کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 12 تیر 1399   Thursday 2 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 07 تیر 1394

صفحه خبر: سیاسی

علی‌اکبر ولایتی پس از دیدار با با کوتائه یونگ، قائم مقام وزیر امور خارجه کره جنوبی با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در رابطه به این که ارزیابی‌ شما از قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای چیست و آن را در حمایت از تیم مذاکره کننده می‌دانید؟ گفت: قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای قانونی حمایتی بوده و مطمئنا در حمایت از تیم مذاکره کننده است.
وی در پاسخ به این سوال که حمایت نهادها و سازمان‌ها از تیم
مذاکره کننده را با توجه به حمایت‌های مقام معظم رهبری چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت:
مقام معظم رهبری از مذاکره و تیم مذاکره کننده ما حمایت می‌کنند و مذاکره کنندگان ما نیز در چارچوبی که رهبری ترسیم کرده‌اند مذاکرات خود را دنبال کرده و از این به بعد نیز به همین منوال دنبال خواهند کرد. رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع ادامه داد: مسئله مهم آن است که جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اصول خود حرکت می‌کند و در همین چارچوب می‌خواهد از انرژی صلح آمیز هسته‌ای در چارچوب مقررات بین‌المللی و با نظارت آژانس استفاده کند بدون اینکه تسلیم زیاده خواهی‌های طرف مقابل شود. به گزارش ایسنا ولایتی با بیان این که اعضای 1+5 و ایران باید پایبند به مبانی‌ باشند که مورد قبول دو طرف است افزود: در چارچوب این توافق حقوق ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای باید محفوظ باشد بدون این که محدودیتی لحاظ شود در عین حال تمام خطوط قرمز هم باید رعایت شود و با این شرایط در چارچوب مواردی که مشخص شده گفتگوها ادامه پیدا می‌کند.
وی افزود: هرگاه جمهوری اسلامی ایران بر حقوق خود استقامت داشته و از حقش دفاع کرده پیروز بوده است و این بار هم مهم نیست که مذاکرات زودتر یا دیرتر به سرانجام برسد چرا که قطعا ما پیروز هستیم و هم‌چنین ما با کسی بر سر حقوق خودمان معامله نکرده‌ایم و توانسته‌ایم پیروز باشیم. در همین راستا برای مذاکره‌کنندگان مان نیز آرزوی موفقیت داریم و امیدوار هستیم به نتایج مطلوبی دست یابند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام