کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 06 اسفند 1398   Tuesday 25 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 مرداد 1396

صفحه خبر: باشگاه نویسندگان

زندگی ماشینی و کار و تلاش روزانه باعث شده برخی‌ها‌ وقت و حوصله کتابخوانی و مطالعه روزنامه‌ها‌ و مجلات را نداشته باشند، برخی‌ها‌ هم بر این عقیده اند چون روزنامه‌ها‌ گران است، قدرت خرید ندارند و به جای خرید روزنامه مورد علاقه شان، مقابل دکه‌ها‌ی مطبوعات بایستند و تیترهای روزنامه‌ها‌ را مطالعه کنند و از این راه پولی هم بابت این کار نمی‌دهند. به نظر می‌رسد دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با در نظر گرفتن سهمیه و واگذاری کاغذ به روزنامه‌ها‌ی خصوصی، مدیران روزنامه‌ها‌ را با این کار حمایت کنند تا آنها مجبور به افزایش قیمت روزنامه شان نباشند. بسیاری از روزنامه‌ها‌، از همان ابتدای سال به علت مشکلات مالی و گرفتاری در نشر و چاپ روزنامه، مجبور به افزایش قیمت روزنامه شدند. با این حال تلاشگران روزنامه آفتاب یزد، مطالب پُربار، مفید، با صفحه‌ها‌ی رنگی را با قیمت ثابت نگه داشتند چون با وجود مشکلات اقتصادی و کمبود نقدینگی، مخاطبان و همراهان روزنامه را به خوبی حس و درک می‌کردند تا اینکه این بارفشارهای مضاعف و گرانی‌ها‌ همان طور که قشر آسیب پذیر جامعه را در تنگنای مالی قرار داده است، این روزنامه هم دستخوش گرانی‌ها‌ی نامتعارف شد و به رغم رضایت قلبی، دست اندرکاران روزنامه را واداشت تا روزنامه را گران کنند.
آیا قرار است مسئولان فرهنگ‌دوست و متولیان اصلی که مردم را به مطالعه تشویق می‌کنند، به ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر مطبوعات داخلی، بدون حمایت‌ها‌ی لازم از جمله واگذار نکردن کاغذهای ارزان قیمت، دست روی دست بگذارند، افزایش قیمت روزنامه‌ها‌، مانع از فرهنگ روزنامه خوانی و بالا رفتن معلومات عمومی خوانندگان شود؟
بعضی‌ها‌ هم به دلیل پایین بودن کیفیت برنامه‌ها‌ی تلویزیون ترجیح می‌دهند وقت مفیدشان را صرف رسانه ملی و همگانی نکنند. اعتقادات و دیدگاه‌ها‌ متفاوت است از این‌رو افرادی که وقت و حوصله بیشتری دارند، سرگرم شبکه‌ها‌ی اجتماعی و مجازی اند! برخی‌ها‌ هم سرگرم وبلاگ نویسی و وب سایت هستند و مطالبشان را برای بازنشر و تبادل اطلاعات، در وبلاگ‌ها‌ می‌گذارند تا بتوانند به بقیه هم اطلاع رسانی کنند.
کاش در هر کاری فرهنگ استفاده از آنها را به خوبی بیاموزیم و از آنها به خوبی استفاده کنیم. همچنین با مطالعه بیشتر به قول زنده‌یاد دکتر علی پریور؛ خدا به همه عقل و شعور داده است تا آنها بتوانند از ذهن و فکرشان به درستی استفاده کنند. بهتر است ذهن و مغزتان را با مطالعه بیشتر، پُر از معلومات کنید. اما به جای آن سعی کنید به اندازه غذا میل کنید و شکمتان را زیاد پُر نکنید، پرخوری کار خوبی نیست، زیرا خداوند متعال در آفرینش بندگانش تمام جوانب را در نظر گرفته و حساب شده و از روی اصول این کار را انجام داده است که باید قدر آن چیزی که داریم، بیشتر بدانیم و از آنها به درستی استفاده کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام