کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 25 شهریور 1398   Monday 16 September 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 اردیبهشت 1396

صفحه خبر: تحلیل

مدتی است بین ساعت 6:30 الی 7:10 از ایستگاه مترو امام خمینی(ره)، سوار ترن خط یک تجریش می‌شوم. برخی از درهای واگن‌ها باز نمی‌شود و این مسئله باعث ازدحام مسافران در واگن‌هایی می‌شود که درهایشان سالم است. برخی مسافران هم برای اینکه از ترن جا نمانند، به واگن‌هایی که درهایشان خراب است نمی‌روند و این موضوع نیز بر ازدحام موجود دامن می‌زند.
این مشکل برای اولین بار نیست که اتفاق افتاده است، بلکه بیشتر روزها شاهد این‌گونه نقایص و درگیری مسافران با هم به دلیل سهل‌انگاری‌های مسئولان فنی مترو هستم.
چرا در پایان شب و یا صبح‌ها پیش از جابه‌جایی مسافران، ترن‌ها و واگن‌ها و درهای آنان مورد بازبینی و کنترل قرار نمی‌گیرد تا در طول روز آن هم ابتدای صبح شاهد این‌گونه مسائل و درگیری‌ مسافران با یکدیگر نباشیم؟
مسئله دیگر در مورد کارت بلیت‌های اعتباری مترو است، بسیار اتفاق افتاده علیرغم موجودی کافی در کارت‌ها، مسافران هنگام عبور از گیت، با صفحه کارت ناخوانا یا نامعتبر است، مواجه می‌شوند. هنگام استفاده از اتوبوس‌های شرکت واحد نیز کارت‌‌ بلیت‌ها مشکل ایجاد می‌کنند و باعث اتلاف وقت مسافران می‌شوند. موضوع دیگر اینکه گیت‌های خروجی در برخی ایستگاه‌ها جمع‌آوری شده‌اند که جای قدردانی دارد، ولی در بعضی ایستگاه‌ها هنوز وجود دارند و مسافران هنگام خروج به دلیل ازدحام موجود، با مشکل مواجه‌‌اند. پیشنهاد می‌شود تمامی گیت‌های خروجی را از همه ایستگاه‌ها(نه فقط چندتا) جمع‌آوری کنند و زمینه خروج مسافران را آسان سازند.
مسافران کم‌توان، معلولان و افرادی که با عصا حرکت می‌کنند نیز برای سوار یا پیاده شدن از ترن‌ها به علت ازدحام مسافران، ترس و دلهره و مشکلات فراوان دارند؛ زیرا هر لحظه احتمال برخورد مسافران سالم و تنه زدن به آنان و رها شدن بر کف ترن وجود دارد و بیم آن می‌رود که به دلیل کمبود واگن‌ها، ازدحام، تنش‌ها و برخوردهای لفظی و فیزیکی که روزانه شاهد آن هستیم، افزایش یابد!
به هرحال، به عنوان یک مسافر بدون وسیله نقلیه که هر روز مجبور هستم از مترو یا اتوبوس شرکت واحد برای سفرهای درون‌شهری استفاده کنم، لازم می‌دانم به حکم وظیفه انسانی، این مشکلات کوچک و بزرگ را ابراز ‌کنم تا شاید مسئولان بر حسب وظیفه شغلی خود دریابند که مترو هم مانند هر تکنولوژی‌ای دیگر نیاز به رسیدگی و نگهداری و نیز سرویس دارد!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام