کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 01 بهمن 1397   Monday 21 January 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 01 مهر 1396

صفحه خبر: اجتماعی

دبیر مرجع کنوانسیون حقوق کودک با اشار به ماده 66 آئین دادرسی کیفری گفت: تاکنون حتی یک مورد شکایت از سوی فعالان و سازمان‌های مردم نهاد مدافع حقوق کودک در دادگاه مطرح نشده است و اگر چه در رسانه‌ها و جراید سخن بسیار است اما مدافعان حقوق کودک پرونده‌ای در مراجع قضایی پیگیری نکرده‌اند. به گزارش ایرنا، مظفر الوندی درباره احقاق حقوق کودکان با اشاره به اینکه این موضوع از گذشته وجود داشته اما اکنون اطلاع رسانی و انتشار آمار بیشتر شده است، افزود: براساس ماده 66 آئین دادرسی کیفری، به سازمان‌های مردم نهاد فعال حقوق کودک اجازه داده شده است که اگر در جایی تضییع حقوق کودک را دیدند، بتوانند شکایت کنند و دادگاه نیز مکلف است این مسئله را بپذیرد.
وی اضافه کرد: در اصلاح این ماده در قانون دائمی توسعه ششم نیازی به تشریفاتی که قوه‌قضائیه لیست سازمان‌های مردم نهاد را به دادگاه بدهد، حذف شد و هر مدافع حقوق کودکی اگر اساسنامه‌ای داشته باشد و در هر نقطه کشور موردی از نقض حقوق کودک ببیند، می‌تواند به دادگاه مراجعه کند.
الوندی تصریح کرد:متاسفانه کسی جرات شکایت از این موضوع را به لحاظ فرهنگی ندارد و کسانی که مدافع حقوق کودک هم هستند، از ظرفیت قانونی که قانون در اختیارشان قرار داده است استفاده نمی‌کنند یا اطلاع کافی ندارند. وی درباره افزایش میزان کودک آزاری و مواردی که اخیرا در رسانه‌ها منتشر شده و افکار عمومی را جریحه‌دار کرده است، گفت: کودک‌آزاری موضوع جدیدی نیست اما به دلیل اطلاع‌رسانی دقیق و فوری به ویژه در فضای مجازی، افکار عمومی را حساس‌تر کرده است. الوندی تصریح کرد: انکار و کتمان کودک‌آزاری به حل مسئله ضربه می‌زند و به نظر می‌رسد که باید اقدامات آموزشی خیلی وسیع در سطح مدارس در این زمینه انجام شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام