کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 03 تیر 1397   Sunday 24 June 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

زمان انتشار: 22 شهریور 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

0747- دست‌اندرکاران روزنامه کیهان باید بدانند. در صورتی که برجام امضا نمی‌گردید به جز نفت در برابر غذا، دیگر پولی باقی نمی‌ماند و به سرعت برخی بودجه‌ها از جمله بودجه دولتی موسسه کیهان قطع می‌گردید. (14/6)
0745- به عوض بعضی هزینه‌ها برای صنایع به خصوص که در صورت بحران کم آبی به درد ملت ایران نخواهد خورد، بهتر است تولید آبیاری قطره‌ای به خصوص با سنسور مربوطه به رطوبت خاک و الکترونیک آن را تولید کنیم تا از آبیاری سنتی جلوگیری و از اشتغال و کشاورزی هم کاسته نشود و مصرف آب به شدت صرفه‌جویی گردد. (14/6)
1214- مقصر کیست؛ ثبت احوال یا شرکت پست؟ ساعت 8 صبح روز سه شنبه 14 شهریور برای دریافت کارت ملی هوشمند به شرکت پست منطقه 17 مراجعه کردیم، فقط کارت ملی من را تحویل دادند گفتند، برای پسرم آماده نیست و باید اداره ثبت احوال بفرستد تا آنها تحویل دهند. همین که به خانه رسیدیم، ساعت 10 پیامکی دریافت کردم مبنی بر کارت ملی پسرم! این چه بساطی است که اداره ثبت احوال و شرکت پست برای مردم درست کرده‌اند؟ مقصر کیست، ثبت احوال یا شرکت پست؟ مردم برای کارت ملی هوشمند، هم پول می‌دهند هم این که با اتلاف وقت مواجه می‌شوند. چه کسی مسئول رسیدگی و پاسخگویی است؟(15/6)
1132- برخی رانندگان موتورسیکلت با مراجعه به تعمیرگاه‌ها و دستکاری لوله اگزوز موتورسیکلت‌شان، هنگام رانندگی صدای ناهنجاری تولید و با آلودگی صوتی، موجب سلب آسایش سالمندان و بیماران می‌شوند. در هر کوچه و خیابان برای رسیدگی به این گونه تخلفات نباید مامور بگمارند، بلکه اتحادیه تعمیرگاه موتورسیکلت‌سازی باید به تعمیرکاران تذکر دهند برای دریافت پول، کاری نکنند که مردم باعث و بانی این کار را نفرین کنند. (15/6)
1917- شرکت حمل و نقل مسافربری فیروزکوه لطفاً به رانندگان فیروزکوه ـ تهران، تذکر دهند روزهای تعطیل تا ساعت 21 مسافران را به مقصد برسانند. نبود وسیله نقلیه عمومی‌برای خانواده‌ها به ویژه خانم‌ها مشکل ساز شده است. (18/6)
1314- هر روز بدون استثنا در چهارراه مولوی شماری از بیکاران و فروشندگان لوازم دست دوم و مسئله دار جمع می‌شوند و در پیاده‌رو جای رفت و آمد عابران نیست. چرا مسئولان نیروی انتظامی‌و شهرداری به این گونه مسائل رسیدگی نمی‌کنند؟(18/6)
1237- سال‌های گذشته خبرنگاران به راحتی به کلانتری‌ها می‌رفتند و خبرهای مهم را به اصطلاح گُلچین و در مطبوعات چاپ می‌کردند. این کار هم برای کلانتری‌ها و هم برای پیشگیری از خلافکاری، بزهکاری، سرقت و اطلاع رسانی مردم مفید بود، اما مدتی است برای خبرنگاران محدودیت ایجاد کرده اند و کار اطلاع رسانی تعطیل شده است! از مسئولان رده بالای نیروی انتظامی‌تقاضا داریم ترتیبی اتخاذ کنند تا مانند سابق ارتباط دوسویه بین کلانتری‌ها و خبرنگاران فراهم شود. (18/6)
2324- تفاوت روابط عمومی‌های فعال و خاموش؛ مطالبی که درباره مشکلات شهرداری مناطق 2 و 14 و جاهای دیگری در مطبوعات چاپ شود، روابط عمومی‌شهرداری منطقه 2 به طور دقیق پیگیری می‌کند و پاسخگوست. خوشحالم از اینکه می‌بینم در میان شهرداری‌ها، فقط منطقه 2 برای مطالب مردم ارزش قائل می‌شود. آیا نباید شهردار جدید تهران نسبت به روابط عمومی‌های پاسخگو، فعال و آن‌هایی که به درخواست‌های مردم بی توجه و بی تفاوت اند، تفاوت قائل شود و تشویق و تنبیه در نظر بگیرد؟ امیدواریم آقای نجفی، شهردار تهران روابط عمومی‌ها را ملزم به پاسخگویی کند. (18/6)
با سلام واحترام درکشوری مانند مملکت ما که نبود پارکینگ معضل می‌باشد با این توصیف شهرداری قصد دارد پارکینگ طبقاتی واقع در خیابان حافظ را به دلیل کم‌درآمدبودن تعطیل کند و پس از مدتی آنطور که گفته می‌شود تبدیل به پاساژ کند، متنی است درصورت لزوم رسانه‌ای فرمایید تا به اطلاع شهردار محترم جدید برسد باتشکر از اهالی منطقه مذکور و خواننده روزنامه مردمی آفتاب یزد.
...0912
جلسات رای اعتماد وزیران معرفی شده ازسوی رئیس‌جمهور به مجلس نشان داد که این مجلس برخلاف مجلس نهم بنای همکاری وکمک به دولت را دارد.
...0915
سعدى بزرگ فرمودند"توانا بود هرکه دانا بود"اگر همین فرموده را عمل کنیم اینقدر مورد سوءاستفاده کلاهبرداران واقع نمى شویم. چگونه می‌توان به این هدف رسید؟ مردم باید کتابخوان و روزنامه خوان شوند. ساخت کتابخانه با قیمت‌هاى گران زمین عملاً غیر ممکن خواهد بود ولى اگر وزارت آموزش و پرورش یکى از مدارس محلات را بعدازظهر‌ها به کتابخانه تبدیل کند کتابخانه‌ها‌ى زیادى در سراسر کشور خواهیم داشت که به تدریج مورد استقبال قرار خواهند گرفت و سال‌ها بعد......
...0919
**
کوچه‌ها‌ی کم عرض
و اختلال در رفت و آمد
ازدحام جمعیت، انبوه خودروها و پارک آنها در کوچه‌ها‌ی کم عرض در رفت و آمد ساکنان و رهگذران در محله‌های قدیمی مشکلات فراوانی به همراه دارد. شهرداری باید برای رفع مشکلات کوچه‌ها‌ی کم عرض چاره‌ای اساسی بیندیشد. به عنوان نمونه تصویری که مشاهده می‌کنید، از خیابان سیرجان، تقاطع کوچه‌ها‌ی عسگری ـ رازی شرقی (منطقه14)، گرفته شده است. توقف خودروها در کوچه‌ها‌ی کم عرض باعث ایجاد اختلال در رفت و آمد ساکنان و رهگذران می‌شود.
...0935
**
ترن یا خانه خاله خانوم؟!
تلفن همراه و محتویات داخل آن باعث شده بعضی‌ها‌ فرهنگ و جنبه استفاده آن را نداشته باشند و برای دیگران مزاحمت ایجاد کنند. مانند تصویری که پنجشنبه 16شهریور، ساعت7 صبح در واگن شماره4، خط 1 تجریش، در ایستگاه شهدای هفتم تیر گرفتم. دو مسافر، ترن را با خانه خاله خانوم اشتباه گرفته‌اند، چمباتمه زده و نشسته اند و یکی از آنها به قدری در گوشیِ موبایل غرق شده بود که وقتی فلش گوشی‌ام هنگام عکسبرداری روشن شد نگاه بیشتر مسافران به من و مسافر جلب شد، اما مسافر مربوط به جای این که خودش را جمع و جور کند تا بقیه مسافران به طور ایستاده، به مقصد برسند، دوباره مشغول تلفن همراه اش شد! به راستی که برخی‌ها ازدحام مسافران برایشان مهم نیست!
...0935
با اختصاص 50هزار میلیارد تومان برای تولید و ایجاد اشتغال، اولین اقدام دراین زمینه فعال کردن تمام کارخانه‌های تعطیل شده است. نکته بسیار مهم بعدی اینست که اگر با این مبلغ قرار است راه‌اندازی خط تولید و جذب نیرو اتفاق بیفتد چه مانعی است تا آثار و ایدههای فنی و... مخترعین و نخبگان عزیز در اولویت قرار نگیرد؟
...0935
باعرض سلام و درود فراوان و خداقوت.از اهم واجبات است تا در استخدام نیروهای معلم، دبیر و استاد، فوقالعاده دقیق، حساس و متعهدانه گزینش صورت گیرد و در این عرصه به گرایشهای دینمداری و ولایتمداری و انسانیت آنها اهتمام خاص شود تا خدمت این عزیزان که بهعنوان شغل انبیاء در سنگر مقدس مدارس و دانشگاههاست، باعث رشد و تربیت دینی و تقویت عقاید مذهبی و روح ایمان بشود.
...0938
شگفتا از بالاترین مقام سازمان و اداره تا آبدارچی ادارات در هر دولت به محض تحویل گرفتن پست‌شان ناامیدانه دم از نیستی می‌زنند؛ از بودجه گرفته تا ریزترین نیاز روزمره کشور. یکی میگه قحطی آب حتمیه آن یکی می‌گوید فلان ارگان خزانه‌اش خالیه به هر اداره سر می‌زنی جواب یکی است و آن اینکه بودجه نیست. نفت گاز فروخته می‌شود، گمرکی هر نوع کالا چند ده برابر مالیات و عوارض است، بیمه گرفته می‌شود، برای هر سبقت 200 هزار جریمه، پول برق که قیمت برق آبونمان حق نگهداری
شبکه و مالیات بر ارزش افزوده آب
همین طور سنگ خاک کشور به خارج فرستاده می‌شود. آیا کسی هست دلیل این همه کاستی را با آن همه درآمد توضیح دهد؟ آقای کلانتری فردی باتجربه است تعجب دارد چطور زیستن یوز پلنگ را به کمبود آب ربط داده؟ این تفکر ایشان چه ربطی به آب دارد اگر مناطقی وسیع به زیست بوم یوز اختصاص داده شود برای جلوگیری از به حدر رفتن آب بسیار سودمند است. ای کاش که دلیل سخنان عجیب کلانتری بیشتر
توضیح داده شود.
...0918
مسئولان کشور یکسره هشدار می‌دهند آب کم داریم و وضعیت بحرانی است مادامی که آب ارزان است و تعرفه مشترکان پرمصرف و مصرف تصاعدی و تنبیهی حساب نمی‌شود وضعیت همین است مسئولان قاطعیت در عمل را چاشنی شعارها و اهداف خود کنند تا امورات کشور پیش برود.
...0912
آمریکا به دنبال تشکیل خاورمیانه جدید است و از ابزار خطرناکی چون داعش استفاده می‌کند تا اهداف شوم و شیطانی خود را به سرانجام برساند در صورتی که اگر سران کاخ سفید ذره‌ای تدبر و تعقل داشتند درمی‌یافتند امت اسلام به رب العالمین در پرتومکتب
بی بدیل دین تکیه کرده اند و هرگز سرکوب و تسلیم نخواهند شد.
...0935
‌"حجاب وعفاف"،ضمن آنکه هرگزانسان رابه درجات اسفل السافلین سقوط نخواهد داد بلکه عامل معراج نورانی وملکوتی می شود.
...0938
در ماه محرم الحرام مصرف ظروف یکبار مصرف جهت نذورات گرم وسردبه اوج خودمی رسد ازآنجا که همه مسئولین بهداشت و پزشکان محترم متفق القول هستند که مایعات و غذاهای گرم درلیوان و ظروف یکبار مصرف شفاف" سرطانزا"بوده لذا اگر فروشندگان محترم ظروف یکبار مصرف از نحوه استفاده خریداران مطلع و طبق گفته خود مشتریان با آنان معامله بکنند نقش بسیار بزرگ در سلامتی مردم عزیز خواهند داشت.
...0935
1515- در ستون پیام کوتاه صفحه 6 آفتاب یزد مورخ 13 شهریور آقایی پیام گذاشتند چرا آفتاب در یزد یا کلا سراسر کشور هر روز منتشر می‌شود؟ خودشان را هم یزدی می‌دانستند. ظاهرا ایشان این روزنامه را در حد خود یا شان خودشان نمی‌دیدند. اما به ایشان عرض می‌کنم به عنوان استاد دانشگاه سالهاست این روزنامه را می‌خوانم و نمی‌توانم حتی یک روز آن را نخوانم. دیگر اینکه به نظر من با توجه به شناختی که روی مردم خوب یزد دارم ایشان یزدی نبود! (14/6)
1315- چرا یکسان‌سازی یا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان براساس خدمت، سوابق تحصیلات و. .. از سوی دولت، سازمان برنامه و وزارت رفاه انجام نمی‌گیرد؟ چرا این مشکل بررسی نمی‌شود؟ (14/6)
1248- چرا امثال حسن عباسی با هر ادبیاتی که دلشان می‌خواهد صحبت می‌کنند؟ به کسی هم پاسخگو
نیستند. (14/6)
1230- جناب خوئینی‌ها حق دارند از دلواپسان تعریف و تمجید کنند جهت اینکه از طرف اصلاحات خیری ندیده، حال چه اشکالی دارد قدری هم آن طرفی باشد؟ (14/6)
1222- یکی از بی‌عدالتی‌ها درجامعه، عدم یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان قدیم با جدید، از نظر تحصیلات، سواد است. امید است یکی از وعده‌های رئیس‌جمهور که تاکنون از سوی مسئولان به ویژه مدیر سازمان برنامه و بودجه و رفاه اجرا نشده عملی گردد. (14/6)
1212- نوشته‌اید پسر کوچک کیم‌جونگ اون برای جانشین بعدی در نظر گرفته شده است. فعلا که رئیس کره‌شمالی سوار قطار اتمی شده است. کسی که شوهرعمه، استاد و برادر بزرگترش را کشت. معلوم نیست در آینده چه عاقبتی خواهدداشت. در محتمل‌ترین حالت، در آینده کره‌شمالی و جنوبی به ریاست کره‌جنوبی با هم متحد خواهند بود. (14/6)
1045- در بسیاری از مشاغل تولیدی، افغانی‌ها حضور دارند و حتی برخی صنوف را هم از چنگ ایرانی‌ها گرفتند. اما اخیرا تعداد آنها در بطن جامعه بیشتر شده و حتی در بسیاری از مغازه‌ها هم از فروشنده افغانی استفاده می‌کنند در حالی که خودمان این همه جوان بیکار داریم. (14/6)
1040- آب رودخانه هیرمند را به روی دریاچه‌ها‌مون بستند.‌ها‌مون خشک شده من رفتم دیدم. پر از گرد و غبار است. آنجا مردم مریض می‌شوند. چرا دولت افغانستان بی‌توجهی می‌کند؟ مسئولان پیگیر این مشکل و پاسخگویی دولت افغانستان باشند.(14/6)
1037- چند تن از دانش آموزانی که در حادثه اتوبوس هرمزگان به فارس جان‌باختند حتی خانواده آنها فاقد خانه بودند. بسیاری از مردم ما گرفتار و مشکل مسکن دارند. دولت به این موضوع مسکن به‌شدت رسیدگی کند. (14/6)
1035- مسئولان دائم می‌گویند به معیشت مردم برسید. اما آقای روحانی با دست خالی چه کار کند؟ از طرفی مردم گرفتارند. چه کار کنند؟ بسیاری از مردم در فقر هستند.‌(14/6)
1617- مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام‌گذاری کرده‌اند. متاسفانه برخی ادارات دولتی، موسسه‌ها، مطبوعات و چاپخانه‌ها از بازنشستگان دوباره دعوت به کار کرده‌اند و جوانان تحصیلکرده بسیاری بیکارند. باید روسا و مدیران چنین مکان‌هایی هرچه سریع‌تر بازنشستگانی که هم از محل کارشان و هم از سازمان بازنشستگی حقوق می‌گیرند، دوباره بازنشست کنند با این کار شرایط برای اشتغال جوانان فراهم می‌شود. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که مسئول رسیدگی به این گونه مسائل است، تا به حال چه اقدامات درخور توجهی انجام داده است؟(15/6)
1519- چرا برخی از پزشکان متخصص با این که ویزیت‌شان آزاد محاسبه می‌شود، با تاخیر در مطب‌شان حاضر می‌شوند و وقت بیماران را بیهوده تلف می‌کنند؟ (15/6)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام