کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 08 بهمن 1398   Tuesday 28 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 فروردین 1394

صفحه خبر: سیاسی

ابلاغ سلام و دعای آیات عظام تقلید برای رئیس جمهوری و دولت
آفتاب یزد- گروه سیاسی: محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، فرستاده ویژه دیروز دولت به قم بود. وی در دیدارهایی محرمانه و خصوصی با حضرات آیات عظام تقلید مکارم شیرازی، وحید خراسانی و صافی گلپایگانی، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دولت، آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای، نتایج حاصل شده در روزهای اخیر این مذاکرات و نیز برنامه‌های پیش رو را تشریح کرد.
نهاوندیان همچنین با اشاره به نامگذاری سال ۹۴، تحت‌عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی»، بر لزوم حضور موثرتر مردم در تمامی عرصه‌ها و مشارکت همه سلایق سیاسی متعهد به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی برای ارتقای وحدت و انسجام ملی و همچنین همدلی و همزبانی بیشتر میان دولت و ملت تاکید کرد.
حضرات آیات عظام تقلید، مکارم شیرازی، وحید خراسانی و صافی گلپایگانی در این دیدارها، ضمن ابلاغ سلام و دعا برای رئیس جمهوری و دولت، توفیق بیش از پیش دولت در اجرای برنامه‌ها و اهداف پیش رو را از خداوند متعال خواستار شده و بر لزوم حمایت مردم از دولت در راستای تحقق اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی و تحکیم انسجام و وحدت عمومی تاکید کردند.
دولت بیشتر با بی‌انضباطی‌ مالی برخی بانک‌ها برخورد کند
آیت‌الله مکارم‌شیرازی در دیدار رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: امیدوارم دولت در سالی که در آن هستیم بتواند خدمات مناسبی که در شان مردم ایران است ارائه دهد.
این مرجع تقلید اظهار کرد: یکی از دعاهای ما در سال جدید این است که ان‌شاءالله نزول رحمت الهی و بارش باران در کشور را شاهد باشیم.
وی گفت: نزول رحمت الهی و بارش‌ها در کشور موجب رونق گرفتن بخش کشاورزی و رفع نگرانی‌های مردم خواهد شد و به همین منظور توسعه بخش کشاورزی بسیار مهم است که امیدواریم به این مهم نائل آییم.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: یکی از ماموریت‌های دولت در سال جدید توسعه و تقویت بنیه اقتصادی کشور باشد که در این راستا باید لوازمی چون تقویت بانک مرکزی مورد توجه قراربگیرد.
وی ادامه داد: دولت باید بیش از پیش با بی‌انضباطی‌های مالی برخی از بانک‌ها برخورد کند و اجازه ندهد کار بانکی در کشور به جای حل مشکلات کشور، مشکلات را بیشتر کند.
این مرجع تقلید گفت: حمایت از تولید و ارتقای وضعیت اقتصادی در کشور از مهمترین وظایف دولت است که امیدواریم با فعالیت‌های دولت تولید در کشور رونق بگیرد.
تورم به 15 درصد رسیده
همچنین نهاوندیان در این دیدار اظهار داشت: در زمان حاضر تورم به 15 درصد رسیده و رفع تحریم‌ها بازار صادراتی را رونق می‌دهد.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه بازار بورس و سرمایه گذاری نیز رشد یافته است، افزود: در بازار کسب و کار نیازمند سرمایه گذاری هستیم تا رونق ایجاد شود.
وی با اشاره به وضعیت بانکها، اضافه کرد: با توجه به کاهش تورم، نرخ سود نیز کاهش خواهد یافت که این خود به سرمایه گذاری مردم در بانکها و کاهش هزینه تولید منجر می‌شود.
وی با بیان اینکه در سالهای اخیر قدرت نظارتی بانک مرکزی کاهش یافته بود، گفت: این نظارت رو به بهبود است و بعضی موسسات بدون ضابطه و مجوز که تخلفات گسترده ای را مرتکب شده بودند، منظم شده اند.
نهاوندیان ابراز امیدواری کرد: شرایط بهتری در حمایت از تولید داشته باشیم و رفع تحریم‌ها بازار صادراتی را رونق دهد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام