگوی بعضی‌ها با تحصیلات و شغلی که دارند، همخوانی ندارد. این موضوع حتی در محیط کاری یا خانواده‌ها وجود دارد و موجب آزردگی و ناراحتی دیگران می‌شود. ادامه چنین رفتاری پیامد و بازتاب منفی‌ای به همراه دارد.‌ای کاش برخی اوقات در خلوت خود، اخلال و لحن گفتگوی روزانه مان را مرور و در رفتارهای مان تجدیدنظر کنیم. (12/8)
1712- خوش به حال آقای محمد ماکویی، هر روز بدون وقفه دست نوشته‌هایشان در صفحه «شبکه» روزنامه آفتاب یزد با لطف مدیرمسئول و سردبیری چاپ می‌شود. این یعنی تبحر در نویسندگی و اطلاع رسانی دقیق و به موقع بدون هیچ گونه پارتی بازی! (12/8)
1132- بانک‌ها برای این که مشتریانی که کارت عابربانک دارند، از موجودی حساب شان اطلاع داشته باشند و برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، به محض دریافت یا واریز وجهی به حساب شان برای‌شان پیامک ارسال می‌شود، البته هزینه ارسال پیامک از مشتریان اخذ می‌شود، با این حال مشخص نیست چرا بانک مسکن با این که پول پیامک‌ها را دریافت می‌کند، اما بارها اتفاق افتاده پیامک ارسال نمی کند؟ دلیل این کار بانک مسکن چیست؟(12/8)
2312- ارادت به امام حسین(ع)، بسیاری از هموطنان از اقصی نقاط کشور با هر وسیله، حتی پیاده عازم کربلای معلی شدند تا بتوانند ارادت قلبی شان را ابراز کنند. خوشا به حال آن‌هایی که توانستند در مسیری که انتخاب کرده اند، گوی سبقت را از یکدیگر بربایند. (12/8)
ایمان و تقوا و انجام اعمال خیر و صالح برای جهان باقی توفیق حرکت جهادی است که باعث رسیدن به مطلوب در دنیای فانی نیز می‌شود.
...0938
چندی پیش و ماهها قبل در یک برنامه مستند تلویزیونی جناب آقای عسگری رئیس سازمان صدا و سیما را نشان می‌داد که در یکی از شهرهای جنوبی کشور، حین سخنرانی خود، با شور و شوق وصف ناپذیری مداحی نیز می‌کردند و چقدر هم با حرارت و مهیج و فوق‌العاده و حرفه‌ای اجرا می‌کردند، به‌طوری‌که خیلی‌ها‌ در آنجا تحت تاثیر قرار گرفتند و اشکها ریختند و به سر و‌ صورت و سینه خود زدند، بنابراین به درستی که ایشان لایق و شایسته چنین پست مهم و حساسی هم در راس این سازمان هستند و مطمئناً این کشتی را در این دریای توفانی و خروشان رسانه‌ها‌ی مختلف رنگارنگ و بی‌شمار و در این اقیانوس پر آشوب و متلاطم و پراضطراب و پر غوغا و جنجالی رسانه‌ها‌ی جهان با تدابیر مدبرانه خود به آنجا که شایسته و بایسته و در شان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و با مخاطبین بیشتر است خواهند رسانید. انشاءالله و به یاری و کمک همفکران و همکاران دلسوز دیگر و سایر مسئولان محترم دستگاه‌ها‌ی اجرایی در کشور!؟
...0913
حدیث امام على (ع): بر زبان مومن نورى (الهى) است درخشان و بر زبان منافق شیطانى است که سخن مى گوید.
...0912
امیدوارم کشاورزان ایران از مواد شیمیایى استفاده نکنند.
...0922
با عرض سلام بی پایان.یوم الله 13آبان، روز تسخیر لانه جاسوسی گرامی باد. پیام این روز عزیز این است که فعل و تفکر و حرکت انقلابی دانشجویان پیرو خط حضرت امام(ره) در آن زمان چه با تسخیر لانه جاسوسی و چه با تظاهرات علیه رژیم شاه خائن در دانشگاه، ریشه مکتب قرآنی و دینی داشته است و به همین خاطر ماندگار خواهد ماند.
...0938
سلام، در صفحه اول روزنامه با موضوع کلید واژه‌ها‌ی پر تکرار ثقل
با ص نوشته شده است.
...0918
آفتاب یزد: از توجه شما متشکریم و از این بابت عذرخواهی می‌شود.
با عرض سلام بی پایان. درگذشت پدر بزرگوار سردار گرانقدر اسلام، آقای حاج قاسم سلیمانی را تسلیت عرض می‌کنیم. خوش به سعادت این نوع پدر بزرگواری که با چنین فرزندانی مدال افتخار حراست از دین و قلمرو اسلام در منطقه خاورمیانه را با شکست و فراری دادن آدم‌ها‌ی خائن با خوی و صفت گرگ‌ها‌ی بی رحم و طمعکار نصیب خود کرده اند.
...0938
دوره آدمای عقده‌ای است یک عده نان شب ندارند و یک عده میلیونها تومان پول عمل دماغ و باشگاه بدنسازی و امثالهم را می‌دهند برای دیده شدن و
پز دادن و فخرفروشی، کاش آدما مقداری هم برای عقل و شعور و فرهنگ‌شون هزینه می‌کردن.
...0912
آفتاب یزد: هر چند باید در جامعه عدالت برقرار باشد و تبعیض نباشد ولی عده‌ای دارای درآمد هستند و در همه جوامع هم همین‌طور می‌باشد لذا هر کسی را که دارای سرمایه است را نباید عقده‌ای بنامیم.
باسلام. خدمت آن دوستی که از مازندران تماس گرفته بود و می‌گفت قیمت آب ارزان است گرانش کنید. عرض می‌کنم یکسری به مردم فقیر بزنند ببینند و بپرسند سالی چند بار ماهی می‌خورند.
...0938
هنجارشکنی تا کجا، اصل هنجارشکنی چیست و از کجا نشات می‌گیرد؟ دیروز صحبت از نهنگ آبی بود و امروز از دختران موتورسوار. تمام این موارد برمی‌گردد به عدم رعایت برخی اصول و قوانین و سوق دادن جوانان به هنجارشکنی و دست آخر بلعیدن آنان توسط نهنگ‌آبی. آنان فرزندان این آب وخاک هستند. برخی از شماها که پیر و خانه‌نشین می‌شوید چه کسی جای شما می‌نشیند یا مسئولیت به‌عهده می‌گیرد؛ همین جوانان هستند. با آنان با عزت و احترام رفتار کنید. آنها دنیای خودشان را دارند. من پا فراتر نمی‌نهم. چین و ژاپن و سایر ممالک جهان از این مسائل عبور کردند و دارند جهان را با همین جوانان اداره می‌کنند.
روزنامه آفتاب‌یزد انگار در نظر دارد یک‌سویه نوشته‌های خود را القا کند یا آنقدر مقاله‌نویس دارد که دست هموطن خود را برای چندسطر هم نمی‌پذیرد، خودسانسوری هم حد و اندازه‌ای دارد. شما امین مردم هستید، ولی چراغ روشن راه آنان اینطور که یک‌سویه می‌بینیم نیستید. این را دوستانه از من بپذیرید. خسته نباشید. موفق و تندرست باشید.
آفتاب‌یزد: ضمن تشکر از حُسن‌توجه و لطف شما به روزنامه. برای اطلاع، روزانه یک صفحه به‌عنوان «باشگاه نویسندگان» به چاپ می‌رسد که نوشتار افرادی است که سلیقه‌های مختلف دارند. در این خصوص اگر کوتاهی شده عذرخواهی می‌شود.
محمدرضا میرزاخانی: واقعا جای تاسف دارد که نویسنده مقاله «نکاتی به بهانه انتشار فیلمی با موضوع "آقای دوربینی"» آنقدر انسان عقده‌ای و عاری از هرگونه اخلاق است.
خدا روشکر آقای قرائتی عذرخواهی کردند و آقای دوربینی‌ام از ایشان حلالیت گرفت و روسیاهی ماند برای شما.
حمله به آدم محبوبی همچون آقای قرائتی جز سرافکندگی و ذلت برای شما چیزی نداشت.
آفتاب‌یزد: شما که شیفته زیادی برخی انسان‌ها می‌شوید کجای مطلب، توهین به جناب آقای قرائتی بود؟
رضا: چرا جلو بی‌انصافی برخی بیمارستان‌ها را نمی‌گیرید؟
در مورد مطلب «جایزه ۱۰میلیون دلاری برای ترامپ» خواستم بگویم کسی که چنین بی‌محابا امنیت کشورش و جهان را نشانه گرفته، باید منتظر چنین عکس‌العمل‌ها از طرف شهروندان خود باشد؟ هر چند عده‌ای هوچی‌گر نیز از ترامپ حمایت کرده‌اند و ممکن است ترامپ بگوید این به آن در، ولی اثر روانی چنین حرکت‌هایی برایش شکننده خواهد بود.
مشکل آن آقایی که گفت «مردم یک لیست امید دستشان بود و بی‌دقت رای می‌دادند!» همان جریان کبک است. آقا چندین سال سرش را در برف گذاشته بود و از وضعیت جامعه کوچک‌ترین اطلاعی نداشت و کاملاً از حساسیت‌ها و نکته‌سنجی‌های ملت بی‌خبر بود .
سلام. بنده به‌عنوان یک شهروند ایرانی و سپرده‌گذار موسسه تعاونی اعتباری مجاز و غیرشتاب... می‌خواهم بگویم مقصر اصلی واقعی در مشکلات موسسات اعتباری و مالی و بانک‌های غیرشتاب خود بانک مرکزی است.
الانم پول سپرده‌گذاران... را چهار ماه است، نمی‌دهند و مردم را از تیرماه معطل نگه داشته‌اند؛ نه اصل پول را می‌دهند و نه سود پول مردم را .
مردم به پولشان نیاز دارند.
مردم نمی‌دانستند آنقدر این بانک بی‌در و پیکر است.
چهار ماه است پول مردم را نگه داشته‌اند، نمی‌دهند. ببینید چقدر به نفع دولت است.
قول دادند پول مردم را در آبان بدهند.
اگر زیرش زدند و پول مردم را نمی‌دهند لااقل با واژه‌ها بازی نکنند.
یه دکان کوچک در دوردست‌ترین روستا در ایران می‌خواهد باز شود باید مجوز داشته باشد، پروانه کسب داشته باشد، چطور موسسه‌ای که ۱۸ سال فعالیت کرده و ۲۲۰ شعبه در سراسر کشور دارد، می‌تواند بدون مجوز باشد. بگین غیرشتاب نه غیرمجاز؟
نظرات متفاوت و حمایت‌های مردم از آقای سپنتا نیکنام، عضو شورای شهر یزد را در مطبوعات می‌خوانیم و از اینکه غیرزرتشتی‌ها هم برادرانه و دلسوزانه این موضوع را پیگیری می‌کنند و منتظر خبرهای خوش هستند، قابل قدردانی است. به‌عنوان نمونه به تصویر پیام یکی از هموطنان که درباره این موضوع که در روزنامه اطلاعات، یکشنبه ۱۴ آبان۹۶ در صفحه ۱۳ و به دلیل اینکه حائز اهمیت است، در اولین پیام ستون خط ارتباطی مردم با اطلاعات چاپ شده است، توجه فرمایید. امیدواریم مسئولان هرچه زودتر با خبرهای خوب و خوش برادران زرتشتی و غیره را خوشحال کنند.
روزهای گذشته پیام تبلیغاتی، اینبار متفاوت از بقیه پیام‌ها بود و حتماً مشترکان تلفن‌همراه روزانه پیام‌های فراوان تبلیغاتی آزاردهنده دریافت و نخوانده آنها را حذف می‌کنند. نمی‌دانم چه شد که این بار پیام متفاوت را از گوشی‌ام پاک نکردم، چون دعوت به سفر و آن هم به طور
اقساط بود!
شرکت‌های هواپیمایی و لیدرها و آنهایی که تورهای مسافرتی برگزار می‌کنند، از مشکلات اقتصادی و بی‌پولی مردم به‌خوبی اطلاع دارند، سفرهای خارجی و هوایی در هتل‌های سه، چهار و پنج ستاره، به‌طور اقساط و بدون هیچ‌گونه پیش‌پرداخت برای بسیاری وسوسه‌انگیز است. حالا با دریافت چنین پیامکی نمی‌دانم باید خوشحال یا ناراحت باشم؟ خوشحالی از اینکه عده‌ای به فکر سفر کم‌درآمدها هم هستند و می‌خواهند با این ترفند، متقاضیان سفرهای اون ور آب، اما بی‌پول را مُجاب و خوشحال کنند و از سویی ناراحت به علت اینکه فقر و نداری باعث شده مردم قسطی به مسافرت بروند. مسئله دیگر اینکه خانواده‌هایی که بدهکار و گرفتارند و به نان شبشان محتاج‌اند، چه لزومی دارد اقساطی به سفرهای خارجی بروند؟ در حالی که همین افراد برای سفرهای داخلی به‌دلیل گرانی با مشکلات فراوانی مواجه‌اند چه رسد به گردش و تفریح فرنگ!
متاسفانه از ایستگاه بوعلى تا ایستگاه میدان انقلاب غالبا مردم در بی‌آرتى به‌شدت تحت فشار طاقت‌فرسا هستند! در حالی که اتوبوس‌هاى زیادى در مبدا و مقصد معطل مانده‌اند! اگر یکى در میان از مقصد و مبدا، یکى، دو تا اتوبوس خالی تزریق بشه مسافران در کمال راحتى و آسایش از اتوبوس‌ها بهره‌مند می‌شوند و مشتری‌هاى شرکت اتوبوسرانى هم هر روز بیشتر و بیشتر می‌شوند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام