کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 بهمن 1397   Saturday 16 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 دی 1395

صفحه خبر: سیاسی

محمدحسین مقیمی، قائم مقام وزارت کشور، با اشاره به مراسم ترحیم آیت‌الله هاشمی اظهارکرد: با اطمینان می‌گویم یکی از مهم‌ترین قسمت‌های مراسم ترحیم آیت‌الله هاشمی این بود که مردم در شرایط فعلی بسیار هوشیارانه عمل کردند و با حضور خود حماسه عظیمی خلق کردند.
مقیمی در پاسخ به اینکه با توجه به درگذشت آیت‌الله هاشمی، انتخابات میان‌دوره‌ای برای خبرگان در تهران برگزار می‌شود، تصریح کرد: مجلس خبرگان رهبری یا شورای نگهبان باید اجازه برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان را به وزارت کشور بدهند .
او در رابطه با سازوکار برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان، گفت: قانون و آیین‌نامه این انتخابات را مجلس خبرگان‌ رهبری و شورای نگهبان تایید می‌کند و وزارت کشور مجری انتخابات است و به مجلس خبرگان با توجه به اینکه یکی از نمایندگان خود را از دست داده است، پیشنهاد برگزاری انتخابات را می‌دهیم و در این زمینه آمادگی برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان را هم داریم و اگر بقیه موارد حل شود مشکلی نداریم.
مقیمی در پاسخ به اینکه با توجه به نقش آیت‌الله هاشمی در انتخابات مختلف جمهوری اسلامی، فقدان او در انتخابات سال آینده را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: جمهوری اسلامی ایران شخصیت بسیار ارزشمندی را از دست داد. وقتی یک شخصیت بزرگ را از دست می‌دهیم آثارش همه جا نمایان می‌شود.
به گزارش ایلنا، او ادامه داد: البته خداوند نعمت خود را بر ما کامل می‌کند و حتماً در جامعه افرادی پیدا خواهد شد که بتوانند آرام‌آرام گوشه‌هایی از اثرات کاری ایشان را دنبال و به مرور رشد پیدا کنند. اما امروز جمهوری اسلامی یکی از شخصیت‌های بزرگ خود را از دست داده‌ است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام