کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 28 دی 1398   Saturday 18 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 خرداد 1396

صفحه خبر: اجتماعی

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه بیش از ۲۰ درصد مساحت ایران تحت‌تاثیر بیابان‌زایی قرار دارد، گفت: سرانه بیابان در کشور ما ۴۳۰۰ متر مربع است، این در حالی است که سرانه بیابان در جهان ۲۰۰۰ متر مربع است.
به‌گزارش ایسنا، خداکرم جلالی اظهارکرد: امروز روز جهانی مقابله با پدیده بیابان‌زایی است که این دو موضوع با هم ارتباط کامل دارند، چون جهاد کشاورزی در راستای فقرزدایی به‌وجود آمد، آمارهای جهانی نشان می‌دهد فقر یکی از تبعات اصلی تخریب سرزمینی محسوب می‌شود. بر اساس آمارهای کنوانسیون مقابله با بیابان‌زایی حدود یک ششم جمعیت جهان، سه چهارم اراضی خشک جهان، یک‌سوم خشکی‌های روی جهان در معرض بیابانی شدن قرار دارند، همچنین ۱۱۰ کشور دنیا در معرض بیابان‌زایی هستند.
وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در سطح هشت میلیون هکتار انجام شده است، گفت: هنوز تا رسیدن به نقطه تعادل نیاز داریم حدود هفت و نیم میلیون هکتار عملیات بیابان‌زدایی انجام شود. رئیس سازمان جنگل‌ها با تاکید بر اینکه مهاجرت‌ها نشانه تخریب سرزمین، بی‌ثباتی سیاسی، ناامنی غذایی، فقر و جنگ است، گفت: پدیده جنگ‌افروزی از جمله موضوعات مهمی است که باعث تخریب سرزمین‌ها و از بین رفتن منابع می‌شود. مردم به‌خاطر خشکسالی و فقر دست به مهاجرت می‌زنند و مهاجرت بی‌رویه موجب حاشیه‌نشینی دراطراف شهرها می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام