کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 تیر 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

از ریاست محترم ثبت شرکت‌های مشهد تقاضا می‌شود با توجه به قانون گردش اطلاعات مدارک ثبت شرکت پدیده را به‌ویژه سهامداران آن را کامل منتشر فرمایند.
...0915
ما از آقای روحانی و وزرای فداکارش که در این شرایط حساس کشور برای توسعه و پیشرفت کشور تلاش می‌کنند، سپاسگزاریم.
...0912
سوختن کسب و کار من است، چه در پلاسکو چه در برج بریتانیا. (قنبر یوسفی)
...0911
سلام. چرا وزارت بهداشت به حق و حقوق کارمندان و پرستاران خود اهمیت نمی‌دهد. چرا باید در سیستم دولتی یک کارمند این وزارتخانه 11 ماه مطالبات معوق داشته باشد. آقای وزیر خبر استان گیلان را دارید، چه خبر در دانشگاه زیرمجموعه‌‌تان؟ چرا باید همیشه فشارها به کارمند بیاید؟ با این حجم اطلاع‌رسانی رسانه‌ای حتما خبر دارید، اما خبری از حل مشکلات نمی‌بینیم، چرا؟
...0911
از رشت پیام می‌دهم. مطالبات پرستاران و پرسنل دانشگاه علوم‌پزشکی در گیلان هر ماه دارد روی هم انباشته می‌شود و متاسفانه نه وزارت بهداشت اهمیت می‌دهد نه ارگان یا مسئولی هست که به داد آن پرستار و کارمندی که به اجبار دارد پشت سرهم شیفت می‌دهد، برسد و از پول هم خبری نیست!
...0911
سلام. از رشت پیام می‌دهم. در سیستم بهداشت و درمان همه چی قطره چکانی پرداخت میشه به کارمند و پرستار مظلوم. قصه تکراری وکسل‌کننده مطالبات پرستاران، کارمندان و کارگران بیمارستان‌های استان گیلان همچنان پابرجاست و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان اهمیتی به معوقات کارمندان خود قائل نیستند و با رفتارهای متناقص خود باعث دلسردی نیروی انسانی خود می‌شوند.
...0911
باسلام. ساختمان 27طبقه‌ای در لندن 10 ساعت در آتش می‌سوزد، اما فرو نمی‌ریزد با اینکه آتش از طبقات پایین ساختمان شروع شد، اما ساختمان پلاسکو آتش از طبقات بالا شروع شد و بعد از چند ساعت کل ساختمان فرو ریخت. این نکته خیلی قابل‌توجه است.
...0918
در مورد انتخاب شهردار تهران صحبت از آقای محسن هاشمی می‌شود در حالیکه به‌درستی به این مسئله اشاره می‌شود که مردم با رای بالا ایشان را به‌عنوان نفر اول شورای شهر انتخاب کرده‌اند و شهردارشدن ایشان موجب ورود نفر علی‌البدل از اصولگرایان می‌شود که ترکیب شورا را مختل می‌کند. بنده فکر می‌کنم راه‌حل مسئله این است که جناب محسن هاشمی شخصا اعلام کند که کاندیدای شهردار تهران نیست و به تمام بحث وجدل‌ها خاتمه دهد.
...0912
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: آفت اقتدار و توانایی، ظلم وسرکشی است.
...0938
بهترین کمک به دولت در این برهه از زمان ایجاد شغل براى میلیونها جوان بیکار است!!! در حالیکه بزرگترین موانع قوانین و مقررات دست و پاگیر است که اگر از طرف دولت محترم برداشته شود میلیون‌ها شغل بدون پرداخت یک ریال هزینه از سوى دولت در مدت بسیار اندکى ایجاد و محقق خواهد شد!!!
بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی: خسته نباشید، خواهشمند است در صورت امکان عنایت فرموده و مشکل ما را به گوش مسئولین برسانید:
حدود یک سالی است که کارت اعتباری « کاراکارت» از طریق وزارت رفاه و توسط بانک رفاه صادر و تحویل برخی بازنشسته‌ها شده است. علیرغم مصاحبه‌های مکرر و اطلاع‌رسانی از طریق سایت تامین اجتماعی، این کانال (کانال خبر حوزه تامین اجتماعی) و غیره توسط مسئولین به‌ویژه رئیس دبیرخانه اجرایی این کارت در وزارت رفاه، این کارت‌ها در هیچکدام از نمایندگی‌های ایران خودرو و سایپا ارزشی ندارند. این امر موجبات نارضایتی بازنشسته‌ها را فراهم و به نوعی بازنشسته‌های پیشکسوت را با بسیاری مشکلات و پیامدِ ناشی از عدم اعتبار این کارت، مواجه و گرفتار نموده است.
محرم: با عرض سلام امیدواریم این مطلب ما را چاپ کنید اخیراً مسئولان سازمان پارک‌ها در منطقه 7 باغستان کرج پارک خانواده نرگس در اقدامی عجیب شب‌ها ساعت 11 چراغ‌های پارک نرگس را خاموش می‌کنند. آیا این کار درست است؟ از مدیر عامل محترم سازمان فضای سبز و پارک‌های کرج تقاضا داریم اقدام لازم را انجام دهند و این مشکل را برطرف کنند وگرنه اگر
قرار باشد شبها چراغ پارک نرگس را خاموش کنند این پارک پاتوق موادفروشان و همچنین فساد می‌شود. با تشکر جمعی از اهالی منطقه باغستان کرج
سلام. اگر شهرداری دارای تخلفات و بدهی باشد و هیچ‌کاری جز خرابکاری نداشته است پس چرا آقای مسجد جامعی از شهردار تقدیر می‌کند.
ممنون می‌شوم پاسخ بدهید.
محمدرضا براز: با سلام و خسته نباشید...من اگر بخوام مطلبی ورزشی یا پزشکی در روزنامه شما به چاپ برسونم چه اقدامی باید انجام بدم..موضوع این هست. بنده رضا 32 ساله هستم...که بیماری سرطان خون از نوع all دارم.. برای اینکه اعلام کنم برای بیماران سرطانی هیچ محدودیتی وجود نداره دست به صعود پنج قله بالای 4000 زدم...که اینجانب بدون زمینه قبلی از کوهنوردی پس از عضویت در یک گروه کوهنوردی عرض یک ماه قله‌های خلنو..زرین کوه..قله سبلان..قله سی چال که هر کدام نزدیک 5000 هستند و ان‌شاءالله قرار دو هفته دیگه قله 5670 دماوند را هم انجام بدم...شایان ذکر هست صعود به قله‌های مذبور از عهده بعضی از کوهنوردان سابقه‌دار خارج هست.ضمنا تمام مدارک پزشکی و صعود موجود می‌باشد.
آفتاب یزد: شما می‌توانید مطالب خود را به 09128197782 تلگرام نمایید.
2048- مدت‌هاست پیاده‌رو خیابان 17شهریور، حدفاصل کوچه شهید سرحدی ـ شهید آذرباد مسدود است. مسئولان شهرداری کی قرار است این معبر را باز کنند، یک سال، دو سال یا 10سال دیگر؟(16/4)
2256- از شهرستان رزن تماس می‌گیرم. برای اولین بار بود که تعداد کثیری از بازنشستگان آموزش و پرورش این منطقه با وسیله و سرمایه خود به روستاها می‌رفتند و برای آقای روحانی تبلیغ می‌کردند. شکر خدا ایشان پیروز شدند و ما بازنشستگان سربلند شدیم. در همان زمان، آقای نوبخت قولی دادند که همطرازی حقوق بازنشستگان عملی شود. ما منتظر هستیم. (12/4)
2212- با توجه به سانسورهای گاه و بی‌گاه سازمان صدا و سیما که در برخی موارد خصوصا سخنان رئیس‌جمهور اعمال می‌نماید، امیدوارم مسئولان نسبت به این شرایط سازمان چاره‌ای بیندیشند. (12/4)
1704- حیف از آن همه سرمایه‌گذاری در بخش مسکن مهر، حیف از آن همه امیدواری که برای نیازمندان و مستاجرین و طبقه ضعیف جامعه ایجاد شد. معلوم نشد این پروژه چگونه کلید خورد که به بن‌بست رسید؟ کسی هم نمی‌تواند فکری به حال آن کند. اخیرا هم وزیر مسکن گفتند مسکن مهر بزرگترین شکست دولت در مداخله به بخش مسکن بوده است. دودی که به چشم مردم می‌رود. (13/4)
آفتاب یزد: مسکن مهر طرح خوبی بود ولی در برخی موارد انحراف پیدا کرد حال این سوال از وزیر محترم مسکن می‌شود که اگر مسکن مهر دچار مشکل بود و یا شد شما برای مسکن مردم خصوصا قشر ضعیف جامعه چه کرده‌اید؟
1620- لطفا به برخی آقایان خودسر بگویید دوران آقای روحانی دوران پسا برجام هرچه باشد هر چه قدر هم مشکل داشته باشیم برای ما بسیار بهتر از دوران قبل برجام و قبل دولت آقای روحانی بوده است. دوران پسابرجام هرچه باشد از دوران تحریم بهتر است. (13/4)
1558- این چگونه پارلمانی است که امثال زاکانی در آن باشند؟ اینان اخلاق سیاسی‌شان خوب نیست. ان‌شاءالله در مجلس آینده به شما و همفکران شما جواب خواهیم داد. (13/4)
آفتاب یزد: آقای زاکانی در مجلس شورای اسلامی‌فعلی حضور ندارند و مردم تهران یکجا به لیست اصلاح‌طلبان رای دادند.
1419- چرا برخی آقایان دم از اعلام آتش‌بس می‌زنند؟ مگر قبلا جنگ بوده؟ (13/4)
1418- رادیو و تلویزیون دائم از کاهش مصرف آب می‌گوید شما به شهرداری منطقه 7 در سبلان شمالی بگویید بین کوچه طاهری و چشمی، آنجا لوله‌های آب زیرزمینی آوردند. آن قسمت 24 ساعته درخت‌ها آب می‌خورند اما همانجا نزدیک خانه ما از بی آبی، درختان از بین رفته‌اند. چرا رسیدگی نمی‌کنند؟ (13/4)
1406- دست مسئولان میوه و تره‌بار قزل قلعه درد نکند زیرا وضعیت میوه و سبزیجات این میدان نسبت به قبل خیلی بهتر شده است. یکی از مشتریان میدان تره‌بار (13/4)
1302- متاسفانه یکی از مشکلات فعلی کشور این است که برخی افراد نالایق فقط دنبال تخریب افراد لایق و متخصص هستند. از بس که دنبال قدرت هستند. (13/4)
1258- آقای زاکانی برای آرامش جامعه حرفهایی زدند و از آتش‌بس یک طرفه حرف زدند. همان مردمی‌که به او رای ندادند این سخنان او را تایید کردند. پس مردم با سخنان غیرمنطقی مخالف هستند و با شخص و جناح مشکل ندارند. درک و فهم مردم بالاست. (13/4)
1255- اگر قرار باشد اقتصاد یک مملکت خراب شود افراد کارشناس و کاردان آن را کنار می‌گذارند و کارها به افراد نالایق و نادان سپرده می‌شود؛ برخی که شیفتگان قدرت هستند نه خدمت چرا که رای ملت را همراه ندارند. کشور نیاز به افراد لایق دارد. (13/4)
1357- مسئولان گرامی! مردم برنج ایرانی را کیلویی 14 الی 15 هزار تومان می‌خرند. رنج گرانی تا کی قرار است مردم را عذاب دهد؟(16/4)
1948- مقام معظم رهبری همواره درباره اقتصاد کشور و توجه به مشکلات معیشتی و توجه به جوانان تحصیلکرده و بیکار تاکید فرموده‌اند، اما برخی از ادارات دولتی و غیردولتی و موسسه‌ها به جای استخدام جوانان، از بازنشستگان دعوت به‌کار می‌کنند و با این کارشان قانون را دور می‌زنند. روزهای گذشته برای انجام کاری به شعبه 21 تامین اجتماعی مراجعه کردم و به یکی از مسئولان گفتم فلان موسسه بیش از 150 نفر بازنشسته دعوت به کار دارد و زیرمجموعه این شعبه هستند. وی گفت که ما درباره این موضوع اجازه نداریم ورود کنیم و باید وزارت کار و مقامات بالاتر به ما ابلاغ کنند! وی در ادامه سخنانش گفت: وقتی کارفرما، مخالفتی ندارد و آنها را پوشش می‌دهد، درست است از لحاظ اخلاقی کار پسندیده‌ای نیست، اما دست ما برای رسیدگی به این گونه مسائل و کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی که بیش از 15کارگر دارند، بسته است! به هرحال این نقص آشکار در بیشتر مراکز وجود دارد و باید به طور جدی و اساسی رسیدگی شود تا به کارگیری و دعوت دوباره از بازنشستگان به هر دلیل و با هر نام و هر شغلی ممنوع اعلام شود و شرایط برای استخدام جوانان فراهم شود. بیشتر جوانان بیکار به افسردگی مزمن مبتلا شده‌اند!
چه دلیلی دارد افرادی که بازنشسته می‌شوند، هم از صندوق دولت حقوق دریافت کنند و هم از محل کاری که دوباره دعوت به کار شده‌اند؟ آیا همین بازنشستگان چنانچه فرزند بیکار در خانه‌شان داشته باشند، باز هم وجدان‌شان اجازه می‌دهد خودشان کار کنند و فرزندان بسیاری از خانواده‌ها‌ بیکار باشند و آیا کارفرمایانی که قانون را دور می‌زنند و به روی مبارک‌شان نمی‌آورند، در برابر جوانان بیکار، عذاب وجدان نمی‌گیرند؟(16/4)
1218- از رئیس جمهوری تقاضا داریم برای اینکه ثابت کند طرفدار قشرهای آسیب‌پذیر و کم درآمد است، دستور دهند کرایه اتوبوس‌های شرکت واحد، مترو و تاکسی‌ها‌ به روال سابق یعنی قبل از
افزایش کرایه‌ها بازگردد. (16/4)
1125- روزنامه آفتاب یزد قبل از انتخابات و پس از آن با شناختی که از رئیس جمهوری داشت، توانست با چاپ مقالات متعدد به خوبی دکتر روحانی را به مردم معرفی کند تا افرادی که شناخت نسبی از ایشان داشتند، بیشتر و بهتر در جریان صداقت و خوبی‌ها‌ی ایشان قرار گیرند. جا دارد از اقدام مفید و اطلاع رسانی فرهنگی‌تان و همچنین رسالت مطبوعاتی‌ای که دارید، به شما تبریک بگوییم و قدردانی کنیم. امیدوارم از دفتر ریاست جمهوری هم به عنوان پاسداشت زحمات‌تان یادداشتی به قلم رئیس جمهوری دریافت و آن را
چاپ کنید. (16/4)
آفتاب یزد: ما وظیفه اطلاع‌رسانی را انجام دادیم ولی متاسفانه دولت خصوصا تیم اطلاع‌رسانی دولت از کسانی هستند که با برخی رسانه‌های همسو با دولت زاویه دارند و ما را از آنها خیری نیست...
2012- سال‌های گذشته برخی خطوط اتوبوسرانی تهران، اتوبوس‌های سریع‌السیر داشت و مسافران زودتر به مقصد می‌رسیدند، اما حالا کرایه‌ها افزایش یافته و از اتوبوس‌های سریع السیر خبری نیست! (16/4)
2304- درخواست معاون محترم رئیس‌جمهور از رئیس محیط زیست خانم دکتر ابتکار که برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌های بهبهان و گچساران از وزارت دفاع بالگرد در اختیار سازمان قرار دهند. واقعا چرا قدر این جنگل‌ها را نمی‌دانند؟ ضمن اینکه علت 95درصد آتش‌سوزی‌ها را هم کارشناسان عامل انسانی ذکر کرده‌اند. مردم باید قدر این منابع را بدانند. (12/4)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام