کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 31 اردیبهشت 1397   Monday 21 May 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

زمان انتشار: 27 اردیبهشت 1396

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

حرف آخر من این است که مکانیزم و ماشین انتخابات و ساز و کار آن در ایران هنوز کار می‌کند، این ماشین هنوز جواب می‌دهد و تا وقتی این مکانیزم کار می‌کند ما باید در انتخابات شرکت کنیم. درحال حاضر نیز رقابت بر سر گذشته و آینده است. مردم یا گذشته را باید انتخاب کنند یا آینده‌ را. کسانی که در چنین شرایطی از تحریم انتخابات می‌گویند عملا راه عقبگرد ایران را انتخاب کرده‌اند. ما دو راه بیشتر برای ایران نداریم یا روش فعلی یعنی کار از درون نظام جمهوری اسلامی برای اصلاح تدریجی این کشور به اتفاق هم با حفظ نظام جمهوری اسلامی، یا روش عقبگرد ایران. من می‌دانم که هیچ‌کس انتهای راه دوم را نمی‌خواهد و نمی تواند به آن فکر کند. برای همین اگرچه به تمام کسانی که به خاطر ناراحتی از شرایط نمی خواهند در انتخابات شرکت کنند حق می‌دهم و قبول دارم که آنها دلگیر هستند و مطالبات‌شان پاسخ داده نشده است؛ من می‌دانم که ملت ایران تحت چه فشاری هستند. آن چه که مردم ایران حس می‌کنند سعید لیلاز آن را بهتر از هر کس دیگر تئوریزه می‌کند، من ملت را درک می‌کنم. ولی ما راهی به جز مشارکت در فرآیند انتخابات نداریم چون این ماشین (انتخابات) تا وقتی کار می‌کند می‌توان به اصلاح مسیر در چارچوب نظام امیدوار بود.
ما در سال 92 فرق بین مسیر قدیم با مسیر کنونی را به خوبی فهمیدیم. به جای آنکه وارد تجربه تلخ و ژرفای دره هولناک شویم اکنون باثبات‌ترین کشور خاورمیانه هستیم به جای آنکه مثل عربستان ماهی 10 میلیارد دلار از ذخایر نفتی‌مان برداریم تا رشد یک یا 2 درصد داشته باشیم، ذخایرمان افزایش پیدا کرده و رشد اقتصادی‌مان درحال بهبود روزافزون است. هزار راه نرفته به ازای
صد راه پیموده شده وجود دارد اما راهی جز شرکت در انتخابات بهترین راه نیست. تا یک گام دیگربرای تداوم مسیر بهبود برداریم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام