کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 07 اسفند 1398   Wednesday 26 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 آبان 1396

صفحه خبر: یک هفته با سیاست

روزنامه قانون طی مصاحبه ای، حرف های امیرعراقی فرزند ارشد شهید مهدی عراقی است هم او که در ترور حسنعلی منصور حضور داشت، دستگیر شد، نخست به اعدام و سپس به حبس ابد محکوم شد البته وی بعد از سیزده سال از زندان آزاد شد. نکته تامل برانگیز ماجرا این که مهدی عراقی که از دست رژیم پهلوی جان سالم به در برده بود در نهایت و در 4 شهریور 58 به دست گروه فرقان ترور شد
خبرنگار روزنامه قانون از امیر عراقی پرسیده: از شما برای عضویت در حزب موتلفه دعوت نشده‌است؟ که وی در پاسخ می‌گوید: «چندین بار دعوت کرده‌اند ولی روحیه بنده با فعالیت‌های تشکیلاتی سازگاری ندارد. ارتباط دوستانه با موتلفه وجود دارد و در دوره مرحوم عسگراولادی بیشتر از امروز بود ولی ارتباط تشکیلاتی با موتلفه تا به امروز نداشته‌ام.
و سوالی دیگر:آیا شما به‌عنوان فرزند یکی از موسسان این تشکیلات، معتقد هستید که موتلفه نیاز به تجدید ساختار دارد؟» که پاسخی
درخور تامل بدان داده می شود:
«ساختار موتلفه پیر است.
تفکرات دهه چهل همچنان بر این حزب حکم‌فرماست. در جریان‌ها، افراد هستند که آن را هدایت و تحول می‌دهند. تا زمانی که مرحوم عسگراولادی حضور داشتند، تشکیلات موتلفه منسجم‌تر بود ولی امروز شخصی برای ایجاد تحول وجود ندارد. نمونه آخر همین انتخابات بود. چندروز پیش به یکی از دوستان می‌گفتم که میرسلیم را به‌عنوان فردی علمی در انتخابات خراب کردند. اگر روزی امکان چهره‌شدن وی وجود داشت با این عملکرد آن ها، این شانس از بین رفت. موتلفه کهنه شده‌است و قصد تغییر و تحولی ندارد. همیشه در مملکت ما فرد و شخص بوده که تحولات را به‌وجود آورده‌است. برای مثال امام(ره)
روند مبارزات را به انقلاب پیش برد. ولی امروز موتلفه شخصی را ندارد که آن را انسجام ببخشد. افرادی نیز که هستند دل و جگر نوآوری را ندارند و با سیستم سنتی، کار تشکیلاتی می‌کنند.
و سوالی دیگر:پس نیاز به تغییر ساختار را حس می‌کنید؟ بی‌شک نیاز به تغییر ساختار حس می شود. موتلفه قدیمی‌ترین تشکل در احزاب حال حاضر کشور و در عین حال عقب‌افتاده‌ترین تشکل نیز است. بعد از 50 سال هنوز نمی‌دانند که در فرآیند انتخابات چگونه برخورد کنند.
موتلفه عقب‌افتاده‌‌ترین تشکل ایران است


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام