کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 14 تیر 1399   Saturday 4 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 خرداد 1396

صفحه خبر: اجتماعی

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان گفت: از ۱۶۹ هزار کودک بازمانده از تحصیل لازم التعلیم شناسایی شده در استان، بیش از ۱۱۰ هزار نفر جذب کلاس‌های درس شده‌اند.
به گزارش ایلنا، علیرضا نخعی با اشاره به تصمیم مسئولان استانی برای ایجاد فرصت آموزشی برای همه بچه‌های استان از شناسایی ۱۶۹ هزار کودک بازمانده از تحصیل لازم التعلیم در استان خبر داد و اظهار کرد: با تلاش و برنامه ریزی مدون و صحیح همکاران فهیم و فرهنگی مان اکنون
از مجموع ۱۶۹ هزار بیش از ۱۱۰ هزار
دانش آموز بازمانده از تحصیل لازم التعلیم جذب
کلاس‌های درس شده‌اند . مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان با اشاره به پدیده ترک تحصیل وعدم همراهی اولیا و خانواده‌ها به منظور فراگیری آموزش فرزندان شان از کودکان کار برای تامین معیشت خانواده‌ها سخن به میان آورد. نخعی یکی از مهم‌ترین مشکلات و آسیب‌های حاشیه شهر را بازماندگان از تحصیل دانست و خاطرنشان کرد: قریب به هفت هزار بازمانده از تحصیل شناسنامه دار در حاشیه شهر زاهدان شناسایی شده‌اند که تاکنون قریب به ۴ هزار نفر در کلاس درس حضور یافته‌اند .
وی از آمادگی دولت و دستگاه تعلیم و تربیت استان برای پذیرش دانش آموزان در مدارس خبرداد وگفت: هیچ مانعی برای حضور بچه‌ها در کلاس درس وجود ندارد و حتی از افراد فاقد شناسنامه نیز با معرفی مراجع ذی ربط ثبت نام به عمل می‌آید. مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به طرح خرید خدمات آموزشی به عنوان تجربه‌ای ماندگار در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: طی سه سال گذشته مسئولیت ۷۶۲ مدرسه به خود مردم واگذار شده است چراکه اعتقاد داریم هنگامی که مردم پای کار هستند موفقیت دوچندان می‌شود . نخعی طرح خرید خدمات آموزشی را راهکاری کوتاه‌مدت و جانمایی پروژه‌های استاندارد را راهکاری بلند مدت برای رفع موانع آموزشی حاشیه شهر عنوان نمود.وی با اشاره به تخصیص ردیف خاص اعتباری از سوی دولت برای ساخت مدارس در سیستان وبلوچستان از کلنگ زنی و احداث ۶ پروژه بزرگ در حاشیه شهر زاهدان خبر داد.مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان ورود موثر علمای استان در موضوع جذب کودکان بازمانده از تحصیل را ستایش کرد و اظهار داشت: با تدبیر این عزیزان برخی از مراکز دینی به مدرسه تبدیل شده و درصدد هستیم برای نخستین بار در کشور مجوز احداث
شبانه روزی‌های غیر دولتی را به علما بدهیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام