کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 18 تیر 1399   Wednesday 8 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 بهمن 1395

صفحه خبر: اجتماعی

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان پس‌اندازی در بانک سرمایه نداشته است، گفت: اگر در بانک سرمایه وام‌هایی بدون پشتوانه داده شده، سپرده‌های مردم بوده که غارت شده است.به گزارش ایسنا، نیک‌دل با بیان اینکه واریزی اعضا تاکنون 1108میلیارد تومان و واریزی دولت 149میلیارد تومان بوده است، گفت: با احتساب سودهای جمع‌آوری شده، کل موجودی معلمان حدود 4300میلیارد تومان است. از این میزان 998میلیارد تومان معادل 22درصد در شرکت ساختمان معلم و 1046میلیارد تومان در پتروفرهنگ سرمایه‌گذاری شده است. نیک دل تاکید کرد: بنابراین می‌توان گفت اموال فرهنگیان عمدتا به زمین چسبیده است و در هوا نیست که کسی آن را ببرد. اموال فرهنگیان صندوق ملکی و اوراق بهادار نیست و در قالب اموری چون پتروشیمی مروارید، ماشین‌سازی
اراک و شرکت‌های بسیار دیگر سرمایه‌گذاری شده و به زمین چسبیده است. عمده سرمایه‌گذاری‌های صندوق ذخیره سودآور هستند و 8درصد از دارایی‌ها در قالب وجوه اداره شده در شرکت لیزینگ ما متمرکز است.وی در پاسخ به پرسشی درباره واگذاری خودروهای لوکس به مدیران آموزش و پرورش که چندی پیش اخباری درخصوص آن منتشر شد، گفت: تاکنون بیش از 115هزار خودرو از ایران‌خودرو و سایپا به معلمان به صورت لیزینگی واگذار شده و در مقطعی حدود 300خودروی آی20، وارد برنامه لیزینگ ما شد که تنها حدود 10 تا 12درصد مدیران ما این خودروها را گرفتند و مابقی را کارمندان و فرهنگیان ثبت‌نام کردند البته خود فرهنگیان اصرار دارند که خودروهای گرانقیمت و با کیفیت‌تر به آنها واگذار شود.مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان حدود 27شرکت اصلی و 27زیرمجموع مهم و فرعی دارد، گفت: شرکت‌های فرعی ما هرکدام 6، 7درصد از سهام بانک سرمایه را در اختیار دارند که سرجمع آن به حدود 47درصد سهام بانک سرمایه می‌رسد. بنابراین بانک سرمایه شرکت اصلی ما نیست و روی آن اعمال مدیریت نداریم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام