کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 08 بهمن 1398   Tuesday 28 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 فروردین 1394

صفحه خبر: سیاسی

- خدا را شکر نیاز به پنهان کاری و مخفی کاری نداریم ، پشت این تفاهم می ایستیم و در هر سطحی از آن دفاع می کنیم
- جای تاسف دارد که برخی رسانه ها اظهارات غربی ها و رسانه هایشان را محور قرار می دهند ، آنها بهتر است به تیم مذاکره کننده اطمینان کنند؛ مقامات عالی کشور در جریان کامل جزئیات هستند.
- یکی از مشکلات فعلی تیم هسته ای فشار برخی رسانه ها است، در پاسخ به این رسانه ها باید به دفاع و تاکید روی روایت خودمان بپردازیم و هر چه به این موضوع می پردازیم به همان نسبت نگاه خارجی نیز عصبانی تر می شود
حمید بعیدی نژاد عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: خدا را شکر نیاز به
پنهان کاری و مخفی کاری نداریم ، پشت این تفاهم می ایستیم و در هر سطحی از آن دفاع می کنیم.
مدیرکل امور سیاسی و بین الملل وزارت خارجه از مردم خواست به تیم
مذاکره کننده ایران اطمینان داشته باشند.
وی از این که برخی رسانه ها اظهارات غربی ها و رسانه هایشان را محور قرار می دهند ، ابراز تاسف کرد و گفت: آنها بهتر است به تیم مذاکره کننده اطمینان کنند؛ مقامات عالی کشور در جریان کامل جزئیات هستند.
عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران به مذاکرات اخیر ایران و 1+5 اشاره کرد و گفت: رهبرمعظم انقلاب به طور کامل در جریان تصمیم ها بوده اند و دکتر روحانی نیز در جریان کامل مذاکرات قرار داشت.
بعیدی نژاد اظهار داشت: نیت غربی ها ورسانه های آنها روشن است چرا که با ما دشمنی دارند؛ قرار هم نیست تمام شود؛ ما اختلافات استراتژیک با غرب در منطقه و خاور میانه داریم.این عضو تیم مذاکره کننده کشورمان به دو روایت متفاوت از مذاکرات و محورهای مورد تفاهم اشاره کرد و گفت: روایتی که ما از این تفاهم داریم و روایتی که غربی ها مطرح می کنند با هم یکی نیست .
بعیدی نژاد ادامه داد: روایت ما با آمریکایی کاملا متمایز است؛ آنها می گویند ما ایران را از دستیابی به سلاح هسته ای بازداشته ایم و ما نیز در روایت خود تاکید داریم که ما برنامه صلح آمیز خود را حفظ کرده ایم.
وی اضافه کرد: طرف غربی می خواهد بگوید که به هدفمان رسیده ایم یعنی جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته ای را گرفته ایم و ما نیز هدفمان مشخص است چرا که دنبال سلاح هسته ای نبوده و نیستیم.
این عضو تیم هسته ای کشورمان خاطر نشان کرد: هدف ما تضمین صلح آمیز بودن و تضمین تداوم برنامه صلح آمیزمان بوده است و این دو روایت و دو ادبیات کمی متفاوت به نظر می رسد.
بعیدی نژاد افزود: این دو منظر و دو روایت می خواهد در مورد یک موضوع صحبت کند ولی ادبیات دو طرف تفاوت دارد؛ آنها با ادبیاتی تند می خواهند بگویند جلوی ایران گرفته شده و ما بنابر ادبیات خود می گوییم که برنامه
صلح آمیز ، نیروگاه اراک، برنامه غنی سازی و فردو تداوم می یابد.
وی اظهار داشت: دو روایت و هدف متفاوت میان ما و غرب وجود دارد بنابراین ادبیات مان نمی تواند یک گونه باشد. بنابراین رسانه ها این دو روایت را دریافت می کنند و ممکن است کمی دچار سردرگمی شوند و بگویند چرا بیان ها یک گونه نیست .وی همچنین یکی از مشکلات فعلی تیم هسته ای را فشار برخی رسانه ها عنوان کرد و گفت: وقتی برخی رسانه ها به ما فشار می گذارند باید به دفاع و تاکید روی روایت خودمان بپردازیم و هر چه به این موضوع می پردازیم به همان نسبت نگاه خارجی نیز عصبانی تر می شود.
این عضو تیم هسته ای ادامه داد: این یعنی اینکه یک عضو کنگره بعد از دفاع ما می گوید اینها چه می گویند که برنامه ما حفظ شد و به تیم هسته ای خود فشار می آورد که چه تفاهمی صورت گرفته است؟
به گزارش ایرنا، بعیدی نژاد تصریح کرد: در این شرایط برخی رسانه های داخلی هم صحبت های غربی ها را می خوانند و می گویند کنترل زیاد شده و جلوی ایران را گرفته اند؛ تمامی این موضوعات به سبب همان روایت های متفاوت مطرح شده است .
وی همچنین اضافه کرد: در حال حاضر افکار عمومی حساس است و انتظار دارد صحبت شود؛ برخی هم دلواپس و نگران هستند . آنها هم مدام بحث می کنند و ما هم باید جواب بدهیم نمی توان سکوت کرد و شاید مقداری صحبت ها
اجتناب ناپذیر باشد. این عضو تیم هسته ای کشورمان خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم در برخی مسائل روشنگری کنیم بدون اینکه هیجانات را بالا ببریم ، محتوا را در جوی صمیمانه و فنی و حقوقی توضیح دهیم می توان کمک بسیاری به برخی صحبت ها و نظرات کرد. بعیدی نژاد به رفتار برخی منتقدین اشاره کرد و افزود:به همان میزان که منتقدین جو را هیجانی می کنند و به حوزه هایی سوق می دهند که می خواهند نگرانی خود را تزریق کنند به ما نیز فشار وارد
می شود؛ زمانی که ما نیز حرف می زنیم طرف مقابل و کنگره موضع می گیرد و این مشکلی است که در حال حاضر وجود دارد.
وی اضافه کرد: توصیه می شود برخی رسانه ها و منتقدان به رسانه های غربی اعتماد نکنند؛ هر چه حرف های آنها را نقل می کنند از روایت آنها سخن
گفته اند؛ اظهارات وزیر خود و مقامات داخلی را مبنا قرار دهند.
این عضو تیم هسته ای کشورمان به بیانات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات ایشان درباره مذاکرات اشاره کرد و افزود: رهبرمعظم انقلاب بارها در مورد مذاکرات صحبت کرده اند ؛ ما با اطمینان می گوییم تمام خطوط قرمز نظام در مذاکرات هسته ای حفظ شده است.با اطمینان خاطر از جنبه حقوقی ، فنی، سیاسی و سایر زمینه ها از این تفاهم نامه دفاع می کنیم.
وی اضافه کرد: خدا راشکر نیاز به پنهان کاری و مخفی کاری نداریم و پشت این تفاهم می ایستیم و در هر سطحی از آن دفاع می کنیم؛ کشور نیز باید اعتماد لازم را داشته باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام