کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 07 خرداد 1399   Wednesday 27 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 14 اردیبهشت 1396

صفحه خبر: سیاسی

بدون شک اسحاق جهانگیری ستاره مناظره جمعه گذشته بود، اما اینکه او میدان‌دار این مناظره شود، هم دور از ذهن نبود. رئیس جمهوری و معاون اولش با توجه به ارنجی که جریان اصلاح طلب و ستاد انتخاباتی آقای روحانی ترتیب داده بودند، رفتار کردند و آن هم به این صورت بود که روحانی و جهانگیری پکیجی از رفتارهای انتخاباتی را در این مناظره انجام دهند. هم آقای روحانی و هم آقای جهانگیری به اتفاق کارشان را درست انجام دادند. هر دو مکمل هم بودند. انتظار ما هم دقیقا همین بود. با توجه به جنس مناظره، قالیباف فکرش را هم نمی‌کرد که آقای جهانگیری میدان‌دار مناظره شود. خطایی که قالیباف کرد این بود که تلاش کرد خود را میداندار مناظره نشان دهد اما سیبل شد و در چنین شرایطی حتی مورد حمایت دو نامزد دیگر اصولگرایان یعنی آقای میرسلیم و آقای رئیسی هم قرار نگرفت. این اتفاق نیز حاکی از آن بود که جنس حرف‌های قالیباف در چارچوب مناظره نمی‌گنجید و رفتارش مملو از خطاهای فاحش بود. در بخشی از مناظره که عصبانی شد و حتی کلمات را گم کرد و سخنان متضادی را به زبان آورد که نشان دهنده آن بود که می‌خواهد خود را از آن مهلکه‌ای که در آن گیر افتاده، بیرون بیاورد. آمارهای متناقض نیز به وفور ارائه می‌داد. مثلاً درباره پتروشیمی اظهار داشت که هر یک میلیون تن پتروشیمی که اضافه شود، 200هزار فرصت شغلی به وجود می‌آید. خب، آقای زنگنه وزیر نفت 9 میلیون تن ایجاد کرد، در چنین شرایطی اگر صحبت‌های قالیباف علمی و درست بود، بیکاری باید ریشه‌کن می‌شد؛ آنچنان که مجبور می‌شدیم از خارج کشور نیروی کار وارد کنیم.
اما در کل به نظرم آقای روحانی رفته رفته از پوزیشن رئیس‌جمهوری خارج خواهد شد و به عنوان کسی که می‌خواهد در مناظرات شرکت کند، به پوزیشن نامزد اصلی انتخابات ورود خواهد کرد و مطمئنا در مناظره دوم و سوم توفانی را به راه خواهد انداخت. آقای جهانگیری هم طبق روال گذشته عمل خواهد کرد و آرای او به سبد رای جریان اصلاحات ریخته خواهد شد و از همین روی، تفاوتی نمی‌کند که چه کسی توپ را وارد دروازه کرده و الزاما در بازی اول چه کسی گل زده است. مهم این است که جریان اصلاحات گل‌ها‌یی را که می‌خواسته به جریان محافظه‌کار زده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام