کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 05 اسفند 1398   Monday 24 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 شهریور 1396

صفحه خبر: سیاسی

میزان: چهاردهمین جلسه محاکمه متهمان ردیف دوم و سوم پرونده فساد نفتی با حضور بابک زنجانی برگزار شد.
قاضی مقیسه خطاب به بابک زنجانی در خصوص نحوه مشارکت فلاح و فعالیت او در خرید و فروش بانک ملت و میزان مبلغی که از این معامله به او تعلق گرفته بود، پرسید که زنجانی پاسخ داد: آقای قاضی با توجه به اینکه بنده به عنوان مطلع حضور دارم نیاز به این نیست که در خصوص خود توضیح دهم اما مدارکی به دست من رسیده است که آنها را به نماینده دادستان ارائه داده‌ام.
قاضی مقیسه گفت: بله مدارک را تحویل دادید که نماینده دادستان این مدارک را بررسی می کند. شما در اینجا به عنوان مطلع حضور دارید لذا نقش آقای فلاح را در خرید و فروش بانک FIIB و بانک ملت توضیح دهید.
بابک زنجانی گفت: بنده در ماه چهار 1391 کار خود را با وزارت نفت شروع کردم. قبل از این تاریخ ما فعالیت خود را با آقای شمس و آقای فلاح در موارد مختلف آغاز کرده بودیم. هر دوی این افراد از سال 88 با من کار می‌کردند.
وی افزود: کار شمس درباره خرید هواپیما و کشتی بود یعنی در سال 90 که یکسال قبل از همکاری با وزارت نفت است ما هواپیماهای خود را وارد کرده و افتتاحیه قشم ایر را داشتیم. از آقای فلاح هم زمانی که در غدیر کار می کرد دعوت به همکاری کردم و قرار شد که کارهای مربوط به شرکت هلدینگ را سر و سامان بدهد.
قاضی مقیسه از بابک زنجانی پرسید: آقای فلاح با شما شراکت داشت و عضو هیئت مدیره بود یا خیر؟ که زنجانی پاسخ داد: آقای فلاح عضو هیئت مدیره بود اما شراکتی نداشت. او از سال 88 یا 89 تا ماه 4 سال 91 با من همکار بود و زمانی که می‌خواستم کار خود را با وزارت نفت آغاز کنم از وزارت اطلاعات گفتند که آقای فلاح را از سیستم و از شرکتهای خود خارج کنید که گویا آقای فلاح استخاره گرفته بودند که خوب است بمانم.
وی در ارتباط با خرید و فروش سهام بانک FIIB و فروش آن به بانک ملت گفت: آقای قاضی اینکه می گویند ما بانک FIIB را 4 میلیون دلار خریده و آن را 90 میلیون دلار به بانک ملت فروخته‌ایم کذب محض است.
در ادامه نجفی نماینده دادستان به زنجانی گفت: شما مطابق قرارداد باید وجوه را به حساب نفت می‌ریختید و این ادعا که وجوه را در بانک واریز کردید تملق و ساختگی است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام