کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 18 مرداد 1399   Saturday 8 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 07 بهمن 1395

صفحه خبر: صفحه آخر

پنجشنبه 16 مهر سال 1360:
جلسه علنی داشتیم؛ در ادامه بحث از لایحه بازرسی کل کشور. نگران نطق‌های تند قبل از دستور، علیه نهضت آزادی بودم؛ کنترل کردم. آقای یارمحمدی مطالب تندی تهیه کرده بود، که به خواهش من، از صحبت منصرف شد. آقای رضوانی که تندتر از دیگران است، در اظهاراتش مراعات کرد. حرفهایش را دیروز با مردم، در مقابل مجلس گفته بود. به خیر گذشت.
مهندس بازرگان شرکت نکرده بود. احتمال می‌رفت که دوستانش هم شرکت نکنند، ولی آمده بودند. آقای سازگارنژاد، از اهانت آقای یارمحمدی شکایت داشت. در حضور من نزاع‌شان درگرفت. آقای یارمحمدی، یک سیلی پراند که نخورد، ولی خیلی بد بود. در تالار دو طرف صندلی من ایستاده بودند. با خوشرویی به قضیه خاتمه دادم، ولی باید رسیدگی کنم. بعد از جلسه، آقای محمودی، نماینده گلپایگان آمد و از مزاحمت‌های ارگان‌های انقلاب، علیه ایشان در گلپایگان شکایت داشت. جزو طرفداران آیت‌الله گلپایگانی است و می‌گویند، چرا با بعضی از لیبرال‌های مجلس دوستی دارد، ولی خود ایشان این اتهام را رد می‌کند. گزارشات را خواندم. خبر مهمی نبود. تروریسم از نفس افتاده است. با آقای اسدالله لاجوردی مفصلا صحبت کردم، خودشان را موفق می‌دانند و منافقان را
رو به شکست و اضمحلال.
عصر، گروهی از اعضای «فجر اسلام» آمدند و درباره کارهایشان مشورت می‌کردند. قبلا مشاور و معین آنها شهید مظلوم بهشتی بوده، اکنون از من می‌خواهند که نقش آقای بهشتی را ایفا کنم.
شب به خانه جدید، در جنب منزل امام آمدم، خانه‌ای که به من، به عنوان اجاره واگذار شده.
به خاطر ملاحظات امنیتی اینجا را ترجیح داده‌اند. حدود ششصد متر زمین و شش اتاق و زیرزمین دارد؛ برای ما کافی است. در کوچه بن‌بست است. دیوار بلند حسینیه جماران و سر و صداهای همیشگی ملاقات‌کنندگان امام و برنامه‌های حسینیه، وجود دارد. اما امنیت و هم جواری امام امتیاز است. خانه ملکی خودم در دزاشیب، متروک می‌ماند که برای بچه‌ها بازسازی شود. آقایان منتظری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مهدوی کنی، موسوی اردبیلی و من در منزل احمد آقا شام دعوت داشتیم. به خاطر ملاحظات امنیتی، آقایان امشب اینجا آمده‌اند، برای برنامه فردا.
ادامه دارد...


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام