کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 25 تیر 1397   Monday 16 July 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

زمان انتشار: 18 مهر 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1450- آقای‌ها‌شمی! شما از تخریب باغات در شهرداری قبل می‌گویید اما آیا باغ‌های تخریب شده را می‌توان دوباره احیا کرد؟ آیا راهی هست حداقل بخشی از باغات دوباره احیا شوند و
به‌جای ساختمان سازی فضای سبز ایجاد کرد؟ (12/7)
1201- سالهاست نشیب و فرازهای زندگی را دیدم. آقای احمدی‌نژاد دوباره شعبده‌بازی‌هایش را شروع کرد. آیا ما به غیر از آقای احمدی‌نژاد و بقایی و ... فرزانگان و اندیشمندان دیگری
نداریم؟ (12/7)
1344- در روزنامه‌های امروز آمده آقای احمدی‌نژاد چهار پرونده دارد. اگر او خلاف کرده باید پاسخگو باشد. (12/7)
1059- واکنش رئیس فدراسیون شطرنج کشور نسبت به تغییر عضویت درسا درخشانی شطرنج‌باز بزرگ کشورمان در سن 17 سالگی و عضویت در تیم آمریکا ناامیدکننده است. متاسفانه اینگونه از نوابغ جوان در کشور حمایت می‌گردد!؟ (12/7)
0956- 16 سال یک عمر است. ما تحمل کردیم. به تعاونی مسکن مخابرات پول دادیم. خانه ما نیمه‌کاره رها شده هیچ مرجعی هم پاسخگو نیست. (12/7)
0930- اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا طبق فرمانی دستور داده بود به افرادی که مشکلات روحی روانی دارند مسلسل و تیربار فروخته نشود. ولی ترامپ این فرمان را بی‌سر و صدا لغو نمود. نتیجه اینکه یک آدم دیوانه در آپارتمان خود چند اسلحه و تیربار پنهان کرده بود که باعث
کشته شدن چند نفر شد و حدود 500 نفر هم زخمی شدند. (12/7)
0758- در مورد سخنان سخنگوی دولت خواستم بگویم در بحث صرفه‌جویی، یکی درست مصرف کردن است. اگر نهادها و سازمان‌های دولتی صرفه‌جویی نمی‌کردند باید پاسخ دهند. چگونه می‌خواهند حقوق‌ها را ساماندهی کنند، افزایش دهند. حالا اگر این سازمان‌ها کم آوردند چگونه می‌خواهند حقوق کارمندان را بدهند؟ اینگونه باشد ما نگران هستیم. (12/7)
0636- حضرت سید‌الشهداء مظلومانه زیست و مظلومانه هم به شهادت رسید. آتشی که این امام همام بر دل رهروان و عاشقان آن حضرت افروخته سرد و خاموش شدنی نیست. باید در تمام مراحل زندگی از سیره ائمه معصومین (ع) استفاده کنیم که سعادت دنیا و آخرت ما در پیروی از این عزیزان و بزرگواران است. (12/7)
0633- واقعا سخت و طاقت‌فرساست. وقتی محله‌ای شهیدی را به اسلام تقدیم می‌کند اما نام کوی و برزن به نام آن شهید نباشد. لطفا شهرداری در تغییر نام خیابان مهران در شهرک شریعتی به نام سردار حاج حسن اکبری مدافع حرم اقدام
نماید. (12/7)
1512- فروش سوالات امتحانی، هنگام برگزاری امتحانات، معضلی است که مسئولان آموزشی کشور باید برای پیشگیری از تکرار آن به‌طور جدی تلاش کنند تا عواملی که در پیش‌نویس یا سوالات امتحانی دست دارند، به راحتی نتوانند آنها را به‌وسیله شبکه‌های مجازی یا راه‌های دیگر بفروشند. این مسئله باعث می‌شود دانش‌آموزانی که بیشتر مطالعه می‌کنند، از رتبه پایین‌تری برخوردار شوند و به جایش، شاگردتنبل‌ها که مطالعه کمتری دارند، با پرداخت پول، سوالات امتحانی را بخرند و نمره بالایی عایدشان ‌شود. متاسفانه نظام آموزشی کشور به جای این که به صورت قانونی اداره شود، سلیقه‌ای است. به عنوان نمونه وزرای قبلی با پذیرش راه‌اندازی مدارس انتفاعی، غیرانتفاعی، دولتی، هیئت امنایی، نظام قدیم، نظام جدید و مدارس پولدارها و ندارها، برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان مشکل‌ ایجاد کرده اند و باعث فخرفروشی پولدارها شده‌اند. مسئله فروش سوالات امتحانی باید به‌طور جدی پیگیری شود چون در آینده دانش‌آموزان تاثیرگذار است، زیرا آنان که با خلوص نیّت درس می‌خوانند و کوشایند، باید بتوانند نمرات بالایی کسب کنند؛ امید که چنین رخ دهد. (11/7)
براساس آخرین اعلام کارشناسان نزدیک به رئیس‌جمهور آمریکا در طرح ترامپ در خصوص ایران آمده است که: "همه تحریمها علیه ایران بلافاصله باز مى گردد و تحریمهاى جدید هم به آن افزوده می‌شود" و در طول 40 سال گذشته از این تهدیدها زیاد شده‌ایم ولی هر روز قدرتمندتر شده ایم.
...0912
آقای سیف، شما به بهای بیکاری مردم از بانک‌ها حمایت می‌کنید و کاهش سود تسهیلات ساخت مسکن را به تاخیر می‌اندازید در حالیکه مهم‌ترین توصیه اقتصاددانها و تقاضای نمایندگان و رسانه‌ها برای خروج تمام صنایع از رکود، رونق ساخت و ساز است.
...0915
سیب بهترین پاک کننده سموم بدن هست.
...0933
با عرض سلام و درود بی‌پایان و خداقوت. مرگ سالانه 55 هزار ایرانی به دلیل استعمال دخانیات خبری بی‌نهایت تلخ و مایه تاسف است. راهکارهای جلوگیری از تکرار و تداوم این واقعه مرگبار کاملا شفاف و روشن است، فرهنگ‌سازی درباره عواقب مصرف سیگار اولین و اصلی ترین روش راهبردی است ثانیا ممنوعیت تولید و عرضه سیگارهای داخلی و خارجی بسیار خطرناک و کشنده اقدام بعدی است.
...0938
"حجاب و عفاف "، از عوامل هدایت جامعه است و این هدایت منوط به اراده و اختیار انسان‌ها‌ست. پس با رعایت این دستور مقدس خداوندی به جامعه اسلامی خودمان سبغه الهی دینی بیشتری داده و الگوی حسنه و شایسته‌ای برای سایر کشورهای اسلامی بشویم.
...0938
اگر امکانات مورد نیازی که در کلانشهرها و مراکز استان‌ها وجود داشت در حومه و شهرستان و بخش‌ها نیز وجود داشت، مسلما "این خیل شلوغی و آلودگی هوا و بسیاری از مشکلات دیگر مانند مهاجرت روستاییان و... پدید نمی‌آمد. انتظار ویژه می‌رود مسئولان محترم در رفع محرومیت‌های شهرهای محروم از هیچ خدمتی دریغ نفرمایند.
...0916
آیین نقالی و شاهنامه خوانی را در ایران زنده کنند.
...0933
آرزویم بارش باران در همه جای ایران.
...0933
این چه روشی است که باب شده هر جای دنیا خریدی انجام می‌شود پرداختی صورت می‌گیرد مثل دستمزد ورزشکاران خرید تابلوهای نقاشی و آثار عتیقه و امثال آن با هر ارزی که باشد در اینجا فورا به ریال تبدیل می‌شود که فلانی برای خرید فلان تابلو چند صد میلیارد ریال پرداخت کرد خب که چی اصلا ممکن است آن فلانی ریال را نشناسد خلاصه که نتیجه‌ای عاید کسی نمی‌شود.
...0912
حضرت امام علی (ع) می‌فرمایند: هر که عفت ورزی را ارزشمند داند ،عزت او همیشگی شود.
...0938
آقای رئیس‌جمهور آقای وزیر کشاورزی چه شد آن همه تبلیغ و اولویت دادن به کشاورزی، خرده‌کشاورزان که کل درآمد زندگی آنان 2 الی 3 تن گندم است آن هم بعد از گذشت چهار ماه هنوز پول گندم تحویل داده شده را دریافت نکرده‌اند جای تاسف است کشور ثروتمند ایران نتواند به موقع پول کشاورزان را پرداخت کند. کشاورزان با کدام دلخوشی در روستا بمانند اگر این روش ادامه داشته باشد 5 سال دیگر روستاها خالی و شهرها با انفجار بی‌رویه جمعیت روبه‌رو
خواهند شد.
...0918
1701- کارگران خدمات شهری (رفتگران)، زحمتکش و پرتلاش تا کی باید بی فرهنگی برخی‌ها را به دلیل رعایت نکردن بهداشت محیط تحمل کنند؟ (11/7)
2324- سخنگوی شورای محترم نگهبان آقای کدخدایی در مصاحبه‌ای با سایت شفقنا گفته‌اند فقها معتقدند زن نباید وزیر شود. (12/7)
2140- پیشنهادی دارم در مورد سیل‌هایی که در استان‌ها می‌آید. خواستم بگویم اگر وزیر کشور یک نامه‌ای به فرماندار و استانداران مناطق سیل‌خیز بنویسد و اعلام کند که اگر در منطقه‌ای سیل بیاید (خرابی ایجاد کند) من استاندار و فرماندار را عوض می‌کنم، باور کنید دیگر سیلی نمی‌آید! (13/7)
2026- در مورد جلسه ویژه محرمانه شورای شهر، خواستم بگویم زمزمه‌هایی می‌آید که این نامه مطرح نشود می‌گویند صلاح نیست. این چگونه صلاح هست که نباید مطرح شود؟ (13/7)
1809- از سبزوار تماس می‌گیرم. نظام پارلمانی به نظر من مشکلی را حل نخواهد کرد مگر قانون اساسی بازنگری شود. اختیارات رئیس‌جمهوری افزایش یابد. اما معمولا اختیارات رئیس‌جمهوری محدود است. (13/7)
1657- پادشاه عربستان از شهروندان خود خواسته عیب‌های او را صراحتاً بگویند. واقعا این تغییرات از آنها عجیب است. (13/7)
1029- چه کسی پاسخگوی جرایم سنگین اعمال شده فیفا علیه کشورمان است، فدراسیون فوتبال یا وزارت ورزش؟ چرا باید تیم ملی فوتبال در هر پنج بازی میزبانی‌اش جریمه نقدی شود. چرا نمی‌توانیم ضوابط بین‌المللی را رعایت نماییم؟ (13/7)
1541- اینجانب حسین لطفی از تاریخ 28/7/91 استخدام شده‌ام. از تاریخ 1/8/94 از کار اخراج شدم. 32 ماه سابقه نگهبانی شرکت .... دارم. تا این مدت بارها برای پیگیری حقوق بیکاری اقدام کردم به تامین اجتماعی و وزارت کار رفته‌ام نتیجه‌ای نگرفتم. بیمار هستم فرزند و همسر بیمار دارم. بخشی از اندامم فلج شده. صاحبخانه‌ام جوابم کرده. تامین اجتماعی می‌گوید من نمی‌توانم قانون را به خاطر شما زیر پا بگذارم. بیمه به شرکت‌های زیرگروه تعلق نمی‌گیرد. گفتم چرا این را از روز اول به ما نگفتید؟ می‌گویند شرکت مربوطه باید به شما می‌گفت. من در این شرایط چه کنم؟ پول حتی یک ویزیت دکتر ندارم. الان به خاطر نداری تاندول انگشتانم کج شده. همه مدارک را هم دارم. از مردم استمداد می‌طلبم به من کمک نمایند. (14/7)
0627- حضرت اباعبدالله الحسین (ع) کشتی نجات هستند. امام (ره) در رابطه با قیام عاشورا گفتند همه ما باید یاد و خاطره فرمایشات سیدالشهدا (ع) را در دستور کار و زندگی خود قرار بدهیم تا زندگی ما حسینی بشود. (14/7)
1232- به کسانی که بزرگترین پشتیبانی و رای مردم را دارند باید احترام گذاشت. (14/7)
1516- آقای نجفی در انتخاب مدیران خود در شهرداری مختار هستند حتی اگر از مدیران قبلی استفاده کنند اما مردم به نظاره عملکرد ایشان و مدیران ابقا شده و انتخاب شده می‌نشینند تا نتیجه عملکرد آنها را ببینند. ضمن اینکه واقعا ایشان چه قدر می‌تواند به وفاداری این مدیران قبلی به خود اطمینان داشته باشد؟ (14/7)
0624- شجره طیبه انقلاب اسلامی با خون‌های مطهر شهدا از بدو نهال آبیاری شده و الان نیز با خون شهدای مدافع حرم روز به روز تنومندتر می‌شود. شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند. نامگذاری اماکن به نام آنها حداقل اقدام در اینباره است. اما گاهی شهرداری‌ها کوتاهی می‌کنند. (14/7)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام