کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1397   Monday 23 April 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

زمان انتشار: 31 فروردین 1396

صفحه خبر: صفحه آخر

*چندی پیش از قول میزرا غرالملک مدیر مسئول یوم‌المطایبه درعصر مشروطه نوشتم: ملت، دختر به خواستگار پر مدعا نمی‌دهد. یعنی رای به کاندیدای "خالی بند" نمی‌دهد. اصلاً نباید صحنه انتخابات فضای خلق ایده‌های خیالپردازانه و تخیلی و ایمیجری‌های غیر قابل باور باشد. ازاین رو یکی از نمایندگان که گفته: " شورای نگهبان با وعده‌های پوچ برخورد کند"
سخن جالبی گفته است. البته وظیفه شورای نگهبان برخورد نیست فقط بررسی و صلاحیت نوکران و خادمین ملت است. چون آدم هر نوکر و کلفتی را که به خانه راه نمی‌دهد! اما آن که باید با وعده‌های پوچ و خالی بند محوری برخورد کند، مردم هستند. به نظرم بد نیست کمپین مخالفت با خالی بندی در رسانه‌های مکتوب و مجازی راه بیفتد. یکی از اصلی‌ترین اصول و منشور این کمیپین هم این شعار باشد: " یک چیزی بگین قابل باور باشد" باورکنید همانطور که به گنجشک گفتند: " پرهایت چو پرهای طاووس بلند و زیباست" وی در واکنشی دشمن شکن پاسخ داد: "یه چیزی بگین قابل باور باشد"! حتی به کسانی که وعده‌های غیر حقیقی می‌دهند و رشد درآمد ملی و صنایع را با ارقام نجومی مطرح می‌کنند با همین ضرب‌المثل پاسخ دهند. لذا این سخن نماینده که باید با وعده‌های پوچ برخورد کرد سخن به جایی است. چرا که وقتی تریبون دردست کسی افتاد نباید خالی‌بندی کند. چندی پیش خدمت پرفسور بوفی، (پرفسور معروف در کارتون تنسی تاکسیدو) مردی که تمام جواب‌ها را می‌داند رسیدیم از وی پرسیدیم به نظر شما بهترین فرد در رقابت‌های انتخاباتی چیست؟ وی پس از آن قهقهه‌های معروفش سراغ تخته سیاه سه بعدی‌اش رفت و پس از محاسبه گفت: عزیزان من، کسی که اصلاً شعار ندهد، به قول شاعر خودتان: " مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار گوید.
* سال‌ها پیش در انتخابات فرانسه یکی از کاندیداها شعار داده بود: من مفسدین را محو می‌کنم. یکی از کارشناسان اقتصادی به طنز برایش نوشته بود: شما فکر کردید مفسدین اقتصادی منتظرند شما بروید محوشان کنید؟ !
*بیانیه: ما نیاز به افزایش در آمدهای ناخالص ملی داریم نه شعار‌های ناخالص!
شب خوش


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام