کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 29 خرداد 1397   Tuesday 19 June 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

زمان انتشار: 16 شهریور 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

انگ نزنید
شنبه 11 شهریور در ستون روی خط آفتاب صفحه 6 پیامی داشتید با این مضمون: «کاش به جای دفاع تمام‌قد از دولت کمی هم به حق و حقوق کارگران می‌پرداختید و...»، در پاسخ به پیام‌دهنده گرامی باید عرض کنم، 1ـ روزنامه‌‌ها وظیفه دارند درباره دولت و خدماتی که انجام می‌دهد، اطلاع‌رسانی کنند و روزنامه آفتاب یزد هم در چارچوب‌های تعیین شده فعالیت می‌کند و این موضوع هیچ ارتباطی به دفاع از دولت ندارد، بارها در همین روزنامه درباره برخی مسائل نسبت به دولت مطالب، درخواست و انتقاداتی هم چاپ شده است که روشن نیست چرا از دیدگان برخی افراد پنهان مانده.
2ـ در پاسخ دوم باید به اطلاع برسانم؛ روزنامه آفتاب یزد، یکی از روزنامه‌های بخش خصوصی و مستقل است با این حال درباره حق و حقوق کارگران و مشکلات آنان و همچنین درباره جوانان تحصیلکرده و بیکار، مطالب فراوانی به چاپ رسانده‌ است که دیده‌ و خوانده شود حتی اگر آنان که به‌تازگی به مخاطبان روزنامه پیوسته‌اند. بهتر است بیشتر واقع‌بین باشیم و از روزنامه‌ای که با صداقت کار می‌کند، به جای انگ‌زدن، انتقاد سازنده کنیم؛ چون در حقیقت این‌گونه نیست که این روزنامه میان «دکترحسن روحانی» و «حقوق پایمال‌‍‌شده کارگران» هوای روحانی را داشته باشد. پیروز باشید.
...0935
حاصل تغییر و تحول
در یک میدان بزرگ شهر
میدان بازار دوم نازی آباد از نظر سوق‌الجیشی تجارت، میدانی پراهمیت بوده و در عین حال پرتردد و پرازدحام است چه از نظر رفت و آمد عابران و چه از نظر ترافیک. یک سال است که شهرداری منطقه دست به تحول بنیادین در این میدان زده و به ناگاه آن را دگرگون کرده است. بدین قرار که جناح شرقی میدان را از بین بردند و رفت و آمد خودروها به جناح غربی میدان محدود شد. در عوض از فضای میدان برای آسایش شهروندان به عنوان بوستان استفاده شد. حوضی فراهم آمد و پلی و در زیر پل اشکوبی از پایه‌ها‌ی پل و سایه گاهی برای اطراق همه بزهکاران، ولگردان، معتادان، کارتن خوابان وقس علیهذا. در نتیجه، آن امنیتی که در این میدان فراهم بود آن هم رفت به طوری که تردد و گشت و گذار و پارک خودروها با مشکل ناامنی دستبرد و سرقت و امثالهم مواجه شد و میدان که قرار بود مکانی زیبا برای تمدد اعصاب شهروندان باشد به بیغوله‌ای برای تشتت اعصاب شهروندان مبدل گشت.
...0912
0852- با توجه به صحبت‌های آقای روحانی در جلسه مناظره انتخاباتی درباره عملکرد آقای قالیباف و این مسئله که ایشان در جلسه معارفه و تودیع شهردار جدید تهران شرکت خواهد نمود؟ و عدم پاسخگویی صحیح به مسائل شهرداری، بعید به نظر می‌رسد آقای قالیباف در انتخابات آینده به رای اکثریتی قاطع دست یابد. (6/6)
این اولین بار نیست دانش‌آموزان کشور دچار حادثه می‌شوند. چرا از ساماندهی آنها غفلت می‌شود؟ وقتی دانش‌آموز از والدین رضایت‌نامه می‌خواهد اگر پدر و مادر راضی نباشند دانش آموز گریه و زاری می‌کند که از نمره انضباط کسر و آن روز برایش غیبت
می‌زنند. دانش آموزان از این اردو رفتن
چه می‌آموزند جز تلف شدن یک روز درس؟ بهتر همان است که هزینه اردوها به کیفیت و نظافت و کمبود وسایل گرمایشی و سرمایشی مدارس اختصاص یابد تا دانش‌آموزان نه با تصادف کشته شوند و نه در کلاسشان بسوزند. من بارها به چشم خودم دیده‌ام که اردوها را می‌برند به دشت‌ها یا کوه‌ها که جز پریدن به دوش همدیگر و بدو بدو دانش آموز چیزی نیاموخته که ارزش علمی داشته باشد؟
...0918
اعتماد ملت به شخصیتی، بسیار ارزشمند است و سوءاستفاده از اعتماد را بدترین خیانت باید دانست. اسمش را زد و بند بگذاریم یا اتحاد. وزیر کشور باید از گروه‌هایی انتخاب می‌شد که ملت به آنها بیشترین رای را داد. از هم‌اکنون واضح است برای سال 1400برنامه انتخابات پایه‌گذاری شده هیچ توجیهی نمی‌تواند این واقعیت را انکار کند.
...0918
باسلام الان چندماه است که پیامک‌های روزنامه شما که توسط شهروندان پیامک میشه کم شده من یادمه روزنامه آفتاب یزد قبلا دو صفحه را به این امر اختصاص میداد الان شده یک صفحه علاوه بر آن بعضی از روزها مثل دیروز و امروز هیچ پیامکی چاپ نمی‌شود به نظر اینجانب این کم لطفی درحق شهروندان است.
...0919
باعرض سلام ودرودفراوان وخداقوت."ایمان وتقوا"سرچشمه سعادت ورستگاری وازعوامل نزول رحمت و توفیقات بیکران حضرت باریتعالی (جل ذکره) است.
...0938
با عرض سلام بی‌پایان. بزرگ‌ترین عامل اتحاد و همبستگی میان دولت و ملت عزیز، همدلی و همزبانی است. طبق آیه شریفه قرآن کریم: "دست خدا با جماعت است." و یقینا ملتی که خود خلق کننده وحدت و تعامل آنهم با کارگزاران خدمتگزار خود خاصه در دولت دوازدهم باشند، در ظل رحمت و تفضل خداوند متعال قرار می‌گیرند و بدینوسیله هرگز روی شکست و ذلت را نخواهند دید، هر چند در معرض بزرگترین بلا و امتحانات خدا
قرار گرفته باشند.
...0938
سال‌ها پیش با اتوبوس عازم اصفهان بودیم. راننده مقداری گیج بود و شاگردش را در گاراژ جا گذاشت. سه نفر اهل اصفهان که جزو مسافرین بودند، خودشان راننده اتوبوس بودند و وضع راننده را تشخیص دادند. در تاریکی شب ماشین پنچر شد در حالیکه راننده هاج و واج مانده بود آنها در روشنائی آتشی روشن کردند و چرخ ماشین را عوض کردند بالاخره نزدیک‌های صبح که دیدند راننده اوضاع مناسبی ندارد او‌ را مجبور کردند که دوساعتی در قهوه خانه بین راه بخوابد شش دانگ مواظب راننده بودند و واقعا وجودشان شانس مسافرین بود. این طور که پیداست مسافرین نباید راننده‌ها را به حال خودشان بگذارند. در با حالی آن دوستان اصفهانی اینکه وقتی قهوه‌خانه چای جوشیده به ما داد این دوستان می‌گفتند تقصیر خودمان است که یک هفته دیر آمدیم.
...0912
تبریز در گرمای طاقت‌فرسای تابستان از روز جمعه که مصادف با عید قربان هم بود و روز شنبه، دو روزست که آب یک قسمت خاص شهرقطع می‌شود و آبیاری یکبار می‌گوید لوله اصلی میاندوآب ترکیده و
همه جا آب قطع شده ولیکن جریان آب درهمه جا وصل بود به غیر از یک قسمت!!
...0914
با سلام. تا قبل از جنگ ایران وعراق حرکت اتوبوس‌ها روزانه واول صبح انجام میشد بعلت شرایط جنگ برنامه حرکت‌ها تغییر کرد چه لزومی دارد فاصله‌های زیر 10 یا 12 ساعت در شب انجام گیرد که راننده را خواب ببرد واین همه فجایع ایجاد وصدها خانواده را عزادار نمایند از اداره راهنمایی و رانندگی درخواست تغییر حرکت اتوبوس‌ها را به اول صبح داریم.
آفتاب یزد: در شب مسافرین می‌توانند داخل اتوبوس‌ها استراحت نمایند و در روز در مقصد به کارهای خود برسند ولی اگر حرکت اتوبوس‌ها در روز انجام گردد یک روز کاری از دست خواهد رفت. چنانچه مشکلات قشر زحمتکش رانندگان رفع گردد کمتر شاهد این حوادث خواهیم بود.
...0916
1421- اداره پست.... درست انجام وظیفه نمی‌کند. گواهی رانندگی من دو ماه در اداره پست بود بدون اینکه به من اطلاع دهند. زمانی که تماس گرفتیم گفتند مامور نداریم که ادعای درستی نیست. یا مامورمان مریض است. خودتان به پست بیایید. شما قضاوت کنید. شاید این بسته خیلی ضروری و حیاتی بود. چرا مسئولان به این موضوع توجه نمی‌کنند؟(6/6)
آفتاب یزد: چنانچه تلفنی از خود به ما بدهید می‌توان گزارش کاملی
ارائه داد.
1444- خواهشی دارم. این آقایان اصولگرا که به مجلس آمدند می‌خواهم بدانم میزان تحصیلات و تعداد آرای آنها چه قدر است؟ (6/6)
1521- انتخاب آقای نجفی به عنوان شهردار تهران بارقه‌هایی از امید را در دل ما زنده کرد. چرا که امیدوار می‌شویم به اینکه شایسته‌سالاری به معنای واقعی در جامعه دوباره احیا گردد. یک معلم بازنشسته(6/6)
0845- کسانی که در ابلاغ حکم شهردار جدید که با رای قاطع نمایندگان شورای شهر انتخاب شده سعی می‌کنند سنگ‌اندازی ‌کنند تا شهردار موقت انتخاب گردد اشتباه می‌نمایند و فاصله خود را با اکثریت مردم ایران افزایش می‌دهند. (6/6)
آفتاب یزد: حکم شهردار تهران جناب آقای نجفی صادر شد و از این بابت نگرانی وجود ندارد.
0841- تخریب باغات و اجازه برج‌سازی در کوچه‌ها توسط خواص، استخدام هزاران نیروی کم سواد در مدیریت‌ها، تخریب محیط زیست و... جای تشکر از آقای قالیباف دارد! (6/6)
0839- عکس صفحه 10 آفتاب یکشنبه از ترافیک سنگین و درهم و برهم تهران بهترین گواه میراث آقای قالیباف در شهرداری تهران است. از فیلم‌های مختلف دیده‌ایم که چگونه یک ابرشهر اداره می‌شود. برخلاف ادعای ایشان اختلاف شمال و جنوب و اختلاف طبقاتی بیشتر شده است. (6/6)
0724- به آقای سیدحسن عرض می‌کنم خیالتان راحت باشد با این تعریف و تمجیدی که از آقای قالیباف کردید دیگر کسی جرات برهم زدن سخنرانی شما را ندارد. وقتی سخنرانی شما به هم می‌خورد چپی‌ها از ناراحتی دل درد می‌گرفتند حالا دیگر دل درد نمی‌گیرند! (6/6)
0013- عدم ابلاغ حکم آقای نجفی شهردار تهران که با اکثریت قاطع آرای شورای شهر تهران که نماینده منتخب مردم هستند چه مفهومی می‌تواند داشته باشد. بهتر است مراقب رفتارشان و دهن‌کجی به مردم باشند. (6/6)
آفتاب یزد: ظاهرا این پیام قبل از ابلاغ حکم شهردار از سوی وزارت کشور ارسال شده است و نباید زود قضاوت کرد هر چند زودتر می‌توانست انجام شود.
1016- دیروز خواندم با تاسف آقایان سیدحسن خمینی و خوئینی‌ها می‌گویند آقای نجفی کارهای آقای قالیباف را بازگو نکند. یعنی آن قدر اصلاح‌طلبان هم از پست و مقام خود می‌ترسند؟ باید به مردم بازگو کنند چه مسائلی در شهرداری اتفاق افتاد. باید فرقی بین اصلاح‌طلبان و دیگران باشد. (7/6)
1036- سالها‌ پیش در ختم یکی از اقوام مرحوم احمد خسروشاهی بنیانگذار گروه صنعتی مینو و.... شرکت کردم. کارگران سابق با چند اتوبوس به مراسم ختم آمده بودند به طوری که در سالن مسجد بزرگ در میرداماد جا نبود. اکنون نوه ایشان مدیرعامل بزرگترین اسنپ تاکسیرانی شده که در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا از جمله لندن تاکسیرانی دارد. (7/6)
1155- به آقای روحانی رای دادیم کار بدی هم نکردیم. حالا می‌بینیم آقازادگان در پست و مقام جای می‌گیرند. درحالی که عده‌ای از جوانان مومن مدافع حرم می‌شوند و این آقازادگان در فرنگ تحصیل می‌کنند. (7/6)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام