کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 05 خرداد 1399   Monday 25 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 اردیبهشت 1396

صفحه خبر: اجتماعی

شنبه 16 اردیبهشت روزنامه آفتاب یزد با 32 صفحه و با این تفاوت که قیمت آن با توجه به افزایش صفحه‌ها، همان 1000 تومان است.وقتی صفحه‌های آن را ورق زدم، پی بردم مطالب‌ و یادداشت‌های متفاوتی هم دارد، به دلیل این که گزارش تحلیلی خبری آفتاب یزد از انفجار معدن زغال‌سنگ در شهرستان آزادشهر استان گلستان که عده‌ای از معدنچیان عزیز و هم‌استانی‌هایم در این فاجعه، جانشان را از دست دادند و خانواده‌های آنان داغدار شده‌اند و در پی این مصیبت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در پیامی جان باختن جمعی از کارگران زحمتکش در حادثه دلخراش معدن گلستان را تسلیت گفتند و تاکید فرمودند: لازم است همه اقدام‌های ممکن برای نجات گرفتاران انجام گیرد و در این استان
3 روز عزای عمومی اعلام شد. همچنین گفتگوی آفتاب یزد با شهربانو امانی درباره ستادهای انتخاباتی و دور همی عشایر به میزبانی یزد و یادداشت‌ها و تحلیل‌های سیاسی و پاسخ وزارت راه در صفحه 6 به یکی از یادداشت‌های خودم چاپ شدند که در مجموع مطالب پُربار و خواندنی داشت. در حالی که گرانی کاغذ و مشکلات اقتصادی روزنامه‌های خصوصی را در تنگنای مالی قرار داده است، با این حال مدیرمسئول و سردبیر روزنامه، سعی و تلاش‌شان بر این است بتوانند روزنامه‌ای با مطالب ویژه و خواندنی چاپ کنند تا طرفدارانشان از این که هست بیشتر شود، روزنامه‌ای که چند ستون پیام‌های مردمی دارد و پیام‌های آنان را چاپ می‌کند، توانسته مخاطبان و همراهان فراوانی را جذب کند و این نشانه اعتماد مردم به روزنامه مورد علاقه‌شان است. یکی از ویژگی‌های روزنامه آفتاب یزد، صفحه‌بندی و فُرم آن است، علیرضا سربازوطن، یکی از کارکنان پرتلاش، قدیمی و متبحر صفحه‌بندی کامپیوتری یکی از روزنامه‌های قدیمی است، او درباره صفحه‌بندی روزنامه می‌گوید: بسیار جذاب و خوب است و تعریف کرد. به هرحال وقتی صفحه‌بندی روزنامه و مطالب آن پربار باشد، خوانندگان بیشتر جذب روزنامه می‌شوند،‌ اما روزنامه‌ای که با هزینه شخصی اداره می‌شود و مسئولان و دست‌اندرکاران آن هزینه‌های بالایی را مجبورند پرداخت کنند، آیا نباید از سوی رئیس جمهوری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند؟ روزنامه‌ای که بیشتر نویسندگان آن را افراد تحصیلکرده و استادان دانشگاه و صاحب‌قلمانی که اهل قلم و دانش‌اند، تشکیل داده است، البته برخی از نویسندگان که در روزنامه نیستند، اما همکاری فرهنگی و نوشتاری دارند، باید به آنان دستمریزاد گفت از این که با نوشته‌هایشان جان تازه‌ای می‌بخشند و بارها اتفاق افتاده پس از چاپ گزارش، مطلب و یادداشت، مخاطبان نظرات‌شان را اعلام می‌کنند و روزنامه‌ آفتاب یزد که بی‌طرف است، مطالب آنان را بدون هیچ اظهار نظری چاپ می‌کند، حتی بارها در ستون پیام‌های خوانندگان دیده‌ایم که دشنام‌هایی که به روزنامه می‌دهند، آن‌ها را هم چاپ می‌کنند، اینجانب نیز از سر دلسوزی بارها از این کار انتقاد کرده‌ام و نوشته‌ام که نباید هر پیامی که به روزنامه می‌رسد، چاپ شود، اما روشنگری، روشنفکری و اعتقادات قلبی و لطف و بزرگواری مدیرمسئول روزنامه نسبت به مخاطبان یا دشمنان روزنامه چیز دیگری است و بر این اعتقاد است که چاپ شود. به هرحال حُسن‌نیّت ایشان را نیز باید به فال نیک گرفت که دارای چنین شخصیت متواضعی‌اند. امیدواریم روزنه‌ای ایجاد شود تا روزنامه‌های خصوصی بتوانند با حمایت‌های قانونی و امکاناتی که در اختیارشان انشاء‌الله قرار خواهد گرفت، بتوانند در راه خدمت به هموطنان و اطلاع‌رسانی پیشتاز باشند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام