کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 02 اردیبهشت 1397   Sunday 22 April 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

زمان انتشار: 16 دی 1395

صفحه خبر: روی خط آفتاب

۱۱۳۹- تکنولوژی عقب‌مانده صنایع هوایی روسیه با توپولف بار دیگر قربانی گرفت. با وجود ادعای ابرقدرت بودن روسیه نمی‌تواند بهترین نوازندگان ارتش را با هواپیمای بهتری به سفر بفرستد. (۶/۱۰)
۱۱۱۱- در روز دوشنبه در مورد دارالعباده یزد و اعمال افرادی به نام خودسر مطالبی چاپ کردید. خواستم بگویم اینها متعلق به دیروز و امروز نیست. من در قم ۶۰ سال پیش خاطرم هست در زمان نهضت ملی آیت‌الله کاشانی یک سیدی را فرستادند قم که در آنجا کاندیدا شوند. ما هم که جزو گروه نهضت ملی بودیم از ایشان طرفداری می‌کردیم. اما افرادی جمع می‌شدند همه آنها ظاهرهای گوناگونی داشتند. می‌آمدند و شلوغ می‌کردند و خودسری می‌کردند. تا بوده امثال اینها بوده است. کسانی که کارشان برهم زدن میتینگ و جلسات بود. اینها شام و نهارشان هرجا آماده بود حاضر بودند. (۶/۱۰)
۲۱۳۸- هر کسی که به منافع ملی ضربه بزند و باعث تفرقه بشود و بهانه دست بیگانگان و دشمنان بدهد، خائن و وطن‌فروش است چون دشمن وحدت است. (۶/۱۰)
۲۱۳۶- سخنان قائم مقام وزیر کشور دکتر مقیمی‌که از ارائه لایحه جامع انتخابات به کمیسیون شوراها سخن گفتند، امیدواریم تمام بندبند سیاست‌های ابلاغی مقام عظمای ولایت در این طرح دیده شده باشد. طرحی کامل تهیه شود و برای انتخابات ۹۶ ارائه گردد. (۶/۱۰)
۲۳۱۴- اظهارات آقای علی اصغر یوسف نجات عضو هیئت رئیسه مجلس که گفته‌اند در عرض این چند ماه از مجلس دهم حدود ۴۰۰ سوال از دولت یازدهم پرسیده شده و ۳۰ طرح تحقیق و تفحص هم پرسیده شده است؛ به نظرم آئین‌نامه مجلس اشکال دارد. (۶/۱۰)
۱۲۱۸- چقدر زیباست در کنار سهل‌انگاری‌هایی که بعضاً در بیمارستان‌های دولتی اتفاق افتاده و رسانه‌ای هم شده است، این بار یکی از بیمارستان‌های تهران به دلیل مسئولیت‌پذیری پزشکان و کادرپرستاری مورد قدردانی قرار می‌گیرد و لطف مدیرمسئول و سردبیر روزنامه هم شامل حال اینجانب و هم بیمارستان فیروزگر می‌شود. به جاست از دست‌اندرکاران روزنامه آفتاب یزد و یک بار دیگر از خانم دکتر تیموری و کادر درمانی این بیمارستان قدردانی کنم و برای تمامی‌پزشکان و افرادی که با خلوص نیّت برای سلامت بیماران تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند، آرزوی سلامتی همراه با طول عمر با عزت از خداوند منان کنیم.(۷/۱۰)
۲۳۳۰- مجلس تصویب کرده که به ایثارگران در جبهه‌ها چیزهایی بدهند اما چند سالی است که سرگردان هستیم. قوانین مجلس مگر اعتبار ندارد؟ یک ایثارگر (۷/۱۰)
۱۹۲۶- از صدا و سیما تقاضامندیم اگر انتقادی دارند لااقل انتقادی کنند که مورد تمسخر قرار نگیرند. آقای مجری برنامه مسابقه جدول! شما برنامه‌تان چه ارتباطی با دلار دارد که می‌آیید در مورد دلار متلک‌گویی به دولت می‌کنید؟ شما ارزش خود را پایین می‌آورید. چیزی عایدتان نخواهد شد جز اینکه مردم را بدبین کنید. به جای آنکه مردم را با سیما بیشتر عجین کنید این کارها را می‌کنید مردم رویگردان می‌شوند و به رسانه‌های بیگانه روی می‌آورند. (۷/۱۰)
۱۸۱۲- جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهوری سیاستگذاران از تدوین حقوق شهروندی، اما سوالم. آیا حقوق بنده شهروند لحاظ شده؟ باید عرض کنم خیر، چون من سال ۱۳۷۳ از دانشگاه علوم پزشکی بازنشسته شدم. حقوق من در آن زمان هر مقدار بود الان دو برابر شده اما برخی افراد که الان شاغل هستند ۴ یا ۵ برابر حقوق من می‌گیرند. همسان سازی حقوق من چه شد؟ مگر شکم من بازنشسته سال ۷۳ با بازنشسته فعلی فرق می‌کند؟ (۷/۱۰)
۲۱۳۵- صحبتی با مسئولان دارم. چند نفر از اپوزیسیون و ضدانقلابیون خائن به رئیس‌جمهور آمریکا نامه دادند که تحریم‌ها را علیه ایران تشدید کند. اما
اینها با همان منافقین و خائنین
هیچ فرقی ندارند. (۶/۱۰)
۱۵۳۵- به یکی از شهرهای ایتالیا رفته بودم. دیدم شهر سنگفرش است از یکی پرسیدم این متعلق به چند سال پیش است؟ پاسخ داد: ۵۰۰ سال پیش سنگفرش شده! اینجا چند سال پیش کف خیابان ولیعصر (عج) را موزائیک کردند همه آنها شکسته حالا‌ دارند عوض می‌کنند. چرا بیت‌المال باید اینگونه حیف و میل شود؟ (۷/۱۰)
۱۵۳۳- در اکثر کشورهای دنیا وقتی یک نفر ماشین می‌خرد باید یک سند پاکی هم با خودش ببرد تا ماشین را به نام کنند. اما اینجا هر کسی گاهی حتی می‌بینی چند نفر در یک خانواده چند ماشین دارد. این همه ماشین که نمی‌شود در شهر پارک شوند و رفت و آمد کنند. گاهی ۴ عضو یک خانوار ۴ ماشین دارند برخی ساختمان‌ها چند واحد هستند اما واحدها پارکینگ کافی ندارند. چه اشکالی دارد اینجا هم مثل برخی کشورها از وسایل نقلیه عمومی‌استفاده شود. (۷/۱۰)
۱۴۲۷- از انزلی تماس می‌گیرم. از طریق شما اگر ممکن است از قضات خوب و باسواد انزلی تشکر کنم که واقعا حمایت کننده مظلومان هستند. از آفتاب یزد هم تشکر می‌کنم خیلی دوست‌شان دارم. (۷/۱۰)
۱۲۴۳- جناب دکتر توکلی نماینده سابق مجلس در رابطه با رئیس بانک مرکزی اعلام کردند ایشان از سهامداران بانک کارآفرین بودند، اما اکنون به این نتیجه رسیدند که اشتباه کرده‌اند. می‌خواهم به ایشان عرض کنم این اشتباه نبوده، تهمتی بوده که شما زده‌اید بعد مجبور شده‌اید آن را تصحیح کنید. اما ظاهرا به تهمت زدن برخی‌ها توجه نمی‌شود. (۷/۱۰)
۱۱۵۱- در صفحه ۱۴ به عنوان راه‌حلی برای پایتخت نشینان مقاله‌ای نوشتید. خواستم عرض کنم یکی از بهترین راه‌ها این است که درست که من ماشین خریدم و حق دارم از آن استفاده کنم اما نه در این شرایط آب و هوایی بد. چرا باید ماشین‌ها تک‌سرنشین باشند؟ این تک سرنشینی باعث آلودگی هوا شده است. باید قوانین رعایت شود. مگر در همه جای دنیا همه از ماشین استفاده می‌کنند؟ (۷/۱۰)
۱۹۱۵- روزهای گذشته مطلبی با عنوان "مسئولیت‌پذیری بیمارستان‌های دولتی"، در صفحه ۱۱ روزنامه آفتاب یزد
چاپ شد که درباره خدمات‌رسانی
مطلوب به بیماران سرپایی بخش اورژانس بیمارستان فیروزگر و نحوه برخورد خوب آنان با بیماران بود. پس از چاپ این مطلب، برای اینکه تلاشگران و کادر درمانی بیمارستان در جریان تلاش‌هایشان قرار گیرند، روزنامه را به بخش پرستاری بیمارستان فرستادم. این موضوع موجب خرسندی و سرافرازی کادر درمانی این بیمارستان شد، به‌طوری که پیامکی با این مضمون برای تلفن همراه‌ام ارسال شد: "سلام وقت‌تان به‌خیر. از ابراز لطف‌تان نسبت به کادر بیمارستان فیروزگر و شخص بنده نهایت سپاس را دارم. هر جا هستید در پناه خداوند شاد و پیروز باشید. قطعاً با حرکت زیبای شما انگیزه‌های کادر پزشکی بیمارستان چندین برابر
می‌شود.( "۷/۱۰) ‌
۲۰۳۵- آقای روحانی فرموده بودند منتقدین فردا جواب خدا را
چه می‌دهند؟ من نقل قولی از زبان یکی
از منتقدین سرسخت دولت می‌کنم. بنده خدایی از او سوال کرده بود شما که به فلان شخص تهمت می‌زنید آیا از او بهتر، و مدیرتر دیده‌اید؟ جالب است؛ وی می‌گوید می‌دانم تهمت می‌زنیم اما اگر می‌خواهی طرفداران یک نفر را از او دور کنید تا طرفداران خسته شوند به آن تهمت می‌توان زد. من نمی‌دانم اینها چگونه موازین را رعایت می‌کنند؟ (۷/۱۰)
جناب آقای قالیباف جنابعالی به‌عنوان مدیر کلانشهر تهران در مدت ریاستتان کدام اقدام موثر برای هزاران کارتن‌خواب که هر روز از داخل ماشین شاهد آنها هستید انجام داده‌اید الان هم اگر زمان انتخابات نبود هیچ یادی از قبر‌خوابان نمی‌کردید.
...0918
در مورد این جناب هرگردی گردو نیست که در سال نود و دو هم حضور داشتند وقتی به مناظره نفرات نهایی رجوع می‌شود اثری از ایشان نیست فقط همانطور که گفته، می‌تواند مردم را بخنداند برای شما هم متاسفم که بیشتر صفحه چهار روزنامه هشتم دی را با این موضوع بی سرو ته تلف کردید.
آفتاب یزد: ما هم در راستای هدف او مبادرت به چاپ مطلب نمودیم.
...0912
باور کنید اگر چهار نفر آدم متفکر و نخبه مانند احمدی نژاد داشتیم اکنون ایران ما گلستان شده بود !
...0912
جناب رئیس بلدیه پایتخت مدعی است که مترو نقش مهمی‌در ترافیک و کاهش آلودگی هوا دارد، اما ما می‌گوییم مترو چندان تاثیری ندارد؛
1- میزان جابه‌جایی مسافر توسط مترو فقط هفت درصد جمعیت پایتخت است و این ناچیز است2- اختصاص بودجه زیاد برای مترو کاری عبث و به جای آن باید به فکر خارج نمودن پادگان‌ها از تهران و استان تهران باشند 3- چرا هیچ اراده ای برای کاهش جمعیت پایتخت با روش انتقال سه کارخانه خودروساز ایران خودرو و سایپا و گروه خودرو بهمن به یک استان دیگر وجود ندارد؟ مگر نه این است که تراکم ساختمان = تراکم جمعیت = تراکم خودرو = دود = آلودگی هوا = بیماری
...0912
می‌توان چنین استدلال نمود که گور‌خواب‌ها در چهار دیواری قبر امنیت دارند .
...0910
از روزنامه وزین آفتاب یزد انتظار نداشتم صفحه 4 خود را با مطلب ضعیف (هر گردی گردو نیست پرکند)... از قزوین
...0916
آقای ذاکری! در ستون دلنوشته مورخه هشت دی ماه نود و پنج تسبیح را اشتباها تسبیه نوشته اید.
آفتاب یزد: از تذکر شما متشکریم و این اشتباه از ویراستار و مصحح بوده است.
...0912
سلام. آفتاب یزد دانشگاه‌ها برای رشته حقوق در حد گسترده دانشجو گرفتن در حالی که اگر باتوجه به نیاز هر منطقه باید دانشجو حقوق گرفته می‌شد !چه کسی الان پاسخگوی خیل عظیم بیکاران حقوقدان است؟!
...0919
گورخوابی هم موضوعی شده است که برخی دلواپسان مرثیه سر بدهند و خود را مطرح کنند، هرچند سالهاست که مطرح هستند البته بزرگواری گفته است که گور خواب‌ها چون در گرمخانه‌ها نمی‌توانند مواد مصرف کنند به جاهای دیگر می‌روند از این گذشته در زمان دولت مورد عشق وعلاقه دلواپسان که بیماران را در بیابان می‌انداختند صدا از سنگ در می‌آمد ولی از این جماعت حرفی شنیده نشد البته این مسئله مورد خوبی است که می‌تواند دلواپسان مطرح کنند.
...0912
جناب آقای روحانی اگر می‌خواهید از اعتراضات مداوم وکارشکنی‌ها و نق و نوق طرف مقابل راحت شوید و مهر تایید روی همه اقداماتتان حک شود اعلام دلواپسی بفرمایید چون مشکل، عملکردتان نیست مشکل طرز فکر شماست هشت سال دولت قبل که یادمان نرفته.
...0918
سینا: در جواب اون قسمتی که در گزارش « موج رقابت‌های انتخاباتی با سوء استفاده از بخت برگشتگان شهریار» گفته بودید این اتفاقها تو کشورای غربی هم دیده می‌شه باید بگم دروغ هم نمیگن با توجه به این منابعی که ایران داره فکر نمی‌کنم
این زندگی کردن، لیاقت ما باشه کدوم کشور اروپایی منابع ما رو داره که آنقدر پیشرفت کردن برخی از مدیران ما فقط به فکر جیب خودشونن کوچیکترینش همین شرکت‌های خودروسازیمون.تقریبا زمان شروع خودروسازی ما با کره یکی بود الان ما کجاییم اونا کجان، چرا باید 30 میلیون بدیم سمند سوار بشیم هیچ ایمنی هم که نداره چه آپشنی داره با کدوم ماشین خارجی هم قیمت خودش برابری می‌کنه چرا کسی بهشون گیر نمی‌ده حداقل یه چیزی بسازن که آلودگی نداشته باشه
راه حلشونم شده تعطیل‌کردن مدرسه ها.
یه سوال؛کارمندایی که اکثرا ساعات کاریشان بالای 55ساعت در هفته هست و بقیه جاها حداکثر 40ساعت آیا نباید دریافتی هایشان بیشتر باشد اکنون وام تمام کارمندان بانکها قطع شده و به جایش حقوقشان را زیاد نکرده اند.
دلمان به چی خوش باشه ما دارای بیشترین ارباب رجوع و ساعات کاری در تمام ارگان ها هستیم.
دولت محترم ده ،پانزده درصد افزایش حقوق سال 95 را پرداخت نکرده و احکام آن را نیز تاکنون صادر نکرده است . چی می‌کشند کارمندان.
با سلام و خسته نباشید...لطفا به جای تشکیل کمیته برای حمایت از روحانی یه کار گروه تشکیل بدین این مطالبات مردم رو از رئیس جمهور پیگیر باشه...
قربان یوسفی درگاه:آقای رئیس جمهور همانطور که بارها گفته شد با مذاکره و پذیرش برجام مشکلی از کشور حل نخواهد شد که هیچ مشکلات جدیدتر و سخت‌تر گریبان ما را خواهد گرفت پس باید با توجه به داشته های خودمان پیش برویم وقتی توانستیم به دنیا ثابت کنیم که بدون نیاز آنان می‌توانیم کشوری آباد و موفق داشته باشیم آن وقت پیروزیم برای ایجاد اشتغال نیاز به کارخانه و سازمان های مربوطه است و برای آنها نیاز به تولید کالا و خدمات و برای آنها گروه مصرف کننده و برای مصرف نیاز به پول است راه خروج از بحران و فقر و نداری مردم و راه اندازی تولید و بازار و ایجاد پایداری در جامعه.... کنترل و تمرکز درآمدها و پرداخت یارانه ماهانه پانصد هزار تومان برای هر نفر می‌باشد ضمن جلوگیری از اختلاس ها پشتیبان مناسبی برای پرداخت یارانه ها خواهد بود در این رابطه هیچ‌گونه نقدینگی و تورم با راهکاری که ارائه خواهد شد به وجود نخواهد آمد این پول‌ها بدون خروج از کارت ها در بازار هزینه یا جهت بدهی‌ها پرداخت و بازار و تولید فعال خواهد شد در اجرای این طرح نیازی به تامین بودجه جدید نیست تمامی منابع توسط خود طرح تامین می‌گردد انجام این کار باعث تقویت بنیه اقتصادی و کشاورزی و صنعتی و بی نیازی مردم از محصولات خارجی و گردش و تقویت
تولیدات داخلی و جلوگیری از قاچاق و
دور زدن تحریم ها و پایه گذاری عملی اقتصاد
مقاومتی به شکل مستقیم خواهد شد که با تضمین به تداوم پرداخت و افزایش سالانه آن به میزان حقوق کارکنان امید به زندگی در مردم و ایجاد انگیزه ازدواج در جوانان و جلوگیری از فاجعه طلاق و.... تحصیل و افزایش جمعیت و تامین مسکن را در بر خواهد داشت و ما آماده ارائه راهکارهای لازم هستیم جهت اطمینان خاطر شما از توانایی انجام این کار ما حاضریم صنعت خودروسازی که 50 درصد تولید و اشتغال کشور را به صورت مستقیم و غیرمستقیم در برمی‌گیرد از رکود خارج و به رونق قبلی خود برگردانیم، انجام این کار بهتر از تعطیلی تولید خودروهای داخلی و
راه اندازی مونتاژ خودروهای چینی در کشور است که این عمل تنها جیب خودروسازها را پر می‌کند و باعث تعطیلی صنایع وابسته و بیکاری وحشتناک در کشور خواهد شد.
پیامهای مردمی در صفحات2-6-14-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام