کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 اسفند 1397   Thursday 21 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 اردیبهشت 1396

صفحه خبر: تحلیل

آخرین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری با موضوع « مسائل اقتصادی » برگزار گردید. همانطور که پیش‌بینی می‌شد مناظره سوم با توجه به اقتصادی بودن چالشی‌تر آغاز شد. مناظره سوم می‌توانست میدانی برای بررسی برنامه‌های اقتصادی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری شود اما این مناظره همانند مناظره‌های قبلی با حاشیه‌های زیادی همراه شد و اصل موضوع مناظره تحت تاثیر اتهام‌زنی، دروغ و بداخلاقی سیاسی قرار گرفت.
درحالی که مناظره سوم می‌توانست بهترین فرصت برای ارائه آرا و نظرات اقتصادی نامزدها شود، اما متاسفانه این مناظره هم به مجموعه‌ای از اتهامات واهی و ناروا از سوی محمد باقر قالیباف و نامزدهای همسو تبدیل شد.
آنچه در مناظره سوم اتفاق افتاد تلاش بی‌وقفه قالیباف برای تخریب کاندیداهای دولتی بود. او تلاش کرد تا با حمله ناجوانمردانه به دولت، اقبال افکار عمومی را به خود جلب نماید. قالیباف نشان داد که در حوزه اقتصاد هیچ برنامه اجرایی و طرح قابل تاملی ندارد. وعده‌های پوپولیستی او با واقعیت‌های اقتصادی ایران همخوانی ندارند و طرح این مسائل تنها یک ادعا و با هدف جذب آراء رای‌دهندگان خاکستری می‌باشد.
در مجموع قالیباف بازنده اصلی مناظره‌ها بود، چراکه او نشان داد که برای بالا رفتن از پله‌های قدرت می‌توان از همه مرزها عبور کرد، هرکار و صحبتی را مطرح کرد، می‌توان ادب انتخاباتی را کنار گذاشت و راه بی‌ادبی و بد‌اخلاقی سیاسی را پیشه کرد. می‌توان برای پیروزی در انتخابات ، دست به هر اقدام انحراف کننده‌ای ‌زند.
قطعاً پیروز قطعی مناظره سوم نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری، روحانی بود، چراکه او به درستی نشان داد که شعارزدگی آفتی برای فضای سیاسی کشور است. روحانی با تسلط آماری و کارشناسی بر مسائل کلان اقتصادی نشان داد که قادر است در 4 سال آینده با قدرت بیشتری برنامه‌های فعلی خود را پیش ببرد. روحانی نشان داد راه‌حل برون رفت از این وضعیت بغرنج، محرومیت، فقر و بیکاری، برنامه‌ریزی اجرایی بلند‌مدت و تدریجی است. روحانی به‌درستی نشان داد که با وعده‌های پوپولیست‌ها یکبار دیگر کشور در سراشیبی سقوط قرار خواهد گرفت.
اینک انتخابات ریاست‌جمهوری فرصتی است که در آینه‌ی آن می‌توان چشم انداز اقتدار ملت و تجلی مردم‌سالاری را دیگربار به نظاره نشست. کشور در آستانه یک تغییر و دوراهی سرنوشت‌ساز قرار گرفته است. در انتخابات 29 اردیبشهت قرار است « آینده ایران » را ترسیم کنیم. مناظره سوم بخوبی نشان داد که زمان تصمیم‌گیری بزرگ فرا رسیده است.
بنابراین پس تا فرصت باقی‌است باید با هشیاری و انتخاب درست، یک اشتباه را دوبار تکرار نکنیم.
و سخن پایانی؛در شرایط کنونی شرکت در انتخابات ضرورتی عقلانی است و برآیند حضور حداکثری در انتخابات، تداوم دهنده اعتدال و عقلانیت خواهد بود. بی‌شک مردم علی‌رغم برخی کاستی‌ها و مشکلات، آگاهانه با امید به آینده بهتر، بار دیگر به اعتدال و عقلانیت روحانی اعتماد خواهند کرد. چراکه می‌دانند تداوم و استمرار حاکمیت اعتدال و عقلانیت موجب باز شدن درهای پیشرفت، ثبات و توسعه اقتصادی، امنیت سیاسی و اجتماعی، بهبود منزلت و اقتدار ایران در عرصه جهانی و منطقه و دموکراسی و آزادی و فرهنگ خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام