کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 05 مهر 1399   Saturday 26 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 14 بهمن 1395

صفحه خبر: صفحه آخر

سه شنبه 21 مهر سال 1360:
دو روز عقب ماندگی خاطرات را نوشتم و به مجلس رفتم. جلسه علنی داشتیم. مراسم تحلیف رئیس جمهور در دستور بود. حضرت آیت الله خامنه ای ، آقای موسوی اردبیلی ، هیئت دولت ، جمعی از معلولان و خانواده های شهدا حضور داشتند. من ، حضرت آیت الله خامنه ای و آقای موسوی اردبیلی صحبت کردیم. در صحبت های پیش از دستور از اعتماد امام درخصوص واگذاری حق اعمال ولایت فقیه به مجلس تشکر کردم و نمایندگان را توصیه به مراعات جانب اعتدال و پرهیز از افراط نمودم. به مطبوعات توصیه کردم که شلوغ و چپ گرایی نکنند که امام به حسن عمل‌ها مطمئن شوند؛ در عمل باید ثابت کنیم. چند لایحه را گذراندیم.
طرح دو فوریتی درخصوص اخراج نمایندگان کثیرالغیبت مطرح شد. یک فوریتی آن به تصویب رسید. جمعی از اعضای نهضت آزادی در حال تنفس با من صحبت کردند و وقت مذاکره می خواستند. معلوم است درباره چه!
ظهر ، از سپاه تهران و اطلاعات سپاه آمدند. درباره محافظان و مقدار پیشرفت مبارزه با تروریسم مطالبی گفتند. عصر گروهی از معاونان وزارت بازرگانی و گروهی از تجار و ارباب صنایع آمدند. درباره لزوم روشن شدن سیاست اقتصادی ، امنیت سرمایه گذاری و یکدستی کابینه ، از این جهت حرف داشتند . مجموعا از چپ روی‌ها انذار می‌کردند.
شب ، در دفتر حضرت آیت الله خامنه ای جلسه مشورتی با حضور آقایان احمدآقا، مهدوی و موسوی اردبیلی برگزار شد. پیشرفت هایی در امر نخست وزیری داشتیم، ولی تمام نشد. شام را همان جا خوردیم و دیر وقت با احمدآقا
به منزل آمدیم. اول شب شایع شد که صدام ترور شده ، مردم الله اکبر گفتند ؛ بعد معلوم شد شایعه بی اساس است.
ادامه دارد...


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام